Yecuc ve Mecuc ufolar mı? Dünyadışı Varlıklar mı?

Yecuc ve Mecuc’un önü açıldığı zaman onlar her tepeden akın ederler. Gerçek olan vaat yaklaşmıştır. İnkar edenlerin gözleri birden donup kalmıştır. “ Vay başımıza! Biz bundan gafil bulunuyorduk. Hayır, biz zalimlerdik. Enbiya Suresi
Orion Takımyıldızı’nda bulunan ve Büyük Drion Bulutsusu olarak bilinen M42 ve M43 bulutsuları, aslında ayrı ayrı bulutsular olmalarına rağmen tek bir bulutsu şeklinde görülmektedirler. Orion Bulutsusu dünyadan 1500 ışık yılı uzaklıkta, 30 ışık yılı genişliğinde, 2 milyon yaşından genç bir bulutsudur. Öte yandan bu bulutsulara yakın başka bir bulutsu daha vardır ki, Atbaşı Bulutsusu olarak da bilinen IC434 Bulutsusu’dur. İhtimaller çoğaltılabilir ancak bizim tespit ettiğimiz ayette geçen ‘süddeyn’ kelimesinden uzayda bulunan iki bulutsunun kastedildiğidir. Bu açıdan Zülkarneyn ‘iki nebula’ arasına gitmiş olmalıdır. Süddeyn kelimesinin ‘iki nebula’ manasına geldiği düşüncesinden hareketle, ayetten Zülkarneyn’in iki bulutsu arasındaki bir gezegen üstünde yaşayan bir kavimle karşılaştığının anlaşıldığını söyleyebiliriz. Yecüc-Mecüc’ün yaşadığı gezegen “iki nebula arasında” bulunmaktadır. Bu gezegeninin üst katmanlarında hidrojen, metan gibi yanıcı gazlardan oluşan bir tabaka bulunmaktadır”bu durumda bunların yer yüzünde olmadığını düşünmeli miyiz?

Güncellemeler:
Arkadaşlar burada bir soru bir bilmece var bir kızın aşk hikayesi ya da adet sancısı değil en azından sadece okuyun belden aşağı düşünmekten vaz geçin bu size hiç bir yarar sağlamicak. sadece saniyelik bir anlık zevk için saçma şeylerle uğraşmayın.
bazıları anlamasa bile okuma zahmetini gösteriyor ama bazıları varki onlar içler acısı ya he he ne demek? alay konusuna almak ne demek?

0|0
6|4

En İyi Erkek Görüşü

• senin hatan bu soruyu aletleriyle düşünen adamlara sorman bende bunlar gibi şeyler paylaşırdım baktım ki çok cevap almıyor bende onların anladığı dilden konuşmaya karar verdim sende öyle yap daha çok hoşlarına gider.. soruna gelince kesinlikle katılıyorum.

0|1
    1|0

Kızlar Ne Diyor 6

• Anlayamadım çok özürrr

0|1
    0|0
  • Dünya dışı varlık.

0|1
    0|0
  • ya heeee uzaylı onlar.

0|0
    0|3
  • cidden böyle cüce yaratıkların (uzaydan veya iki dağ arasından herneyse) dünyamıza inip etrafa korku salacağı masalına inanıyor musunuz?

0|0
    0|0
    • eski bir ateist olarak evet inanıyorum neden mi? okuyarak, öğrenerek, bir şeyi anlamak için çaba sarf edilmesi gerekiyor yoksa durum içler acısı olur.

• Bir sed'den çıkmaya çalışacaklar ve her defasında uyuyacaklar diye biliyorum.

0|1
    0|0
    • sed kelimesini çin seddi olarak düşünemezyiz bunlar farklı bir kavim oldupu gayet açık ve net gök yüzünde set var 7 katman var dünya dışı olduğu açık

• Bunlar derin mevzular aklim ermez

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• evet öyledir diyemeyiz bu yazıyı savunamam ama yazıya karşı da çıkmıyorum En Doğrusunu Allah azze ve celle bilir kafamı yormuyorum yecüc mecüce

0|1
    0|0
  • her şey olabilir valla karışık konular

0|1
    0|0
  • yav he he

0|0
    0|3
    • kaç santim sorusu değil burası adet sancısı yeride değil haddini bil

Yükleniyor...