Baglama çalan arkadaşlar yardım eder misiniz?

Baglama calmak istiyorum cok ama nota hiç anlamam bir iki sefer hiç bişe anlamadım sizler nasıl geliştirdiniz?

0|0
1|3

En İyi Erkek Görüşü

• öncelikle mantığını kavraman gerekiyor. vuruşlar süreler okuma ve uygulama işin temel prensibi. nota öğrenmek kolay önemli olan onu uygulamaya geçirebilmek aslında. önecelikle ders çalışır gibi yazarak çalışman gelişmende yararlı olur. öçülere yani bastığın notanın yarım ses mi tam ses mi, çeydek ses mi, bunların tuttuğun ritme göre nasıl bir tempo meydana getirir bunların analizini iyi yaparsan bu işi halledersin. Geriye enstruman üzrinde uygulama kalır.

0|0
    0|0
    • Eyvallah hocam teşşekkür ederim

Kızlar Ne Diyor 1

• Tek nota bilmeden guzel sonuclar cikmaz bu isten.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• dostum kara düzen öğrenebilirsin fakat bundada biraz kulak aşinalığın olmalı ama kara düzen calan arkadaslara sordugumda genelde kendilerine ait bir notaları var gibi ;) onlarında. yine de kursla baslaman en faydalısı olur senin için

0|0
    0|0
    • Kursa gidicem kardeşim benim benim derdim notadan anlamadıgım için boşboşuna baglamayı ve kursa gidecegim zamanı önemsiyorum😊

• Bakıyorum netten kardeşim alakan için tskr ederim

• ne demek rica ederim. takıldığın yerde bende yardımcı olmaya çalışırım. saygılar

• Ben gitar çalıyorum.. bağlamadanda 3-5 türkü.. Usta bende nota bilmem ama sese göre çalarım.. ama ben öyle çalamıyorum dersen kitapcılarda Solfej dergileri var.. gitar içinde bağlama içinde.. fakat ücret hakkında bir bilgim yok.

0|0
    0|0
Yükleniyor...