Fotografcilik hakkinda bilgisi olan arkadaslar yardimci olabilirler mi?

Arkadaslar merhaba. Fotografciliga yeni basladim sayilir 3-4 ay oldu. Manzara fotograflari ve macro cekim yapiyorum. Bu fotograflari bazi sitelerden buldum cok basarili.. Bu fotograflarda fotoshop var mi yoksa filtreler araciligiyla mi cekilmis? Ben de bu kadar kusursuz fotograf kareleri cekmek istiyorum. Bilgisi olan paylasirsa cok sevinirim.

http://i.hizliresim.com/YM2o0E.png
http://i.hizliresim.com/08j94o.png
http://i.hizliresim.com/dozmRL.png
http://i.hizliresim.com/zgvXR7.png

0|0
1|10

En İyi Erkek Görüşü

• 7 senelik profesyonel olarak fotoğrafçıyım, gösterdiğin bütün fotoğraflarda HDR tekniği uygulanmış.
    HDR yi otomatik uygulayan makinalar yeni yeni piyasada mevcut olduğu gibi sende çekebilir makinada ya da photoshop ile bileştirebilirsin.

Ayrıca bilgisayarda da normal bir fotoğrafı (tek kare) HDR yapabileceğin programlar var ama gerçek çekim kadar etkili sonuç elde edemiyorsun.

0|0
    0|0
    • Cok tesekkur ederimm demek hdr :) yazdim bunuuu

• Hdr yapabilecegim ucretsiz program var mi

Erkekler Ne Diyor 9

• HDR çekim değil. Hepsinde photoshopla müdahale söz konusu. HDR çekim yapmayı bilmeyenler ya da beceremeyenlerin kurtarıcısı. Bu gördüklerin fotograf değil resim. Böyle resimlerin olsun istiyorsan çok uğraşmana gerek yok. Günün herhangi bir vakti yapacağın çekimden sonra photoshop kullanıp fotograf olmaktan çıkaracaksın.
    SLR veya DSLR makine kullanıyorsan bu sonuçlara tek kare çekimle ulaşamazsın. Kompakt kameralardan birine sahipsen menüsünde HDR seçeneğini kullanacaksın.

0|0
    0|0
  • Photo shop var hepsinde macro lens ile bunları elde edemezsin lakin yakın çekim yaparsan çok güzel şeyler çıkartabilirsin mum ışığı, böcek , lamba , ve Türk parası üstünde bulunan TL yazılarını çok yakın çekerek üstündeki yazıları daha net çekebilirsin

0|0
    0|0
    • Manzara cekimi yapiyorum daha cok doga. Ama bunlarda uygulama var belli ki ama program vs yok bende bilmiyorum nasil yapildigini. s

• Bunun için öncelikle hayallerin olması lazım insanların baktığını değil senin gördüğünü çekmelisin ki doğa fotosu basittir iso'yu kullanmayı öğrenmelisin ve internette shop dersleri var birazda olsa öğrenebilirsin

• Tesekkurler

• Efekt dediğin sadece ışığı ve renkleriyle oynanmış. Bu şekilde oynamalar yarışmalarda bile sorun çıkarmıyor. Yani buna shop diyemeyiz. Bölgesel birşey yok fotoğrafın geneline uygulanmış.

0|0
    0|0
    • Peki nasil uygulaniyor?

• Yani fotoshop yapilmadan bu fotograflar elde edilmez oyle mi

• Hayır edilemez.

• Efekt olsada olmasada profesyonel makina ve lenslerle çekilmiş fotoğraflar. Ama ince ayarlar var. İso diyafram vs.

0|0
    0|0
    • Ekipmanlarim iyi ayarlari da biliyorum cekimlerimde iyi ama insan gozunun gordugu sekilde fotograflar bunlarda ne tur oynama var cozemedim

• Tesekkur ederim

• Önemli değil

• g. antepte 10 yıldır fotografçılık yapıyorum anlamadıgın bir konu olursa yazman yeterli ve sadece makro fotograf çekme photo shoop ögren kendini geliştir birinci fotografta photo soop var ikide yok üçüncüdede yok

0|0
    0|0
    • Bana ucretsiz hdr yapabilecegim program onerir misin

• Yuklenmedi. s

• e-postanı özlden yaz sana yolayayım

• HDR çekimi onlar.

0|0
    0|0
  • Sadece ışık oynaması var veya ölçeklendirme

0|1
    0|0
  • hobi olarak uğraşıyorum , 7 yıldır photoshop 3 yılldır foto makinaları bilgimvar,
    Sorunun varsa yorum yaz
    diyafram iso hassiyeti ya da , photoshop falan fian

0|0
    0|0
    • Bu, fotograflar da fotoshop var mi? Nasil oynamalar yapilmis. Fotograflar mukemmel.

• Oylee mii :) bakiyorum hemen

• Cok iyi ya

• Üstünde oynanmış bu fotoğrafların ona eminim. Muhtemelen filtre ile.

0|0
    0|0
    • Filtre takip bu fotograflar cikiyorsa filtre alirim ama fotoshop var gibi?

Kızlar Ne Diyor 1

• efekt var

0|0
    0|0
    • Peki bu efektler fotograf cekilirken makineden mi ayarlaniyor yoksa cektikten sonra pc den programlarla mi oynaniyor?

• Çok karmasık değil shopla yapılır.. hangi makineyi kullanıyorsunuz?

• Nikon d3200 18 - 105 vr

Yükleniyor...