Terörü bitirmek için Avrupa Birliği adaylığından vazgeçmeli miyiz?

terörü bitirmek için Avrupa Birliği adaylığından vazgeçmeli miyiz? bence vazgeçersek ve eski yasaları tekrar getirirsek bu gerçekleşir . mesela idam gibi mesela Jitem gibi şeyler tekrar gündeme gelmeli . sizce bu nasıl olur ? eğer böyle olursa yani rutin dışına çıkarsa devlet ki bence öyle olmalı , eğer öyle olursa ABD bunu insan hakları bahane edip bize saldırır mı ?

0|0
5|8

En İyi Kız Görüşü

• erdoganin bu yani hep hosuma gitmistir. sirf askeriyenin gücünü düsürsün diye avrupaya girmek istiyoruz dedi. avrupada askeriyenin gücünü düsürün dedi. bazi sartlar kostu. zamanla bu sartlari yerine getirmeliyiz diye bir cok seyi degistirebildi devlet. ama sanirim amac hicbir zaman avrupaya katilmak degildi. cünkü şu an avrupanin türkiyeye muhtemelen en cok ihtiyac duydugu bir zaman ve türkiye hic yanasmiyor. bence böyle devam etmeli. yani durum aslinda daha iyiye gidiyor ama durum iyiye gittikce kuduran insanlar var. daha azginca saldirip sehit sayisini arttiriyorlar. bunlara aldanmamak lazim. neticede cok önemli gücler tarafindan destekleniyor terör örgütleri. basit halk cocuklarindan olusmus örgütler olsaydi coktan cökmüstüler. ama dedigim gibi alttan alttan destekleniyorlar ve tabikide kandiriliyorlar. kürdistan bugün kurulsa bir tane kürt kalmaz orda asil zulüm baslar. cünkü amac kürtlere ülke vermek degil. amac bölmek kargasa cikarmak ve halk bununla oyalanirken asil pis isleri cevirmek. halkin hakkini yemek trilyonlar degerinde 40-50 tane villaya sahip olmak vsvs. iste bu insanlar iyice yaslanip emekli olmadikca yada ölmedikce siyasetten askeriyeden tamamen cekilmedikce terör kolay kolay bitmez. Zor dönemlerden geciyoruz ve 5-10 yila farkli bir durumda olma ihtimalimiz büyük. ancak terörün tamamen yok olmasi olur bir durum haline getirilmeye calisilirsa 15-20 yil sürer belkide. ama azaltmak icin cok caba sarfedilmeli. türkiyede şu ana kadar bukadar mücadele edilmedi terörle. 90li yillari hayal bile etmek istemiyorum. serbestce katliam yapilabilen zamanlardi. simdi böyle degil. simdi mücadele var. askeri, halki, devleti (devlet konusu cok hassas ve uzun ama var ugrasilar yani) mücadele ediyor ve teröristler rahatca öldüremiyorlar. kargasalar bu yüzden zaten.. tek cözüm okumak. okutmak. bilgilenmek. bilgilendirmek. yardimlasmak irkciliga hayir demek. ve pes etmeden mücadele etmek. umarim cok yakin bir zamanda cok güzel bir konumda olur ülkemiz. avrupaya girmeside cok sacma olur. türkiye son 10 yilda asiri derecede ilerleme gösterdi. ekonomi ithaalat ihracat vsvs. avrupa sömürmek icin kabul eder şu an su durumda. türkiye avrupasiz cok daha iyi..

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Günümüz hükümeti için Avrupa Birliği zaten amaç değil, araç. Avrupa Birliği uyum yasaları, zaten yapmak istedikleri değişiklikleri halka yutturmak için bahane olarak kulllanılıyor. 2023 yılında şeriat ilan edildiğinde (hedef 2023 malum - Cumhuriyetin 100. yıldönümü) Avrupa Birliği gel diye yalvarsa da girilmeyecek. O yüzden Avrupa Birliğinden şu an için vazgeçme gibi bir durum söz konusu olamaz, memleket çıkarından önde gelen kendi çıkarlarına ters çünkü.

İdamın uygulanmaya başlaması ise hiç bir şeyi değiştirmez. İdam hiç bir zaman çözüm olmamıştır ve olmayacaktır. İdam, suçu engelleyebilseydi, Amerika'da seri katil kalmazdı.

Suçsuz yere hapislerde tutulan aydınlarımızın ve askerlerimizin serbest bırakılması ve itibarlarının iade edilmesi (Ergenekon saçmalığından bahsediyorum ki onların hapiste olması da 2023 planının parçasıdır - 27 Mayıs darbesinden çıkarılan dersin sonucudur) zaten ilerleme kaydedilmesine yardımcı olacaktır.

0|1
    0|0
  • Bugün Avrupa Birliği'nde olsaydık ekonomik krizi yaşıyor olabilirdik. Ya da biz olduğumuz için yaşanmıyor olabilirdi bu kriz. Terörü büyük oranda üye ülkelerin desteklediğini düşünürsek , sınırlar bunların hela kapısı olurdu heralde. Hukuk sisteminin güçlü olmadığı bir toprak her halükarda suistimale açıktır.

0|1
    0|0
  • ben bu ülkede terörün biteceğine inanmıyorum.siyasi tarihimize bakınca kutuplaşmalardan çok bişey yok ne yazık ki.sağ-sol,türk-kürt,alevi-sünni...bu çekişme hep birilerinin işine gelmiş belki de yapay kutuplaşmalr bunlar sonradan oluşturulan... emperyalist güçler bu topraklardaki karışıklıklardan hep faydalandı ve faydalanacak.bunun adı pkk kck vb olmaz da başka bişey olur.aslolan bu akbabaların ekmeğine yağ sürmemektir,bir olmaktır hiç bir farklılığa aldırış etmeden tek ulus olmaktır.özünde herkes birbirinden farklıdır ama farklı desenler bir araya gelince güzel motifler ortaya çıkar

0|1
    0|0
  • AB ve Nato'dan derhal çıkmalıyız,bir an önce yoksa bu terör bitmez.

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• link İdam cezası teröristler ve tecavüz edenler için illaki geri gelmeli diyorum . Bu hükümet teröristlerin refah düzeyini o kadar yükselttiki artık meclisdeki kankalarıyla yollarda kucaklaşıp hasret gideriyorlar .

0|1
    0|0
  • Bu iş bu yöntemlerle bu yasalarla bu meclisle bu yargıyla bu askeri sivil bürokratlarla ve istihbaratla olmaz bunları değiştirip dinamik bağımsız bir sistem oluşturulabilirse değil amerika tün dünya saldırsa bir şey olmaz.

0|1
    0|0
  • Avrupa birliği falan hikaye bunlar.

İlk 1959 da başvurmuşsuz o zamandan beri çeşitli düzenlemeleri bize yaptırarak her yıl oyalama politikası uyguluyorlar,bir yandan da PKK ya arka planda yardım ediyorlar.

Türkiye her yıl PKK ve AB ile uğraşayım derken büyük ekonomik kayıplar veriyo,geri gidişler yaşıyor.

Bakalım daha neler yapacaklar,hakkımızda hayırlsı.

0|0
    0|0
  • ben şahsen avrupa birliğine girmek istemiyorum ki zaten biraz gururu olan insan istemez sokarım onların birliğine aynen idam geri gelmeli destekçilerine gerekli yaptırımlar uygulanmalı bu yolda sadece dağdaki itlerle değil başka ülkelerlede savaşmamız gerekecek ama olmalı.

0|0
    0|0
  • AB adaylığından tamamen vazgeçmemize gerek yok.sadece cezaları arttırabiliriz. ama ondan önce dağdaki teröristlerle mücadele yöntemini değiştirmeliyiz.

0|0
    0|0
  • Sanalda terörü bitirdiniz bravo. Burada yazmakla bitmez. Jitem çok mu iyi kafalarına göre adam alıyorlar silah veriyorlar kafalarına göre vuruyorlar. Tanık oldum.

0|0
    0|0
  • katılmıyorum eski yasaları getirmek dağ kadrosunun 10 katına çıkmasına yol açar o jitemin neler yaptığını bir bilsen

0|0
    0|0
  • kesinlikle evet...

0|0
    0|0
Yükleniyor...