Şehit cenazesi hakkında bir sorum olacak...

malum gündemimiz hep şehit haberleriyle kaynıyor...

benim sorum biraz özet olacak... şehit cenazelerinde "hakkınızı helal ediyor musunuz?" diye soruyor imam... trilyonlarımızı yese dahi bu şehitlerin o trilyonlardan daha fazla hakkı yok mu üzerimizde? bir acayip geliyor da hani... ondan sordum.

0|0
4|10

En İyi Erkek Görüşü

• Vatan Sağolsun.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Evet gerçekten çok acayip . O şehit biz rahat uyuyalım diye dag tepe terörist köpeklerinin peşinde . Bizim için caan veriyo . Hakkınızı helal ediyormsunz ? diyen bi imam yaşamamlı bnce .s

0|1
    0|2
  • Kul hakkının sorulmayacağı tek insanın şehitler olduğunu biliyorum ben. İmamda bilgi eksikliği olabilir.

0|0
    0|0
  • vatan sağolsun

0|1
    0|0
  • ilginç

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 9

• "hakkımı helal ediyorum" ne demek? Üzerinde ne hakkım varsa helal olsun demek. İmam cenaze namazında merhum adına helallik istiyor. Bir diğeri ise şehitlerin mertebesi farklıdır. Yani bir insan şehit olursa cennete gitmesi büyük bir olasılık. Ayrıca cennete de üst klasmanda olacakları kitaplarca ve uzman alimlerce doğrulanıyor.

0|0
    0|0
  • sen ne saçmalıyosun kardesım kural böyle bunu demese daha büyük günah olurdu imam

0|0
    0|1
  • Allah'ın affetmediği şeylerden biri kul hakkıdır.Elbette şehidimiz şehit düşerek çok büyük bir makama erişiyor.Ama Allah bu konuda kul hakkıyla yanıma gelmeyiniz diyor.O yüzden şehit cenezelerinde bu soru soruluyor.

0|0
    0|0
  • otobüste yer verdiğin birinde bile hakkın olduğunu düşünürsen ahirette duru bir saadet için her kim olursa olsun -herhangi bir hakkın olmasa bile- hakkını helal etmen lazım..

0|0
    0|0
    • ben şehitten bahsediyorum:)

• aynen katılıyorum ve şuan şehit ana babalarına zorla söylettirilen vatan sağolsun'a uyuz oluyorum. bu gencecik insanlar vatanı kurtarmak için şehit olmadılar aptal siyasi politikaların neticesinde adi bir şekilde can verdiler.

• sonuçta canını vatan için düşünmediler... işte ben bu yüzden bu soruyu sordum...

• Benim üzerimde hakkı yok.

0|0
    0|3
  • Kardeşim.Her cephe alanında giden şehit sayılmaz.

0|0
    0|0
  • Bunu en iyi diyanet işleri bilir.

0|0
    0|0
  • Dini tören olduğu için bu gerekir..

0|0
    0|0
  • Ben helal etmiyorum ama.

0|0
    1|2
    • Senin ne hakkın warda helal etmiyon ? Snn helaline ihtiyacı yok . Rabbim ona cennetin kapılarını açıyo zaten .

Yükleniyor...