Nevşehirdeki yeraltı kentleri neden yapılmış olabilir? Yer üstünde ne oldu da insanlar buna gereksinim duydu?

ne çeşit bir olay insanları yerin atına kent yapmaya iter sizce arkadaşlar?gidip görenler varmı?

0|0
1|6

En İyi Erkek Görüşü

• Bu soruna kimse gerçek bir yanıt vermeyebilir çünkü daha kimler yapımını başlattı o belli değil. Hititliler diyenler de var, prehistorik çağlarda yapıldı diyenler de var. Anlayacağın diyen çok. Daha gözümüzün önündeki devasa piramitlerden Giza'nın yapım tarihi ve amacı bile bilinmiyor. Bu konuda üniversitede koca anfi önünde de uzun uzun kaynaklarıyla hocalarımı ve arkadaşlarımı ikna etmiştim. Akademisyenlerin bize bir cevap vermek zorunda hissetmelerinden kaynaklı gerçek olmayan bilgilere sahibiz. Onların da dürüstçe bilmedikleri ne yazık ki çok şey var. Unutmayın bir taşın tarihini bilebilirsiniz ama ne zaman oyulduğunu bilemezsiniz. Ayrıca kullanılan tespitli aletlerle de yapılmış bir çok şeyi nasıl yaptılar açıklayamıyoruz. Çünkü madde etkileşimi, mukavemet, sertlik derecesi, kırılma derecesi vs. var. Dünya'nın bir çok yerinde gözümüzün önünde bütün bilgilerimize ve fikirlerimize meydan okuyan sayısız eski yapı var. Henüz teknoloji buna cevap vermiyor.. :)

0|0
    0|0
    • ben öteki tarihi okuyorum bu yuzden dostum.

• 1.ağrı dağı nuhun gemisi araştımaları sempozyumu-bu buyuk kıtabı buldum sahafta ayırttım haftasonu alıcam 100 tl!

onun dısında 13.kabıle dıye bı kıtap okudum hazar turklerı ıle ılgılı.eskı alımlerın kıtapları var-marco polo-ıbnı battuta ıbnul cezvı gıbı

• Anladım teşekkürler..

Kızlar Ne Diyor 1

• Bildiğim kadarıyla Hristiyanlığın yasak olduğu dönemlerde yapıldı tüm o yapılar. Roma devleti Hristiyanlığı seçmeden önce yaşamları tehlikede olan Hristiyanlar o gizli kilise ve yar altı şehirlerini inşa etiler.

0|0
    0|0
    • Hristiyanlıktan daha eski olan bir yer nasıl bu sebep için yapmış olabilir?

Erkekler Ne Diyor 5

• Korku neler yaptırıyor insana

0|0
    0|0
  • yasamak icin yapılmış tabi. ama öyle sanıldıgı kadar cok degil. daha cok peri bacası hakim. örnek profl resmimin arka planı

0|0
    0|0
    • yerın altındakı kentlerı kastedıyorum dostum.yerın yuzlerce metre altına ınen kentlerı yapma geregı nasıl dogdu bunu merak edıyorum.

• Mutlaka saklanmaları kaçmaları gerekiyordur..

0|0
    0|0
  • Belki de dışarıda bir canavar vardı eski çağlarda olabilir.

0|0
    0|0
  • 0|0
    0|0
Yükleniyor...