Ülkemizdeki sanatsal yapılara hak ettiği değeri vermiyor muyuz?

Ülkemiz topraklarında bulunan sanat ve tarih ağırlıklı varlıklara ve nesnelere gerektiği kadar önem vermiyormuyuz sizcede? Yabancı ülkelere baktığımızda adamlar sürekli onarımlar yapıyor güzelleştirmeye çalışıyor biz yıkmaya çalışıyoruz neden?

Güncellemeler:
...
Sanatsal yapılara değer vermediğimiz gibi yeni nesilleri de etkiliyormuyuz?

0|0
6681

En İyi Kız Görüşü

• tarihi korumak değil yeni bir türkiye yaratmak çünkü felsefemiz :)

2|2
    0|0

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Kızlar Ne Diyor 65

• En son "ucube" demişti birileri...

media.tumblr.com/.../...line_nillyokjeY1sax698.gif

1|4
    0|0
  • Sanat dedin mi akla italya gelir. Bir resimci olarak destan yazarım buraya ama hiç gerek yok. Ülkece çok fakiriz sanatsal konularda.

2|1
    0|0
  • Bilimede önem verilmiyor mesela sosyoloji. . Bilim takdir edilmediği yeri terk eder

1|2
    0|0
    • o bambaşka bişey bilim konusunda bir atılım olsa en iyi bilim adamlarımız yurt dışında çalışmazdı

• Ülkemizde bırak eserlerine deger vermeyi onu yapan sanatcılara bile saygımız yok kaldı ki sanatlarına saygı bekleniyor

0|1
    0|0
  • Nerde şaklaban var onlar rövaşta; sanat, emek görülmüyor kendini insanlara sergileyenler çok iyi yerdeler maşallah

0|0
    0|0
  • kesinlikle verilmiyor, çoğu kale, duvar, tarihi eser yıkılmak üzere

2|1
    0|0
  • Bence önyargılısınız, zannettiğiniz kadar vahim değil durum. Sayın Cumhurbaşkanımız bu konuda hassas diye düşünüyorum, yaptığı işlere bakın bu konuda da hükümetimizin elinden geldiğince değer verdiğini ve özen gösterdiğini düşünüyorum. Siz insanlar kötülemek, etiket yapıştırmak için sürekli böyle boş sözler sarf ediyorsunuz. Bir kez daha bakın yapılan işlere, bu konuda üst mercileri yetkin görüyorum. Hatta o kadar yetkinler ki dünyada sadece bu topraklarda mevcut tarihi eserlerin üzerine bina dikilmesine göz yumuyorlar, canlarım.

0|0
    0|1
    • Güzel Dostum Sayın Cumhur Başkanımız Kendine Kalacak Yer Yaptırmak İçin 10.000 Ağaç Kesti Adam Doğayı Korumuyor Bırak Kültürel Yapıları Korusun :)

• genç trolling seni :)

• Oy verirken bide bunları düşünün. Öyle oyunuzu kullanın, mantıgınızı devre dışı bırakmayın

2|3
    3|2
    • Valla oy verirken bunları düşünerek verdimde düşünemeyenler yüzünden bu şekildeyiz :)

• eyw tabiki chp kötü bir parti demiyorum zaten sadece artık taraftarı değilim fırsatını bulursada inşallah kazanır

• Umarım kazanır

• Zerre önem verilmiyor sanata. Bu anlamda ne kadar zengin oldugunu sanirim asirlar sonra kafasina vura vura anlayacak bu ülke.

Abidik gubidik filmler daha vizyona girmeden aylar öncesi biletleri tükeniyorken sanatsal filmler hic gösterime bile girmiyor bu ülkede, ne hos...

0|0
    0|0
  • tarihi eser kaçakçılığının bu kadar fazla olduğu bir ülke daha yoktur. sonra yabancı üllkelere "fakat bu bizimdi, iade eder misiniz lütfen?" diye yalvarıyoruz.

1|0
    0|0
  • Açık ve net bir şekilde Hayır. Çünkü bizim toplumumuzda sanata değer veren çok az insan var. Geri kalanının ya umrunda olmuyo ya da onları bir harabe olarak görüyor. Sanat veya sanatçılar Hakettiği değeri bu ülkede göremez bence. bu konuda eğitim şart. Sanatı birkac seyden ibaret sananlarda var

0|0
    0|0
  • Kesinlikle oyle. Be n kars ta okudum orda o kadar degerli tarihi yapilar var en basitinden ani harebeleri var turistler onu gormeye geliyor ama orasi tezek dolu :/ kars kalesi ve cevresi dökülüyor. rus yapiti eski binalar hep kendi kaderlerine birakilmis. Ben orda okudum diye orayi ornek verdim ama bu bircok yerde öyle

0|0
    0|0
  • Ülkemizde sanata değer verilmemesini bir kenara bıraktım bu sitede dahi ilk defa kültür sanat kategorisinden bir sorunun günün sorusu olduğunu gördüm. Artık geri kalanını siz düşünün...

0|0
    0|0
  • Bu işte değişim bireysel değişimle olur. Kendimizden baslayalım bu eserlere değer vermeye. İnsanlara olham verelim. Ancak bu şekilde yol kat edebiliriz

0|0
    0|0
  • Hayır rezil bir sekilde kullanıyoruz. Anadolu tarih bakimindan cok buyuk medeniyetlere sahiplik etmis. Eserler birakmislar. Biz yeni nesilin de yaptığı tek şey de onları yıpratmak, yakmak, yıkmak :/

0|0
    0|0
  • Hicbirseye deger vermiyorum.

0|0
    0|0
  • ajdara veriyoruz tabi...

0|1
    0|1
  • maalesef

0|1
    0|0
  • Hayır verilmiyor. Restore edelim derken orjinal yapısını bozuyoruz, yıkıp yerine avm siteler dikiyoruz, üzerlerine spreyle yazı yazanlardan tut da içlerinde uyuşturucu alkol içenler, zarar verenler ne ararsan var...

0|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    45

Erkekler Ne Diyor 81

• 1|1
    0|0
    • üzerindeki mavi kırmızı tabelamsı şey de artık onun da amerika israil malı olduğunu gösteriyor.

• Bu ülkenin en büyük şanssızlığı çok fazla tarihi esere sahip olması, ve bunun ne anlama geldiğini anlayamayan insanların üzerinde yaşamasıdır.

Tarihi eseri korumanın en iyi yolu onu hiç gün yüzüne çıkarmamaktır malesef bu ülkede.

Zaten bir sanat eserine ucube diyen birinin, tarihi esere ise bir kaç çanak çömlek demesinden daha normal bir şeyde olamaz.
    Bu ülke ne sanat eserini nede tarihi değerleri hak etmiyor. Bu bir gerçek.

2|0
    0|0
  • Bunun nedeni tamamen eğitimsizlik.. Kültürel ışık sanattan geçiyor ama bizim malesef böyle bir kültürel yapımız yok.. Sanatçıyı linç etmek verdiğimiz değeri apaaçık gösteriyor zaten

1|0
    0|0
  • Kitap ve gazete okunmayan bir ülkede sanat ne demek oluyor ki? Bir hıyarın kulağımıza üflediği şeyi kafamıza sokup hayata öyle bakıyoruz.. Böyle cahil bir kitlenin olduğu yerde sadece bacak arası sanatı oluyor.

0|0
    0|0
  • bu ülkede sanat diye birşey yok. adama mozart dinliyorum desen o ne la öyle karı müziği gel müslüm dinle der. ülkede herkes rant peşinde avm ler binalar yeter ulan yeter allahsızlar hiç birisi doğaya sanata vermez. güzelim ülkem tarih, doğa bakımından ne kadar zenginse şu an ki yok edenler de o kadar beyin fakiri. ülkem bunları haketmiyo. ben 3. köprü 3. havaalanı istemiyorum * ben tiyatro ben galeri ve müzik okulları istiyorum ben sırf sokakta gitar çalıyo diye zabıtanın karışmasını istemiyorum. türkiye bunları haketmiyo

2|0
    0|0
  • Bir zamanlar başbakan şimdilerde de cumhurbaşkanı olan zat, heykellere put deyip yıktırmıştı.
    Bu zihniyete sahip bir şahıs eki, onun şakşakçı tayfası ve kuyrukları olduğu müddetçe gerçek sanata ve sanatçıya değer mi verilir bu ülkede?

1|0
    0|0
  • Genel konuşmak istemiyorum. Yaşadığım şehirde 'Side Antik Kent'i var. Gerçekten muazzam bir tarih bölgesi. Sürekli bir geliştirme ve düzenleme mevcut. Çevredikilerin koruduklarıni gormektryim. Sonuçta o boolge sayesinde turistlerce ilgi çekiyorlar.

0|0
    0|0
  • Heykele put diyen milletin sanat görüşüne tükürürüm. :):

1|1
    0|0
  • İnsana, özgürlüğe, adalete ve canlılığa değer verilmeyen bir ülkede sanata değer vermek ağır bir fantezi olarak kalır.

0|0
    0|0
  • veriyoruz, o kadar ki içine tükürüyoruz...

https://www.youtube.com/watch?v=tSR1PDOA2us

0|0
    0|0
  • Ülkemizde tarihi ve kültürel varlıklarımıza verilen değer (temsili filan değil)

i.radikal.com.tr/.../fft81_mf2532699.Jpeg

0|0
    0|0
  • Soruyu daha genellersek daha güzel olurdu. Şöyle ülkemiz de sanata hak ettiği degeri veriyormuyuz. Ben mimarlık öğrencisiyim biz hepimiz ne inşaat muhendisiyiz ne mutahit bizim öğrenimimiz sanat hayal gücü. Bu ayrıntıyi kimseye anlatamazsiniz degilki sanatsal yapı.

Onun için en başa sanata dönersek cok daha farklı ve yaratıcı cevaplar beklerim ks den

0|0
    0|0
  • Türkiye'de sanata gereken değer verilmiyor ilk başta. bu ülkenin başında heykellere tüküreyim diyen insanlar olduğu sürece bu böyle devam eder.

0|0
    0|0
  • Çünkü bize geçmişimizden , tarihimizden, kültürümüzden ve sanatımızdan utanmamız gerektiği empoze edildi. O dandik edebiyat kitaplarında tanzimat eserleri için sadece taklit diyen insanların bugün değerlerine sahip çıkmasını beklemek bence biraz saçma

0|0
    0|0
  • Dünya değişiyor insanlar atalarını unutuyor belkide 3000ci yıla gelince eski zamanları kimse torunlarına anlatmıyacak kimse George Washington'ı kimse Atatürk'ü kimse almanarın kurtarıcısı hitleri hatırlamıyacak
    Zaten bu yeni nesil değişimin başlangıcı

0|0
    0|0
  • ülkemizde sanata ve sanatçıya verilen değer...
    http://i.hizliresim.com/yPE9l9.jpg

0|0
    0|0
  • Yani tam anlami ile deger verildigi soylenemez maalesef..

0|0
    0|0
  • Hayır..

Koskoca kütüphanedeki milyon yıllık kitapları, hurdacıya satan denyolar varken ne değer vermesi?

Para getirmiyorsa, yıkın AVM yapalım zihniyeti var çünkü bu kekolarda.
    Çöl bedevisi ne anlar sanattan a.. koyayım..

0|0
    0|0
  • Fransa da yaşayan bir Türk olarak dile getiriyorum ki acınası durumdayız. Bu arada İtalya o kadar mükemmel bir yer değil bilesiniz. Tüm restorasyonları başlatılıp bitmemiş durumdadır. Ve sürekli işin başındaki adamlar değiştiğinden öylece duruyorlar. Bu konuda Rusya çok ileridedir. Gözlerimle gördüm adamlar tarihinin üzerine düşüyor.

0|0
    0|0
  • Vermiyoruz gereken değeri tabi. Bizim milletimiz şu an Survivor'u kimin kazanıcağına daha çok değer veriyor.

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    61
Yükleniyor...