Çok kitap okumak kötü müdür?

çok fazla kitap okuyorum çevremdekiler kitap okuyan insan yalnızdır diyor
annem çok kitap okumak kötü sosyalleşmeni engeller falan diyor fakat ben kitap okumayı insanlardan sosyalleşmekten daha çok seviyorum yaptığımın da yanlış olduğunu düşünmüyorum sizce çok kitap okumak zararlı mı?

0|0
3|6

En İyi Erkek Görüşü

• değildir

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• insanlarda bulamadığını kitaplarda buluyor bazen insan.. Kitap okumanın hiç kötü yanı olurmuymuş,, İnsanlar yalnız bırakır ama insanları bırakmayan en iyi dostudur kitaplar.

1|0
    0|0
    • değil mi ya? anlamıyorlar işte

• öyle tabii beğendiğin bir kitap tavsiye edersen sevinirim.

• hiç alakası yokk ama mesela sosyalleşeceğin zamanda sosyalleş tabii
    arkadşaların çağırdığı zaman git gez eğlen
    günde 2 saat 100 sayfa çok rahat okutur sana

bilmiyor kaç sayfa bitiriyrsun ama

0|0
    0|0
    • 2 saatte 100 sayfami? Yok artik 100den fazla okuyorum ben 2 saatte
      Ayrica haklisin evet

• aynen olsun ne olucak niye dua edeyim :D

• eeee 2 kitap sever buluştuğu için

• Değildir boş insanlardan daha iyidir emin ol :)

0|0
    0|0
  • Arkadaşlarla değilde ailemle konuşmamı engelliyo

0|0
    0|0
  • en son ne okudun? merakımdan soruyorum. bakalım yalnızlığa evrilir mi o iş?

0|0
    0|0
    • böğürtlen kışı

• korkun hiç bir zaman gerçekleşmeyecek, hiç tasalanma. mevcut dünyayla onun kaymağını hiç kaldırmadan ama alttaki baldıranına da dudak sürmeden gül gibi geçinir gidersin.

Kızlar Ne Diyor 3

• Sanırım bu karikatur bu sorunun tam cevabı başka söze gerek yok :)

www.enyenikarikaturler.com/.../...%C4%B1r-adam.jpg

2|0
    0|0
  • Ben de zaman boşuna mı okuyorum şeklinde boşluğa düşüyorum. Çünkü okudukça bazı şeylerin daha fazla farkina varıyor ve çevreni daha çok sorgulamaya başlıyor insan. bir yandan pek kitap okumayanlara bakıyorum gayet mutlu huzurlu yaşıyor gibiler ya da en ufak şeye dertleniyorlar. bence kitap okumak insani dengeler. yani okuyan insan kitaplarda hayatın mükemmel olmadığını ve olmayacağıni ama yaşamanin güzel keyifli yanlarını da öğrenir😊

0|0
    0|0
    • Birde ordaki hayat kitap karakterleri mukemmel ya bide gercek hayattaki insanlara bak

• O konuda haklisin. Bunu ancak farkli türler okuyarak çözebiliriz. Ama tabiki belli şeyler var değişmeyen mesela aşk romanlari ya mutlu sonla biter (masal gibi olur guzel ama inandırıcı deil) ya kavusamazlar (oylesini okumayia ben sevmem üzülüyorum😀) ya da polisiye-macera romanlari bence keyiflidir heycanlandiri insani ama bir yanda bilirsinki gercekte kolay kolay olacak şeyler deildir.

• Dedigin gibi karakterlerin cok mükemmel kusursuz anlatilmasi rahatsizedici bir durum. Çünkü bazi kitaplarda güzel/yakışıklı kişi ayni zamanda cok iyi masum bir insan olarak yansitiliyo sanki hic kötü bir yanı yokmuş gibi. Çok az kitapta rastladim bir ana karakterin hem iyi hem kotu özelliklerinden bahsedildigine

• değildir tabi ki

1|0
    0|0
Yükleniyor...