Cafe&Bar açmak için ortalama ne kadar bütçem olmalı?

Arkadaşlar bu sene mezun oluyorum ve 20-40 yaş arasına hitap eden bir yer olmasını düşünüyorum. İlk aşamada malzemeler kirası eleman maaşı ne kadar bir bütçe gereklidir tahminen. Düşündüğüm yer bornova barlar sokağı, kıbrıs şehitler caddesi tarzı yerler...(İzmir'de)

Güncellemeler:
Ve son bir şey olarak konsept mekan olmasını düşünüyorum. Atıyorum cuma günleri 80&90 lar başka günü başka gün başka şeyler gibi... Bu konuda da fikrinizi alabilir miyim ayrıca tavsiye ve önerilerinizi dinlemeye hazırım...

0|0
68

En İyi Erkek Görüşü

• Hacı bilende bilmeyende yorum yapmis sen bakma bunlara hepsi cocuk cocuk cevap vermisler bu isi yapan bir tanidiginla konusman lazim ama evdeki hesap kesinlikle dukkan falan acarken birbirine uymaz bu isin bir ton belediye isleri var en ufak biseyi bile milyarlarca para. Hic hesaba katmadigin boya masrafi bile seni kasabilir. İyi dusun saglam adim at !

0|0
    0|0
    • Haklısın sanırım herkes kafasına göre yorum yapmış ben detaylı yorumlar bekliyodum dediğin gibi mekan parası şudur bu budur ortalama bu aralıkta tutar diye 1. agızlardan araştırmak lazım da bu ısı yapan tanıdık yok

• Valla bir piyasa arastirmasi yapman lazim sahibindende falan vardir begendigin mekanin kiralarina falan bir bak sonra icine koyacaklarini hayal et ve hesaplamaya calis 3 asagi 5 yukari. Sonrada netten bir arastir ne gerekli ruhsat falan gibi onlara bak sonra cikar ortalama bisiler. Ama senin hesabindan biraz yuksek olabilir isin icine girince degisir yani. Bide bu islerde mafya falan var galiba sen yinede bir arastir

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 6

• Bence sen mezun olucagin bolumden ilerle butce yoksa kalir bu.

0|0
    0|0
    • Diş Hekimliği yapıcam zaten ama 9-14 arası mesela ondan sonra cafe basına geçerim yine sarmıyo yoksa

Erkekler Ne Diyor 7

Yükleniyor...