Atatürk'e dinsiz diyenler şuraya bir baka bilir mi?

Suudiler 1926 yılında kendi sınırları içindeki tüm mezarlıkları yıkma kararı alır. İşin en ilginç yanı Hz. Muhammed'in mezarının da Suudi sınırları içerisinde olmasıdır. Ancak Atatürk öyle bir telgraf çeker ki, Suudiler mezarın tek bir taşına bile dokunamazlar.
Telgrafta ‘Hazreti Muhammed’in mezarının yıkılacağını derin üzüntü içinde öğrendim. Bu kutsal emanete asla dokunamazsınız. Bir tek taşının bile zarar gördüğünü duyarsam orduyu aşağıya gönderirim’ anlamına gelen cümleler vardı.”

1|0
11|27

En İyi Erkek Görüşü

• Atatürk dinsizdir
    Atatürk masondur
    Atatürk ajandır

Atatürk üzerine bir sürü komplo teorisi kurup, damgalama yapan çok. Teori ve damgalamaların ise haddi hesabı yok.

Bu, Atatürk' ü dinsiz olarak düşünenler için, yanıldığını düşündürecek bir olay değil... Altın tepsi de sağlam kaynak sun, ı ıh ona göre gene dinsizdir...

O değil de, Atatürk ne kattı ülkeye? Ne fayda sağladı? Ne zarar verdi?

Zaten biz bunu konuşmayız, anca şöyleydi böyleydi deriz, vefat eden insanlara karşıda böyleyiz, şöyleydi de böyleydi de, l*n SANANE, BAK l*n İŞİNE, KATTIĞI NE, ZARARI NE, biliyorsan daha neyi sorguluyorsun? Hadi diyelim Atatürk ateistti, ne olacak hacı? Bu ülke için yapılanları geçersiz mi kılacak? Müslüman olsun, çok sövdükleri araplar gibi mi olmuşuz (hani bir arap fobisi aldı başını gidiyor ya, o bakımdan böyle dedim, yoksa arap takıntım da yok), ya da hristiyan olsun, geldi Camileri yıkıp kilise mi yaptırdı?

Sana değil söylediklerim soran, tamamen detaydan çıkarak genelleme yaptım... Benim fikrim ve düşüncem böyle, ve örnek bir lider olmayı başarmıştır şahsen karakter, kişilik ve çalışkanlık bakımından ve bıraktığı mirasda yararlı mirastır... Sadece suistimal ve sömürü oyuncağı olmuştur bir çok mirası...

cut.

8|16
    2|2
    • eig

• Git talkan katliamını filan araştırda daha başlarda müsülman olmayan türklerin müslümanlar tarafından nasıl katledildiklerini öğren

• Ayrıca o Atatürkün balıktan geldik diye söylediğin sözün belgesi ''Ruşen Eşref Ünaydın, Atatürk T. ve D. K. H. s.53'' budur yani Atatürkün söylediğine dair bir kanıt bir delil yoktur tamamen Ruşen Eşref Ünaydın bahsediyodur bundan. Anı gibi bahsedilen şeyler delil değildir.

Erkekler Ne Diyor 26

• Aşağıda yorumlarda da paylaşılmış video burada da dursun, Atatürk inançsızdı. Üstelik o paylaştığın söz uydurmadır, hiçbir şekilde gerçeği yansıtmaz. Uydurma el yazısıyla hiçbir kaynak niteliği taşımadan belge diye ortalarda gezmiştir bir dönem. Hatta ortaya çıktığında belgenin sonunda "Mustafa Kemal Atatürk 1919.." yazıyordu yani Atatürk soyadı gelmeden ve Suudi krallığı kurulmadan yıllar yıllar önce yazılmış oluyordu... Sonra düzelttiler falan. Bir diğer hadise, o dönem ordumuz da yoktu. Bir savaştan çıkıp diğerine girdiğimiz yılların sonlarında, 14 milyonluk nüfusun yarısından çoğu kadın, çocuk ve yaşlılardan oluşuyordu. Bir diğer kanıtta, Atatürk'ün imzası bulunan ve 1930'larda liselerde okutulan tarih kitabında Hz. Muhammed için "korkak" ibaresi ve çeşitli söylemler geçer. Madem mezarına bu kadar saygısı vardı, neden bunlara mani olmadı bizzat yazdırdı demiyorum üstelik mani olmadı ve okutuldu bu kitaplar? Amacım karalamak değildir, gerçeği yansıtmadığını belirtmektir.

https://www.youtube.com/watch?v=I4iyTI5xJdQ

3|3
    3|0
    • Helal olsun diyorum ama maleaef bende paylastim yonetim sildi yorumu. Seninkinide kaldirirlar. Ks yonetiicilerindede haksizlik var bu sitede laik sanirim islam adina paylasimlari kaldiriyor :)

• adam hakli ataturk ateistti. bir cok delil, roportaj, belge var. can dundar dogu perincek baya yazmistir bu konularda zaten ataturk nutukda islam dinini tasvip etmedigini (dinler arasi diyalogu destekliyormus) acikliyor. onun disinda bu adam deha bunu laf olsun diye demiyorum harbi deha ekonomik politikalari devrimleri zekasi ile onder bir insan

• Aynen. Dindar gibi göstermeye çalışmak yerine zekasından bahsetmek gerekir.

• Bu belgeye dayanmayan ve bana göre aslı olmayan bir söz.. Bana göre Atatürk dinsiz değildi, sadece islamın şartlarını uygulamıyordu bizim gibi o kadar..

2|1
    1|1
    • aynen..

• vallahi birader dogru söylüyorsun iyisin hossun. siyasi. ancak bahsettigimiz adam akp milletvekili oldu sonra. Milletvekili olacagi dönemde kisirogluna cikip yalan söyledim yok ölye bir sey diye itiraf (!) etmismis :D dogru mu bilemem. ama düsüncesi belli. bu adamin atatürkü savunmasini da atatürkü sevmesini de beklemen komik olur siyasi bakacaksan.

• Müslüman bir insan bir kişiye dinsiz demekten korkması lazım... imanın şartları sadece inançtır ve inanan herkes müslümandır.. ve hristiyanlık gibi aforozda yoktur... bir kişinin inançını sadece allah belırler.. bir kişiye kafir, dinsiz demek şıh koşmaktır... uyarırım

2|0
    0|0
  • http://www.youtube.com/watch?v=N-k8vvTDW18

Başbuğ ATATÜRK'E, Dinsiz Diyenlere Prof. Dr. Sn. Haydar BAŞ'ın Cevabı..

Prof. Dr. Sn. Haydar BAŞ, Başbuğ ATATÜRK'E, Dinsiz Diyenleri Başbuğ'u Kendine Has İfadeleri İle Anlatıyor ve Bastırarak Vurguluyor ki: Tüm TÜRKLERİ, 72 Milleti Bir Araya Getiren Başbuğ ATATÜRK Dinsiz! Bu Milleti Paramparça Etmek İsteyenler Müslüman..

Hayır Bu İhaneti Dünyadaki Tüm Şeytanlar Toplansa Yapamaz..

Prof. Dr. Haydar BAŞ

TANRI TÜRK'Ü, KORUSUN!

1|0
    0|0
  • telgraf mors alfabesi ile çekilir, o tarihte Suudi Arabistan diye bir devlet yoktu aynı zamanda güney'e "aşağı demek" büyük bir bilgisizliktir, böyle bir telgrafın varlığı mechuldür, %100 uydurmadır :)

Atatürke müslüman diyenler buyrun buraya !
    http://hizliresim.com/7o1ERm
    bu atatürk soyisimli vatandaşın yazdığı lise tarih kitabı 1931 den 1938 e kadar okutulmuştur , ölümünden sonra acil suretle değiştirilmiş ve ifadeler değiştirilmiş, hakarete varan sözler yumuşatılmıştır.

Ey ahali ! Eğer bunu görüp de hala ve hala bu adamı peygamberi seven bir müslüman olarak göstermeye çalışanınız olursa diğer tarafta elim yakanızda !!!

1|1
    0|0
  • Adamın kıymetını bilen yok

4|0
    1|1
  • arkadaş istediklerini desinler Atatürk kalkıp aksini idda etme veya kabul etme durumu var mı? o halde tartışmalara girmeyi lüzumsuz buluyorum. varsayalım ki dinsizdi ulan bu 'Adam' benim ülkemi benim onurumu vatanımı dinimi korumuş korumakla kalmamış o kadar iç anadolu kadar yerimiz kalmışken 7 düvendeni kovup tekrar anavatanımızı kurtarmış. benim dinimden inancımdan ırkımdan olanlar benim vatanımı korumuyo kusura bakmayın ama Atatürkün dininin inancının ne olduğu benim için önemli değil yaptıkları benim için fazlasıyla yeterli.

1|0
    0|0
  • Kaynak?
    Pek doğru olabiliceğini düşünmüyorum bunu yazan kişi dinsiz kesimle muhafazakar kesimi barıştırmak amaçlı uydurmuştur.
    Şayet Atatürk'ü hepinizden fazla seviyorum en doğru olanı yaptı laikliği oturtmakla bakınız çevrenize hangi müslüman devleti mutlu ve huzurlu.
    İslamiyet gerilik ve bağnazlık dini değildir şu an ki zihniyet İslamiyetin gerilemesi ve ileri gitmemesi için elinden geleni ardına koymuyor
    Örneğin IŞİD

1|0
    0|0
    • Prof nevzat yalcintas. Hic sevmesem de

• Böylece Atatürk CHP’nin prensiplerinin (ilkelerinin) dogma (donmuş, kalıplaşmış, değişmez) olmadığını, bu prensiplerin hayattan alındığı belirtmiştir. Yani Atatürk, “gökten indiği sanılan dogmalar” sözünü kutsal kitapları aşağılamak amacıyla değil, CHP’nin prensiplerinin hayattan alındığını, dolayısıyla dinamik/değişebilir/gelişebilir prensipler olduğunu çok güçlü bir şekilde ifade etmek için söylemiştir. Bu söylem tarzı (teşbih/benzetme) Atatürk’ün sıkça başvurduğu yöntemlerden biridir.

• l*n videosunu yollamisim zaten ne soyluyosun daha. Gokten indigi sanilan kitaplarin dogmalariyla degil? Vaybe. Kendi el uazisiyla bizim baliktan ve maymundan geldigimizi soyleyen herif. Kurana laf atiyor pehh.

• ispatı nerde?

1|1
    0|1
  • saygıdanda yapmış olabilir m-üslüman-dinsiz olup olmadığına tam eminolamayız ama iskoçya ve israildeki mason müzelerinde atatürkünde büyük masonlar köşesinde potreleri falan var

0|0
    0|0
  • Ataturk dinsiz degilse neden seriati kaldirdi halifeligi kaldirdi suanda bizi bassiz birakti. Suanda muslumanlarda birlik beraberlik yok neden? Halifemiz yok ataturk kaldirdi

1|3
    3|0
    • Yalnız o birlik beraberlik Atatürk'ten önce bozulmuştu?

• Gitmeden göremezsin zaten?

• Gitmedigimi nerden biliyon ki ezbere konusuyon he

• Ölü bir insanın arkasından bu kadar konuşmamak gerekir. gün gelir işlemediği bir suçu telafuz ettiğin için hesap sorar senden.
    Benim görüşüm bu

2|1
    0|0
    • Konu sevmek ya da sevmemek değil.
      Saygı duymuyorsan bile arkasından konuşma dinen gıybet haramdır. ben sevmesemde konuşmam adını telaffuz etmem sevmediğim bir insanın.

• Yalan yanlış bilgiler.

2|0
    2|0
  • Bu kadar ciddi bir konuyu bu kadar yuvarlak cumleler ile buralara tasımayını lutfen. Insanlar internetin ne oldugunu hala cozemeiler ne okusalar inanıyorlar. Ataturk'cuyum ama insanlar yanlıs anlıyorlar bunları.

1|0
    0|1
  • Sonra?

0|0
    0|0
  • Atatürk ü islamla kirleten zihniyeti kınıyoruuuum. S. s. s. s. s

1|1
    0|0
  • 1932 yılına kadar orda ingilizler vardı 1932 de suudi krallığı kuruldu 1926 da suudilere nasıl telgraf çekiyor

0|2
    0|0
  • "Dinsiz ise bile onun sayesinde sen namaz kılıp ezanını dinlediysen o dönemlerde ona borçlusun ulan it"
    demek istediğim insanlar var.

1|1
    0|0
  • puhahahaha ulan bu olayı geçenlerde 1920 diye dinlemiştim.

https://www.youtube.com/watch?v=dgRiJNbg-NE

0|1
    0|0
  • kaynak ver bakayım bir

1|0
    0|0
  • ya allahını seversen suudiler bizden daha inançlılar özellikler devlet adamları sence mantıklı geliyo mu böyle bişey allahın cahili

0|0
    0|0
  • TBMM yi açmak için cuma namazını beklemiştir herkesle namazını kıldıktan sonra açmıştır Atatürk..

1|0
    1|1
  • atatürkü severim ama 35 meclis konuşmasında söyledikleri gayet açık.

0|1
    0|0
  • Bakkal çırağı mı bu aşağıya gönderirim diyorsun :) temel atmaya gideriz desene. D

0|0
    0|0
  • Bunu dedigini hic sanmam sudilerde hz. peygambern mezarni yikcaklatini hic sanmam

0|0
    0|0
  • ee ne dem, şler aptal insanlar kişilere zeki insanlar düşüncelere ve yaptıklarına bakar

0|0
    0|1

Kızlar Ne Diyor 11

• Zaten Atatürk'e laf sayanların amacının ne OLDUĞUNU hala anlayabilmiş Değilim. Ondan daha iyi bir komutan daha iyi bir asker daha iyi bir yönetici Görmüş gibiler. Koskoca bir saçmalıktan başka birsey değil o insanlar.

2|2
    3|0
  • Kucuklukten beri Ataturke karsi duygularimi olcup bictim ama ne yazikki ne seviyorum ne sevmiyorum. bir sebebi yok. kucukkende simdide onun yaptigi ya da yapmadigi seylerle cok ilgilenmiyorum. ama en azindan saygi duyuyorum. sevmek zorunda degiliz ama saygi duymak zorundayiz. dinide kendini ilgilendiren birsey beni alakadar etmez.

1|0
    0|0
  • Şu an yazdıklarına değil ben gördüğüme inanmayı tercih ediyorum:) Videosunu bul izle."Gökten indiği sanılan kitap..." Sanılan?:) Atatürk müslüman değildi. Net. Olmaması ona iyi ya da kötü duygularımı değiştirmez o liderliğini yaptı diyecek lafım ya da saygısızlığım yok. Ama gerçeğide inkar etmenin anlamı yok. Atatürkün dini bizi ilgilendirmez. Müslüman olmadığını kabullenemeyen insanlar var hala. Neyse kimse cevabımın altına bulaşmasın. İyi geceler.

2|0
    1|0
  • Dinsiz olsun ya da olmasın bu bizim için önemini değiştirmiyor. En azından dini siyasete alet etmedi. Kimsenin inancından faydalanmadı. Dinsiz olma ihtimali yüzünden Türkiye için yaptığı diğer şeyleri unutanlar minnet duygusundan habersiz yaşıyor...

1|0
    0|0
  • Ha inancsiz ha inacli. Bu vatan uğruna savasip komutanlik yapmış ona borçlu olduğumuz kesindir. Ne Mutlu Türk'üm Diyene. Yaşasın Atatürk!

1|0
    0|0
  • Bu devirde başımızı müslamanız deyip soğanlar sarmışken hala Atamıza laf atma çabaları anlamsız dinsiz diyenlere sorumda var bu aradabölen insanın arkasından konuşmak günah ya o zaman siz napıyorsunuz birde nankörlükte var yani siz düşünün

2|1
    0|0
  • Atatürk'ün dini benim için hiiiç önemli değil. İster Müslüman olsun ister dinsiz veya başka dinden. İyi işler yaptı mı yaptı.

1|0
    0|0
  • Onu diyen herkesler kendilerine dönüp baksınlar, cok mu masumlar

0|0
    0|0
  • Dinsiz oldugunu dusunmuyorum.. Saygi duyuyor ve seviyorum.

2|0
    1|0
  • nereden bu? kaynak?

0|0
    1|0
    • Prof nevzat yalcintas

• alkisss perde kapansin :D

kadir kisiroglunun programi basliyor

• @kkooko komik degilsin, bu sebepten gitmelisin.

• Bu kemalistlzrin uydurdu hikayedir

+ bu neyi kaniyliyo kuzum

0|0
    1|0
Yükleniyor...