Kürtçe şarkı dinlediniz mi hiç?

Dinlemediyseniz, dinleyin :) mesela bunu dinleyin, Türkçe altyazılı. ve görüşünüzü paylaşın lütfen. https://www.youtube.com/watch?v=7fFUysLOLlM

0|1
1520

En İyi Erkek Görüşü

• Gavur şarkıları dinleyeceğimize Vatanımızın öz evlatları Kürtlerin name kokan Türkülerini dinleriz biz kardeş ;)

6|6
    5|3
    • Eyvallah, saygılar :)

• Allah öyle büyüktür ki, iyi niyetli olan mutlaka galip gelir, Kürt olsun Türk olsun kötüler hak ettiği şeyi ama bu dünyada ama öbür dünyada misliyle alacaktır. Sen kalbini ferah tut ve barışçıl ol, savaş isteyenlere belayı Allah bizzat yolluyor da anlayamıyorlar

• orasi oyle

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 15

• Çok dinleerim kürtçe şarkılar
    Şivan perwer, hozan beşir, şaha bedo, rojda, bajar, ciwan haco, sehribana kurdi, diyar, aram serhad, xezal u delal, grup seyran, kewe, ferhat tunç, aynur doğan.. Bu gibi bir çok sanatçıyı da dinlerim. Hoşuma gider
    Ayrıca türkçe karşılığına bakıldığı zaman çok anlamlılar, pop şarkılar halt yemiş yanında👍👍👍👍

1|6
    1|1
  • Evet şunu da pek severim anlamasam da :D
    https://www.youtube.com/watch?v=YGrc-ZBy788

0|2
    1|1
  • Dinledimm

1|2
    1|0
  • bazen dinliyorum. Ayrica bunu cok begendim

0|2
    0|0
  • Favorim bigidi bigidi zalımeeyy

0|3
    0|0
  • Kürtler ırkçılık bilmez mi? :) Bir kısmınız için konuşuyorum burada saygıdan faşizmden bahsedersiniz yok biz ırkçı değiliz dersiniz iki dakika sonra dökülürsünüz gördüm aşağıda. Üstüne alan alsın. Kürt arkadaşım var o söylüyor ondan dinliyorum başka bilmem.

0|1
    0|2
  • dinledim dinlerim bazıları çok güzel oluyor :)

0|1
    0|0
  • Uww tebrik ettim takdire Şahan bir yorum :)

0|1
    0|1
  • Dinledim cok da hosuma gitti hala da dinliyorum

1|0
    0|0
  • Ümit özmen-ez nazewcim
    Şahe bedo - çavreşamın
    Bu iksini biliyorum, kulağa hoş geliyor:)

0|0
    0|1
    • Muzigin dili dini irki yoktur kulaginiza hos geliyorsa ne mutlu insansiniz ayrim yok..

• Evet dinlerim: )

0|0
    0|0
  • Şahe bedo - çavreşamin
    hozan dino - oy yare
    bir bu ikisini biliyorum severim

0|1
    0|1
  • Mem ararat guzel sesi var.. seyda ve raperin den gava tu cu sarkisida güzel heval..

0|1
    0|0
  • kurtce dıye bır dıl mı var sankı yasal olarak bır dıl bıle degıl ya

0|2
    2|4
    • Tu ci be mejiyi.. bunu cevirsene madem bir dil degil..

• beyınle ne alakası var bunun?
      yasal olarak bır dıl degıl dedım ben orada ve kurdıstan dıye bır yer yok kı dılı olsun
      insanların o dılı kullanması o dılın varlıgını kanıtlamaz maalesef
      ben burada kurtlerı yok saymıyorum fakat onlar turkıyenın ıcındeler yanı dogu da turkıye farkına varın artık

• ayrıca ben şarkı hakkında yazmadım bıle
      kurtce hakkında bır sey yazdım
      herkes kulaga hos gelen herseyı dınlemekte ozgur fakat ben yasal ılan edılmemıs bır dılden bahsedıyorum asıl dıkkatsız sızsınız yazık

• Kulagima hos gelen ve beni etkileyen her dilde müzige hayranim.. müzigin dili dini ve irki yoktur. Yani evrenseldir. O yüzden su yok dinlemem kurtleri sevmiyorum lafi kadar gereksiz birsey yok. Hepimiz insaniz yüce Allah hepimizi ayni sekilde yani insan olarak yaratmis ve milletlere ayirmis. Birbirlerinizi taniyin ve birbirinizden ögrenin diye. Kimse kimseden aslinda üstün degildir.. Rabbim hayirlisini versin. Ben acikcasi avrupada yasayan bir Türk olarak kürt arkadaslarimi yabancilara yeglerim cünkü kültürümüzün cok ortak noktasi var. Ama gel gör ki bazilari birblerine düsman.. Rabbim sonumuzu hayreylesin

1|1
    0|0
    • Tebrik ederim güzel dusunceleriniz icin

• Ve sunu unutmayin mi önyargi bilmemekten bilgisizlikten ileri geliyor..

Erkekler Ne Diyor 19

• Gün icerisinde mutlaka dinlerim Kürtce..
    Senin bu paylastigin parcayida bilirim güzeldir.

1|2
    0|0
  • Dinledim kanka Hozan Beşir de dinlerim Şiwan Perwer de dinlerim her milletin kültürüne saygım sonsuzdur

1|1
    1|0
    • biz ırkçılık nedir bilmediğimiz için her halkın sanatına saygılıyız ama bize karşı faşist tavırlar her alanda var ne yazık ki.

• Aynen kardeşim onu söylüyorum ben de zaten dilimde tüy bitti ama ırkçılık ve faşizm hala bitmedi ne yazık ki cehalet olduğu sürece bitmeyecek

• Demek ki hiç bitmeyecek.

• Türk miliyetçiliği yapılırken alkışlayanların kürtle ilgili en masum şeylere nasıl nefret kustuğunu buralarda görmek çok ibret verici.

0|1
    0|0
  • Çok severim, en sevdiğim şarkıcı tivorlu ismail

1|1
    0|0
  • Sürekli dinlerim 😊 koma se bıra dade favorim 😊

0|1
    1|0
  • Dinlerim bende. Bu klipte ki filmin adını biliyor musun?
    Vizyona girmişti ama izleme şansı bulamamıştım.

1|0
    0|0
  • Gider cuguliyi dinlerim bunlardan bin kat iyidir.

2|0
    1|1
  • ben her turlu muzik dinledim Şakıro dinliyodum bir ara

0|1
    0|0
  • Dinlemedim dinlemem

1|0
    0|0
  • Hayır dinlemiyorum.

0|0
    0|0
  • http://youtu.be/93io9CzGieA bu aralar bunu dinliyorum

0|1
    1|0
  • Evet kürt şarkıları severim ama inlemem kürtçe ile alakası yok yabancı müzik dinlerim:)

0|0
    0|0
  • jıbonatemın

0|0
    0|0
  • Hozan beşir dinledim sadece, gayet başarılı buldum özellikle bağlamayı çalma tarzı çok etkileyici.

0|0
    0|0
  • müzik evrenseldir

0|0
    0|0
  • adamın sesi dombıradaki adamın sesine benziyor :)

0|0
    0|0
  • Fark etmez kurt turk apar bobosna

0|0
    0|0
  • dinliyorum nolmuş _? kürtçe dinleyince aydınlanıyormuyuz _?

0|0
    0|1
    • Hangi dilden sarki aydinlatiyor.. yuregine dokunuyorsa yeter

• Ister pkk li olur ister ne olur seni ne ilgilendirir insanlarin ideolojisini senmi belirliyorsun.. kimsin nesin ben burdakalkip senin ideolojini boyle dusunme diyemem..

• Onlarin o çocukların ogretmenlerin failini bizzat ayhan carkin denilen mitciniz itiraf etmisti.. ezbere cahil cahil konusmayin...

Yükleniyor...