Varsayılan EVRİMLEŞME sürecinde canlı metabolizması beyne, hangi akılla (söz gelimi) ihtiyaç duydu?

Yani nasıl karar verdi buna? Umarım hakaret etmeden cevaplar alabilirim.

Güncellemeler:
İnsan hep var mıydı? Yoksa evrimleşerek mi bu hale geldi? Yok eğer evrimleşerek bu halen geldiyse kontrol mekanizması beynin oluşmasını sağlayan öncü hareket veya akıl (söz gelimi) nedir demek istedim

0|0
2|1

En İyi Kız Görüşü

• Valla soruyu anlamadım ben.

0|0
    0|0
    • İnsan hep var mıydı? Yoksa evrimleşerek mi bu hale geldi?

• Ama şimdi çelişki olmaz mı mikroorganizmalarda da beyin var demek? Sonuçta az önce ilk oluşan canlı formaları su içinde oluştu dedin ve yani gene takıldığım yere geldik nasıl oluyor da bu form kendini kontrol eden bir yapıyı ister beyin de ister iç güdü de sonuçta mantıkla yaptığını kabul edelim, bu mantığa nereden eriyor?

• Kurban olduğum diyorumki ilk oluşan miktoorganizmalarda dahi vardı. Onları insan beyni ggibi gelismis dusunuyorsun o yuzden icinden cikamiosun. o tturlerdeki beyin sadece cogalmak ve hayatta kalmaya ve hareket etmeye yonelik hareketleri kontrol eden beyinler beyincikler daha dogrusu. Insan beyninin o formlardan ve canli turlerinden gunumuze kadar ulasark gelmesi milyonlarca yılı buldu. Insan beyni gibi dusunme. Insan beyniyle ilgili biraz arastirma yap dedigim gibi

Kızlar Ne Diyor 1

• soru anlasilmiyo, hic degilse ben anlamadim demeye calistigini

0|0
    0|0
    • İnsan hep var mıydı? Yoksa evrimleşerek mi bu hale geldi? Yok eğer evrimleşerek bu halene geldiğini söylüyorsan, kontol mekanizması beynin oluşmasını sağlayan öncü hareket nedir. Ne karar verdi beyni oluşturmaya?

• Yani gerçekten anlamadım, nasıl bir metabolizma ki kendi kendini geliştirmeye ihtiyaç duyduğunu anlıyor? Yani söylediğin bir iç güdüsel bir şey? Şimdi canlının bir şeylere uzanmak için sürekli uzuvlarını ileriye doğru itmesi uzvunu uzatmasını anlarım, ama bütün bunların sonucunda hadi her şey tamam bir de bunları kontrol eden beyini oluşturalım mı? Peki insan genomunda bahsettiğin bu ilk canlıya ait bilgiler var mı?

• zurafalar gibi mesela. onu anlamissin cunku daha somut geliyo sana sinirden. sinir toplulugu olusuyo ve bu cevrenin etkisiyle tetikleniyo. hicbi canli ben boyle savunmasiz oldum kendimi (mesela) sıkıyımda başımı ayrı yöneten kolumu ayrı yöneten ganglionum olsun demez. içgüdüsel değil bu. bu savunmasız olan canlıların nesli tehlike altında kalıyor ve bu ilkel canlıların yapabileceği tek bişey var nesillerini sürdürmek. mutasyona uğruyorlar mesela eğer ki bu mutasyon bu canlı veyavrularını daha avantajlı hake getiriyorsa baskın konuma geçiyorlar eski hallerinden.
      insan genomu diye bir kelime kullanmadım ama galiba kastettiğin canlı omurgasız hayvanlardan olan sölenterler. ilk canlı demedim. ilkel canlı dedim. süngerlerden daha gelişmiş bir sınıf

Erkekler Ne Diyor 1

• Eğer gerçekten bilgilenmek istiyorsanız TÜBİTAK'ın çıkardığı evrim kitaplarını alıp okuyun, en ucuz kaynaklar onlar

0|0
    0|0
    • Ben sadece fikir edinmek için sordum, bu şekilde değerlendirmeler daha çok hoşuma gidiyor., TÜBİTAK kesin bilgilerden mi bahsediyor eserlerinde?

• Önce bilgi edinin, sonra fikir edinin

Yükleniyor...