Küçük devrimler yapmış sanatçılar hakkında ne düşünüyorsunuz?

sanata ve sanatçıya hep saygı duyarım. bir soru kafama takıldı. sanatçıların, gerçek sanatçıların, yani dünyaya gerçekten yeni birşeyler sunmuş sanatçıların hepsi değil ama büyük bir çoğunluğu akıl hastası. özellikle ressamlar..hayalgüçlerini fazla kullandıktan sonra kabloların cızırdadığını düşünüyorum, tabii mecazi anlamda. hiçbirine saygısızlık etmek haddime düşmez. sizin de bu konuda görüşlerinizi almak istiyorum :)

Güncellemeler:
yalnız gerçek sanatçıların farklı olduğunu bilmediğimden değil,sadece ne düşünüyorsunuz diye soruyorum.

0|0
3|8

En İyi Erkek Görüşü

• Bence Surrealissimo: The Trial of Salvador Dali filmini izlemelisin. link

Bence delilikten ziyade kendi yarattıkları gerçeklikte yaşamaları ile alakalı bir durum.Onların,biz sıradan insanlardan farklı olarak, hayatı değişik renklerde gördüğünü,zihinlerinin farklı çalıştığını düşünüyorum.

Farklı olanların dışlandığı insan yaşamında eminim en büyük zorlukları gene sanatçılar çekmiştir.Kendini insanlara ifade etmeye çalışmak,anlaşılamamak,yorulmak...

Onlar için üzülsem de bu kendini ifade edemeyiş resim,müzik,sinema gibi çeşitli sanat dallarında kendilerini ifade etmelerine yol açmış.Ne mutlu bizim gibi basit insanlara bunları bıraktıkları için

2|0
    0|0
    • izlerim,teşekkürler:)

evet,ne güzel:)

• Kesinlikle katılıyorum, aynı cümleleri yazacaktım.

+1

Erkekler Ne Diyor 7

• önce bişeylerin yanlış olduğun düşnüyorlar.. sonra bunu değiştirmenin yolunun o alanda uzman olduğunu görüyorlar... sonrada başlıyorlar çalışmaya..

çalışıyorlar çalışyorlar.. belki yaptıkları biz onlar yaşarken anlayamıyoruz belki halen anlamayanlarımız var ama nasıl oluyorsa onları hürmetine mi diyelm anısına mı prim yapıyor.

dünya dönüyor, yeni binalar yeni sektörler yeni yeni ne ler neler ortaya çıkıyor...

tabular da yıkılıyor bu arada... tıpkı biz zmanlar avurpadaki skolastik düşnce gibi

çok örnk var picasso da vinci galileo bilim bu şekilde yığılarak ilerliyor.. önce tezi at yıpratsınlar yağamalasınlar geliştirsinler yıkılsın geride kalan sağlam bilgi...

bir toplumda siz farklı birşey söylüyorsanız siz zaten otomatikman deli ilan edilirsiniz çünkü sizi kimse çekemez varolan temelleri yerinde oynatmışsınızdır. birilerini ekmeğine sürülen yağı çalıyorsunuzdur . kilise örneğin..

cızırdaması normal, eğer yaşasalardı onlarda birinin tellerini çızırdatırlardı.

0|1
    0|0
  • sıradan çalışan bi kafayla sanat yapılamaz bana göre.sanatçı dediğin adam toplumun geri kalanından daha farklı bakar dünyaya.bizlerin gördüğünün ötesinde şeyler görür baktığında.sorgular.yanlışlıkları bulup düzeltmeye çalışır.o yüzden gerçek sanatçılar sevilmez.deli damgası yer.

0|0
    0|0
  • Sıradan insanlar olağan hayata ayak uydurduğu için herkes ne yapıyorsa onu taklit ettiklerinden, yeni bir şey yapamazlar. Ancak herkes gibi düşünmeyen ve sıradışı olan insanlar farklılık yaratırlar. O yüzden ben bugüne kadar bu durumda bir terslik görmedim.

0|0
    0|0
    • İyi işte ben de senin anlamanı beklemediğim düşündüğümü söyledim. ;)

• Şu anda sen de büyük bir çığır aştın. :D

• tabii canıım, laf sokmaya çalışanlara laf hazırlıyorum,bu çook zor bişey benim için:)

ya bi git gece gece:D

• ben o cızırdamayı pek doğru bulmuyorum.

tam tersine adamlar farklı bir açıyla bakıyor dünyaya hayata. herşeyi otomatikman kabul etmiyor. sorguluyor. düşünüyor. ona göre yaşıyor. tabi bizlere farklı geliyor.

0|0
    0|0
  • Birçok sanatçıda bipolar bozukluk vardır.

Ayrıca dahilikle delilik arasında ince bir çizgi var.

Senin benim gibi düşünselerde sıradan olurlardı. Öyleleri var ki insanların değer vermediği konularda senelerce kafa patlatmış

Newton'un aşırı derece dinci oldugunu ve hayatının 20 yılını incilin şifrelerini çözmeye adadığını ve bu konuda onlarca defter doldurdugunu biliyor muydunuz?

0|0
    0|0
  • bu sanatçılar dahi oldugundan değil çok çalıştığından ve nabza gôre şerbet verdiklerinden bu devrimleri yapmışlar

0|0
    0|0
  • ... Yaprak çizmek kolay,üstündeki damlayı çizmek zor !

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Boyalı Kuş tur onlar,

Rekleri bizden farklıdır ve maalesef sırf bu farklılıklarından dolayı onları ''deli'' diye damgalamış, tüylerini yolmaya çalışmışız. Pek çoğu öldüğünde bizim gözümüzde efsaneleşmiş.

Bir peygamberler bir de sanatçılar böyle galiba...

0|0
    0|0
  • Anti-art tadıyla Situationismi seviyorum link

Guy Debord'u link buradan öpüyorum, Situationist International'a el sallıyorum.

0|0
    0|0
  • hayatı tam anlamı ile görüyor ve yaşıyorlar. Ne kadar çok görürseniz hayat o kadar zor oluyor. Sorular, cevaplar hepsi beyni zorluyor. Fazla bilmemezlik veya umursamamazlık kolay, ye iç, yat.

0|0
    0|0
Yükleniyor...