Dünya gibi diğer Gezegenler de neden Güneş ile hayat bulmuyor?

Neden bütün varlıklar dünyada toplanmış merak ediyorum...

0|0
48

En İyi Erkek Görüşü

• Yeteri kadar yaşam için gerekli elverişler sadece dünyada bulunmaktadır.
    Allah'ın işi.

0|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 4

• Dünya nın güneşe ihtiyacı var , dünya güneşten yararlanıyor , hayat buluyor yaşam kazanıyor , dünya bizleri kazanıyor.

0|0
    0|0
    • Şuanda bilinen olarak, Neden sadece dünya da?

• Coğrafya sınavında hocaya yazdığım gibi : Allah bilir , Allah'ın işine karışılmaz...

• Galiba Newton da senin gibi düşünüyor...“Yerçekimi gezegenlerin nasıl hareket ettiğini açıklıyor, gezegenleri neyin yörüngeye soktuğunu değil... Her şeyi Tanrı yönetir” demiş. Halan cevap bulamadım bu adamı yıkan.

• Nerden biliyorsun? keşfetmediğimiz yüzlerce gezegen vardır belki de, orda hayatlar vardır. Bizim varlığımızdan şüphelenen varlıklar vardır. vardır yani. olabilir. :D

0|0
    0|0
    • Sen nereden (hangi akıldan) biliyorsan bende oradan (aynı akıldan) biliyorum, söylediklerin sadece varsayım, değil mi bu da bir ihtimal olarak var sende!!! Daha henüz bir kanıta varamadık sonuçta...

• neden sinirlendin ki, olma ihtimali daha yüksek sadece :)

• :) Neden sinirleneyim ki, sinirlenecek bir şey yok emin ol gayet sakinim, fazla iyimser biri olduğum için sinirlenmem kolay değildir!!! bilimde olma ihtimali yüksek diye bir şey yok kesinlik vardır, ama şu kesin şu ana kadar insan gibi veya daha gelişmiş :D bir canlı kalıntısına rastlanmamış dünya diışında :D

• Oksijenle alakalı bir durum değilmiydi o?

0|0
    0|0
    • Bilmiyorum neden diğer gezegenler değilde dünyada toplanıyor her şey?

• Eğer Mars ta toplansaydık yine aynı soruyu sorcaktın?

• Yani verebildiğiniz en iyi cevap bumu? Ama eğer iki gezende yaşıyor olsaydık sormazdım bu soruyu. En basitinden anlayacağın dilden!!!

• Merak etme artık Mars da koloniler kurmaya start verdiler. Artık olur.

0|0
    0|0
    • Sonunda mantıklı cevap veren çıktı. Peki marsa temel bileşenler dünyadan mı götürülecek yoksa Mars'ın havası, toprağı falan mı kullanılacak?

• Ben pek inanmıyorum, ama İslam inancında dini, genelinden farklı yorumlayan Batıniler böyle şeylere inanırlar. Ama onlarda epeyce şaibeli bir topluluktur! Fakat İslam inancında gerçek anlamda buna atıf yapan, direk bahseden bir düşünce veya kabul yoktur.

• Reenkarnasyon olsaydı hesap verme olayı neden var çok mantıksız geliyor.

Erkekler Ne Diyor 7

• hava yok, su yok, radyasyon var, yercekimi ekstreme seviyelerde. venüs gezegeninde 90 atm basıncı var. bu normal bir taksiyi çok rahat çökeltir. merkür gezegeninde bir gün dünya üzerinde 200 küsür güne denk. kısaca bizim güneş sistemimizde dünya dışındaki gezegenlerde hayat yok ;)

0|0
    0|0
    • Arkadaş bende onu soruyor, neden bütün 2x2=4 eder doğruları ançak dünyada kendisine ortam oluyor?

• belkide toplanmadılar. belki bizden okadar çok uzaktalarki ne biz en gelişmiş cihazlarımızla onları görüyoruz nede onlar bizi.

0|0
    0|0
    • Peki neden bütün oldular dünyada? Sonuçta senin söylediklerine henüz daha kanıt olan bir şey yok.

• modern bilimde birşeyin olduğu değil olmadığı kanıtlanmaya çalışılır. dediklerinin olmadıklarına dairde herhangi bir delilde yok. zaten butür tartışmalar uzayıp gider.

• Su yok orda

0|0
    0|0
  • Butun varliklarin dunyada toplandigini bilcek kadar gezegen kesfetmedi insanlik belkide dunyadan daha cok tur canli bulunan gezegenler galaksiler vardir. Cosmos belgeseli 1. Bölüm u izle evrenin ne kadar buyuk oldugunu anlamak istiyosan

0|0
    0|0
    • Varlığına dair kanıt var mı? Yoksa sadece bir varsayımdan mı bahsediyorsun?

• Dunyadan baska gezegenlerde yasam yoktur demek nnekadar varsayimsa vardir demekte okadar varsayım

• En azından şuana kadar tespit edilemedi diye biliyorum..

• hayat olması için sadece su lazım (hava gerekmez) su olmayan yerde de hayat aramak mantıksız

0|0
    0|0
    • Dünyanın bütün varlığı suyla oluştu diyebilir miyiz?

• hayat olması için su lazım

• Hayat icin su sart degil archea diye bir canli turu var arastir istersen uzay ortaminda bile yasayabiliyo

• 25 yaşında bu soruyu soruyor olamazsın.. Bu soru 10-13 yaş grubu sorusu.. Sanırım bizi sınıyorsun?

0|0
    0|0
    • Hayır gayet yaşımda 25 mesele aşağılamak falansa cevap vermeseniz de olur. İnsan oğlu bu soruyu halan cevaplamak için bence uğraşıyor. Sadece neden bütün olgular dünyada hayat buluyor? Diğer gezegenler neden bütün bu fizik olaylarının dışında da sadece dünya içinde?

• Herkes güzele gider

0|0
    0|0
Yükleniyor...