Agnostikler ve ateistler gelebilir mi?

Ben sorgulayan ve dogmacı olmayan bir insan olduğumdan dolayı bu ikisinin arasında gidip geliyorum, kafamda soru işaretleri var, bana kitap önerebilecek var mı? mesela agnostizmi anlatan kapsamlı bir kitap, ateizmi kapsamlıca anlatan bir kitap, deizmide iyice öğrenmek istriyorum bunuda anlatan bir kitap olabilir, var mı yardımcı olabilecek?

Güncellemeler:
agnostikler ve ateistler gelsin dedim sadece, gelip alakasız görrüşler yapmayın seviyemi düşürürüm
soruyu sorduğuma pişman oldum, alakasız kişiler gelip alaksız görüş paylaşıyor, sorumu iyi okuyun

1|0
2|2

En İyi Erkek Görüşü

• deistim ben

Deizm veya Yaradancılık, mantık ve doğal dünyaya dair gözlemlerin kaynağını oluşturduğu; dini bilgiye dolaysız biçimde sadece akıl yoluyla ulaşılabileceği ilkesini esas alan, bu sebeple vahiy ve esine dayalı tüm dinleri reddeden tek Tanrı inancıdır.[1][2][3][4][5]

İnanışın tanımlanmasında kullanılan doğal din ya da doğal inanç kavramları, hiçbir aracı olmaksızın sadece akıl yoluyla kavranabilecek yalın bir Tanrı inancını belirtir.[6] Bu inancı benimseyen kişiye Deist denir.[7] Deizm kavramı ilk olarak 17. yüzyılda özellikle İngiltere’de kullanılmaya başlanmıştır.[8] Terim Lâtince Tanrı anlamındaki Déus sözcüğünden türetilmiş ve özgür düşüncelilerin Tanrı inancını belirtmede kullanılmıştır.[9]

0|2
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Kur'an İncil ve Tevrat'ın Sümerdeki Kökeni - Muazzez İlmiye Çığ
    Turan Dursun forumu ve ayrıca kitapları.
    İlhan Arsel'in kitapları, şu anda 'Şeriat ve Kadın' adlı bir kitabını okuyorum mesela, hazine gibi mübarek.

Ama en büyük kaynağın kutsal kitaplar, hepsini oku ve düşün. Bu bile yeterli.

Ben sana bu inançları anlatan kitaplardan ziyade araştırman için kaynak yazdım. Şimdilik bu saatte uykusuz kafayla aklıma gelenler bunlar, daha var aklıma geldikçe eklerim, deistim bu arada. memnun oldum, iyi geceler dhfdf

Not: kaba yorumlarını kaldırmaktan bir hal oldum, gel vazgeç bu sevdadan..

1|0
    0|3
    • kaba yorumlarımı kaldırmaktan bir hal olduğun kadar alakasız görüşleri kaldırmaktanda bir hal olsan

• kaşınıyorlar napıyım :)) tamam kaşınanı daha kibar bir şekilde kaşımaya çalışacağım

• Direkt şikayet et veya modertörlere yaz. Cevap yazma, gerek yok :)
      İyi geceler.

• tanrıların arabaları olabılır

0|2
    0|0

Erkekler Ne Diyor 1

• Lema'lar adında bir kitap var, Said Nursi Külliyatından toparlanan bir kitap onu oku. Ayrıca Said Nursi, Risale-i Nur Külliyatında ateizmin bütün düşüncelerini çürüttü.

0|0
    1|2
Yükleniyor...