60'ların ve 70'lerin müziklerini sevenler var mı?

60'ların ve 70'lerin müziklerini sevenler var mı , varsa ne dinliyorsunuz :)

0|0
6|21

En İyi Erkek Görüşü

• hard rock, acid rock, progressive rock ve psychedelic rock gruplarına çok büyük bir hayranlık duyuyorum.

the beatles'ın kalbimdeki yeri çok ayrıdır.

siz bir the doors hayranısınız sanıyorum, jim morrison'un, şairliğine ve zekasına hayranımdır. bunun yanında jimi hendrix'i çok severim. jefferson airplane, grateful dead gibi grupları çok severim. woodstock gruplarının hepsine aslında ayrı ayrı hayranlık duyuyorum. özellikle 60lar müziği hem dünyaya bakışımın hem de estetik zevklerimin çıkış noktasını oluşturmaktadır.

tabi bunların haricinde, rolling stones, the kinks, led zeppelin, deep purple, the who, the byrds, yardbirds vs gibi grupları da çok seviyorum.

tam sorumu buldum, size çok teşekkür ediyorum. takip edip bir şeyler paylaşabileceğim bir kaç insana bakıyor olacağım.

2|2
    0|0
    • Süpersin süper...

bende acid rock, blues rock, psychedelic rock, funk rock, jazz fusion gruplarını severim. progressive rock gruplarının bir kısmını severim ama mesela goblin gibi progresif rock grupları çok bayıyor beni.

the doors hayranıyım. öyle people are strange, light my fire doorscusu değilim. tüm albümlerine hakimimdir, jim morrison'ın olmadığı 2 albümü saymazsak. şiirleri ile en çok an american prayer albümünde tanıştım.

neyse bende takipteyim.

• soft machine evet , arkadaşımdan biliyorum (o benden daha geniş bilgiye sahip) şarkılarının çoğunu dinlemedim ama arşivimde olması lazım.
      camel'ı biliyorum mirage albümünü özellikle , zaten en bilinen albümleride o galiba
      king crimson'ı biliyorum.

• Teşekkürler dostum, yazmaya üşendiğim her şeyi yazmışsın. :)

Erkekler Ne Diyor 20

Kızlar Ne Diyor 6

• O zamanlar yapılan şarkılar çok daha iyiymiş ki hiç eskimeyen ve hala severek dinlenen şarkılar var.
    Beyaz Kelebekler, Cici Kızlar-Delisin, İlhan İrem, Cem Karaca, Tanju Okan aklıma gelenler.

1|0
    0|0
  • Bazen dinliyorum 70lerden.

1|0
    0|0
  • Sevilmez mi..

Al Green
    Barry White
    Marvin Gaye
    Aretha Franklin
    The Beatles
    The Ronettes

Ve bir çok isim daha..

1|0
    0|0
  • çok severim. o narinlik ve aynı zamanda kaliteyi yaşamak. temiz müzik zamanları.

1|1
    0|0
  • Daha anlamlı bence. şimdi önüne gelen sanatçı olmuş :)

1|0
    0|0
    • O yılların güzel havası ve ruhu bile müziklerine işlemiş :)

• aynen ben de müzik ile ilgileniyorum zaten :) olağanüstü bir ruh zenginliği

• Açıkcası yabancı dinlemiyorum. Türkçe dinlerim, Barış Manço ve Cem Karaca dinliyorum

0|0
    0|0
Yükleniyor...