Cafe&Bar açmak için ortalama ne kadar bütçem olmalı?

Arkadaşlar bu sene mezun oluyorum ve 20-40 yaş arasına hitap eden bir yer olmasını düşünüyorum. İlk aşamada malzemeler kirası eleman maaşı ne kadar bir bütçe gereklidir tahminen. Düşündüğüm yer bornova barlar sokağı, kıbrıs şehitler caddesi tarzı yerler...(İzmir'de)

Güncellemeler:
Ve son bir şey olarak konsept mekan olmasını düşünüyorum. Atıyorum cuma günleri 80&90 lar başka günü başka gün başka şeyler gibi... Bu konuda da fikrinizi alabilir miyim ayrıca tavsiye ve önerilerinizi dinlemeye hazırım...

0|0
6|8

En İyi Erkek Görüşü

• Hacı bilende bilmeyende yorum yapmis sen bakma bunlara hepsi cocuk cocuk cevap vermisler bu isi yapan bir tanidiginla konusman lazim ama evdeki hesap kesinlikle dukkan falan acarken birbirine uymaz bu isin bir ton belediye isleri var en ufak biseyi bile milyarlarca para. Hic hesaba katmadigin boya masrafi bile seni kasabilir. İyi dusun saglam adim at !

0|0
    0|0
    • Haklısın sanırım herkes kafasına göre yorum yapmış ben detaylı yorumlar bekliyodum dediğin gibi mekan parası şudur bu budur ortalama bu aralıkta tutar diye 1. agızlardan araştırmak lazım da bu ısı yapan tanıdık yok

• Valla bir piyasa arastirmasi yapman lazim sahibindende falan vardir begendigin mekanin kiralarina falan bir bak sonra icine koyacaklarini hayal et ve hesaplamaya calis 3 asagi 5 yukari. Sonrada netten bir arastir ne gerekli ruhsat falan gibi onlara bak sonra cikar ortalama bisiler. Ama senin hesabindan biraz yuksek olabilir isin icine girince degisir yani. Bide bu islerde mafya falan var galiba sen yinede bir arastir

Kızlar Ne Diyor 6

• En az 5 bin liran olacak ki güzel bir yer olsun

0|0
    0|0
  • 200 250 bin gibi bir şey olabilir.

0|0
    0|0
  • Buraya sorma bunu. Işi yapan işletmeciler ile konuş

0|0
    0|0
  • Bence sen mezun olucagin bolumden ilerle butce yoksa kalir bu.

0|0
    0|0
    • Diş Hekimliği yapıcam zaten ama 9-14 arası mesela ondan sonra cafe basına geçerim yine sarmıyo yoksa

• Valla yerine bağlı İstanbul gibi biyerdeysen 150yi gözden çıkarcaksın

0|0
    0|0
  • Bence garanti bir 200 bulundur

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• 1000bin

0|0
    0|0
  • dostum 150 bin ayır 75 i koy önce baktın batıyon bırak baktın yükseliyon kazancınla bişeyler yap büyüt işleri dier 75 bini tedbir parası olarak tut bankada

0|0
    0|0
  • 50 gerekir bence mekanı dizme doldurma falan

0|0
    0|0
    • Abi 50 ise çok güzel ama sıradan bir mekan olsun istemiyorum klasik masa sandalye tarzı değil

• 100 e kadar gider en normali dedim ben

• 250 bin olması lazim

0|0
    0|0
  • konsept mekan cok para tutar

0|0
    0|0
  • abi para lazım baya

0|0
    0|0
  • 1 milyon kadar bende bar isi yapiyorum

0|0