Osmanlı padişahları neden hacca gitmiyordu?

Osmanlı padişahları neden hacca gitmiyordu? ben istanbulu başıboş bırakmak istemediklerine bağlıyorum. size göre ?

0|0
5|8

En İyi Kız Görüşü

• Çıkan taht kavgalarından haberin yok heralde ? Buyüzden kardeşlerini öldüren padişahlar var. Hatta Hürrem Sultan Oğlu Sarı Selim padişah olsun diye Kanuni'nin ilk oğlu Mustafa'yı babasına binbir iftiralarla kendi babasına idam ettirmiştir. Hacılık en aşağı 15 gün süren bir dönem. Bu zaman zarfı içerisinde İstanbul feth edilir,Sınırların yarısı kaybedilir kısacası düşman harekete geçmekte elini çabuk tutar. Nasıl gitsin adamceğiz. Zaten küçük yaşta padişah oluyorlar şimdiki gibi Ülkenin başkanı olmak için 40 lı yaşları doldurmuş olması gerekmiyordu. 13 yaşındakiler Veliahttı

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• devlet idaresinin başı boş bırakılamayacağından

o zaman ki din adamları fetva yayınlamışlar sanırım sultanların gitmesinin farz olmadığınıyle ilgili filan.

tek giden cem sultan olmuş.

0|0
    0|0
    • Aklıma yeni bi' soru geldi. O tarafı fetheden padişah neden "Hazır gelmişken hacı olayım" ya da "Umre yapayım" falan dememiş? Hoş, çok önemli değil ama...

• Hadi ya bilmiordum… Inan ilk defa duyuyorum hacca gitmiorlarmiymis ?

Ben sanmiorum basibos birakmamaktan oldugunu. Ne alaka.

O kadar seferlere gidiorlardi aylarca yillarca basibos birakmiorlardi da hacca gidince mi basibos kalsin.

Hani bide ne biliyim arap ülkelerini feth etmisler o kadar, yani baslarinda ki yerler. O zaman niye gitmiorlardi? Arabistandalar zaten o zamandami gitmiorlardi?

0|0
    0|0
  • Eee o zamanın şartları ile adamın gidip gelmesi çok sürerdi. Adam şeytan taşlayacağım derken tahtın dan olurdu.

0|0
    0|0
  • istanbul öncesinde?

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• Tahta bir başkası geçebilir; yolculuk uzun zaman aldığından ve zamanın şartlarını göz önünde bulundurursak eşkıya baskını olsun başka devletlerin sizi kaçırması olsun oldukça tehlikeli bir iş.

Giden de büyük ihtimal dönemezdi.

0|0
    0|0
  • bunu cevaplamadık mı ekinoks arkadaş?

0|0
    0|0
  • Padişahların müslümanlıkla alakası yoktu ki, içki içen, uyuşturucu çeken, her an öldürülme korkusuyla büyüyüp kafayı yemiş bi sürü padişah var

0|0
    0|0
  • Topkapı avlularında oğlan kovalamaktan zaman mı kaldı ki...

0|2
    0|1
  • Hacca gidecek zaman mı vardı Haclı seferlerinden...:))

0|0
    0|0
  • o günlerde ulaşım çok ilkel yollardan olduğu için bencede gitmesinler.

0|0
    0|0
  • Devlet İdaresi Boşluk Kaldırmaz

Padişahlara Hac Değil Adalet Lazımdır

Devlet Malıyla Hac Olmaz

0|0
    0|0
  • O zamanlar aylar sürdüğü için hac yolculuğu, koltuğu bırakmak manasız olur diye gitmiyorlardır.

0|0
    0|0
Yükleniyor...