Bildiğimiz ay yapay mı sizce bu oluşumun başka bir açıklaması var mı?

Ay dünyadan daha yaşlıdır öyleyse kökeninin başka bir yer olması mümkündür. neden bazı bilim adamları ay taşlarının 20 milyarlık olduğunu iddia ediyorlar yani dünyadan daha eski hatta güneşten de daha eski Nasa bir ay kayasının 5.3 milyar yıllık olduğunu saptamıştır. Ama bu güneş sistemi öncesine ait bir tarihti, önemli bilim adamları ay uzmanları aydan getirilen elemetlerin dünyadakilerinden daha eski olduğunu belirledirler.40 ay taşının en az 7 milyar yıllık oldukları belirlendi bu tarihleme dünyadan ve güneşten iki kez daha eskidir. buna karşın ayın yüzey toprağı ay taşlarından daha eskidir. farklılık nereden geliyor? Bir gurup bilim adamı ayın yıldızlar arası bir yerde yapıldığı görüşünde ve dünya tarafından yakalandığını düşünüyorlar peki bu nasıl ola bilir? Neden bazı bilimciler ayın içinin yoğunluğunun yüzeyden farklı olduğunu öne sürüylar? Gerçekten ayın içi boş ola bilir mi? Neden ayın 8 ml üzerinde yüksek miktarta radyo aktivite var bu elementel olarak doğalmıdır? Nasa tarafından 10 mllik bir alana yayılmış su buharı saplandı ama ayda su olmadığı biliniyor. Bu gizem ayın yapay olduğu anlamında mı? Ay olması gerekenden daha düzgün bir yörüngeye sahiptir Ayın dünyaya bakmayan yüzü çıkıntılı ve kanburdur ve güneş sisteminde onun gibi gezegene tek yüzünü gösteren başka uydu yoktur. ay ölçümleri çok fazla demir olduğunu gösteriyor ve güneş tutulmalarında eksiksiz olarak güneşi tam kapatmakta sanki ona göre ayarlanmış biçimde yani benim bundan anladığıma gelecek olursak aslında bildiğimiz ay bir üst mü yapay mı bakın en önemlisi Nasa neden ay projesini durdurdu ayın görünmeyen yüzünde ışıklar belirdiğini üste benzer garip yapıtların olduğunu biliyoruz lütfen mantıklı cevaplar verin?

0|0
3|3

En İyi Erkek Görüşü

• merak ettiğim araştırdığım bir konu benim de mantıklı bir konu ama bizim gerzekler soruyu ziyan ederler valla.

0|1
    0|1

Kızlar Ne Diyor 3

• Beynim yandı. d

0|1
    0|0
  • The moon bilmiyorum ola bilir aslında :D

0|1
    0|1
  • cevap veremedim ama ola bilir yani özellikle nasanın ay projesini iptal etmesi kafa karıştırıcı ne gördü de vaz geçtiler diye soruyorum bazen.

0|1
    0|1

Erkekler Ne Diyor 2

• Öncelikle evrenimiz 13.8 milyar yıldır beri var. Güneş'imiz ise ancak 5.5, Dünya ise 4.5 milyar yıldır varlar. Ayın oluşum süreci dünyanınkiyle hemen hemen aynı diyebiliriz.

Ay bundan 4.5 milyar yıl önce Dünya ile Thea adı verilen bir gezegenin çarpışması sonucu etrafa saçılan kayaçlar sonucunda oluşmuş bir gökcismidir. (Detaylı fikir sahibi olmak adına, Ayın oluşumu ile ilgili şematize edilmiş bu videoya bakılabilir: https://www.youtube.com/watch?v=6x0GsKbERcw )

Yazınızda yapılmış sayısal ifadelerdeki ciddi yanlışlıklar göz ardı edilirse, Ayın üzerindeki kayaç parçalarının dünyadan daha eski olduğunu söyleyen bilim adamları, bu sonuca ancak Thea'nın Dünya'ya çarpmış olması durumu sonucunda ulaşabilmiş, bu mantık neticesinde bir fikre sahip olabilmişlerdir (kanımca).
    Thea belki de Dünya'dan çok daha önce oluşmuş, Ayın üzerinde ise onun parçaları bulunmuştur (Böyle bir varsayım yapılabilir).

Ayın Güneş sisteminde gezegene tek yüzünü gösteren uydu oluşu şundan kaynaklanmakta: Ayın kendi etrafında dönüş süresi ile Dünya etrafında dönme süresi aynıdır. Yaklaşık 29 gün süren bu periyot yüzünden ayın sürekli aynı yüzü dünyaya bakar.

Yazının içinde çok fazla hataların olması, sürekli olarak (sanki) kendi fikirleriyle bir şeyler kurgulayan birinin daha sonra -mış gibilerle ya da sonuna getirilen "bilim adamları" gibi kelimelerle yazıyı belli bir öneme sahip yapıya çekmesi, nihayetinde insanda "bu kişi zerre uzay bilgisine sahip olmayan, sağdan soldan duydukları ile konuşan biri" nidasını uyandırıyor.

Normal biri, bunca yığınla hata yapmış, konudan uzak bir kişinin sorusunu bu kadar ciddiye almazdı.

0|0
    0|1
    • yeterli bilgiye sahibim belgesellerle gelmeyin bana. uslubun yanlış düzelt öyle gel.

• Bilim adami degilim.

0|0
    3|2
Yükleniyor...