Klasik müzik, besteleri ve bestecileri hakkında ne kadar bilginiz var? En sevdiğiniz beste hangisi, kime ait?

Çaykovski birçok eserini beğenmemiş, Bela Bartok halk müzikleri üstündeki çalışmalar yapmışt, Türk Beşlerini duymadınız mı hiç? Chopin ülke sevgisini, aşkını anlatmış, Bach adı bile yeter, Erik Satie mizahçı, Mozart Allah vergisi yetenek,... Borodi "Prens İgor", Vivaldi"Dört Mevsim", Beethoven "5. Senfoni", Liszt "Macar Rapsodisi"... Ve şu an aklıma gelmeyen birçok kişi ve bestesi, sizin diyeceğiniz neler sevgili, saygılı arkadaşlar?

0|0
5|8

En İyi Kız Görüşü

• O kadar ayrım yapamıyorum :) Vivaldi keman ağırlıklı, bach çello ağırlıklı, Haydn daha çok klise müziği (Emin değilim) tarzı şeyleri biliyorum. Mozart sevmem piyano konusunda Chopin daha iyi bence, Faure ise çok bilinmese de oldukça harika besteleri var, Beethoven ise çok gerilimli olduğundan dinlediğimde garip hissediyorum (Zaten filmlerde psikopat karakterler onu dinliyordu :D) Moonlight Sonata'yı dinleyene kadar böyleydi tabi :) Ama en sevdiğim besteci zevk ve yemek düşkünlüğüyle Rossini'dir :) Zaten Baber of Seville'den belli ne kadar harika ve eğlenceli olduğu :))

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Klasik müzik okuyorum üniversitede resmen hayatım oldular...
    Fransız lizst , Chopin ve schubert dınlıyorum en cok ve operalarını oda muzıklerını bence klasik müzik kişinin kalitesini ortaya koyan bir tarzdır.
    Beethovenın 5. senfonısıni ve vivaldinin stormunun verdıgı zevki hiç bir tür vermıyor bana...

0|0
    0|0
  • Hayatımda büyük yere sahipler :)
    Aklıma gelen en sevdiklerim,
    Mozart Die Entführung aus dem Serail (Saraydan Kız Kaçırma)
    Beethoven Für Elise,5. Senfoni
    Vivaldi Four Seasons
    Domenico Scarlatti Piano Sonata in F minor
    Say say bitmez ki klasik müzik öyle bir şey ki ezer geçer diğer türleri yahu :)

0|0
    0|0
  • Klasik müzik sevmiyorum dede

0|0
    1|0
  • Beethoven dinlerim bazen

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• kendimi övmek gibi olmasın ama klasik müzikten anlarım. türk beşlerini çok kez dinledim. itri, zekai dede falan. bir bach hayranıyımdır. mozart, beethoven falan zeka doluyor ama bach bir bunalım adamıdır. yeri bende çok ayrı

0|1
    0|0
  • En sevdiğim klasik müzik Maurice Ravel'in BOLERO'sudur. Aslında dünyanın en sıkıcı senfonisi diye de bilinir ancak içinde çok güzel bir felsefeyi de barındırır. Eserde aynı beste arka arkaya 18 defa tekrarlanır. Sıkıcılığı buradan gelmektedir ama asıl ilgi çekici olan özelliği başkadır. Bestenin ilk tekrarında tek bir enstrüman başlar her tekrarda ona başka bir enstrüman eklenerek devam eder ve sonunda tam bir orkestrayla coşku içinde biter.
    "Hayat aslında devamlı tekrarlayan bir beste gibi sıkıcıdır, biz bu besteye farklı enstrümanlar katarak hayatı renkli hale getirebiliriz" mesajını vermektedir.
    https://www.youtube.com/watch?v=3KgpEru9lhw

0|0
    0|0
  • klasik müzik dinlemek istediğimde genel bach ın bestelerini dinlerim. özellikle son zamanlarda bunu çok sevmiştim. ne zaman dinlesem beni huzura boğar :)
    Aria - Goldberg Variations - Simone Dinnerstein ( Bach )

0|1
    0|0
  • Moonlight Sonata - Per Elisa.

0|1
    0|0
  • bob acri - sleep away

0|1
    0|0
  • Paganini variations

0|0
    0|0
  • Bach'ın bazı eserleri beni bunalıma sokuyor. Benim gibi Bach dinlerken bunalıma giren var mı?

0|0
    0|0
  • mozart ve bach iyidir yaa

0|0
    0|0
Yükleniyor...