İnsan ilişkilerine ya da insan psikolojisine yönelik kitap önerir misiniz?

Kitap önerir misiniz arkadaşlar

Güncellemeler:
Kişisel Gelişim değil

2|0
19|58

En İyi Erkek Görüşü

• Profilimde vardı yapıştırıyorum aynen.

----
    Ahmet Şerif İzgörenin kitaplarını okuyun. Özellikle "Avucumdaki Kelebek"...
    NTV yayınlarından çıkan "Beyninize Hoş Geldiniz" beyniniz hakkında sizi yönlendiren bilgi verici bir kitap.
    Dr. Gary Small'ın çok güzel hazırladığı bir kitap: "Bir Psikiyatristin Gizli Defteri" ve psikolojinin ne kadar önemli olduğunu gerçek hikayeler ile anlatıyor.
    Sigmund Freud'ün kitabı olan: "Psikanaliz Üzerine". Ağır gelebilir yukarıdaki kitaplara oranla. Ama sabredip okursanız baya bir bilgi sahibi olacaksınız. Gelmiş geçmiş en iyi psikologlardan biridir Freud!
    ---

Dikkat et Freud'ün kitapları ağırdır.

Bazı romanlarda çok etkilidir:

alis harikalar diyarında,
    sefiller,
    suç ve ceza türü romanlar hep insanlardan etkilenilerek yazılmıştır.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 57

• Freud - Haz İlkesinin Ötesinde Ben ve İd

1|0
    0|0
    • Bu gökyüzünü bakir caydanlikta demleyip içelim. Agirligini alalim.

• PSİKO 101

Psikolojinin Gerçekleri, Temel Öğeler, İstatistikler, Testler ve Daha Fazlası!

Yazar: Paul Kleinman

Yayın Evi: Okuyan Us Yayın

Kategorisi: Psikoloji

Ders kitapları kayda değer psikoloji kuramlarını, prensiplerini ve hatta deneyleri öyle sıkıcı hale getirdi ki, Freud bile bu uygulamalardan koşarak kaçardı. Psiko 101, sıkıcı detayları ve istatistikleri ayıklıyor ve onun yerine size, ilginizi çekip meşgul edecek ve merak uyandıracak psikoloji dersleri veriyor. Bu davranış el kitabı, algı testleri ve Rorschach Mürekkep Lekeleri'nden B. F. Skinner'e ve Gelişim Evreleri'ne kadar, başka hiçbir yerde bulamayacağınız yüzlerce eğlenceli temel psikoloji içeriğiyle dolu. Zihnin inceliklerini keşfetmek ya da -örneğin- arkadaşınızı motive eden şeyin ne olduğunu bilmek mi istiyorsunuz? Aradığınız tüm cevaplar -hatta henüz aradığınızın farkında bile olmadıklarınız- Psiko 101'de!
    (Tanıtım Bülteninden)

1|0
    0|0
  • Erdal Atabek hocayı mutlaka okumalısın. Kırmızı Işıkta Yürümek ve Kuşatılmış Gençlik, her sayfası çok değerli kitaplar

1|0
    0|0
  • Böyle bir konuya yönelmen çok güzel.
    Psikologlar ve Psikiyatristler derneği'nin eğitim programlarını bir araştır derim ben.

1|0
    0|0
    • İlgimi fazlaca çeken bir konu malesef bu bölümde okumak nasip olmadı :)

• Aynı şekilde. Ama eğitim alman da ikili ve toplumsal ilişkilerde sana fazlası ile fayda sağlayacaktır. Doğru yoldasın.

• Bir Psikiyatristin Gizli Defteri

(En Sıradışı Vakalar)

Gary Small, Gigi Vorgan

NTV /

Bir psikatristin Gizli Defteri / NTV Yayınları / Gary Smalll & Gigi Vogan 51. baskısı var şu an kitapçılarda. Zevkle okuyabilirsiniz, sürekleyici.

1|0
    0|0
  • Cevaplara bakıp çıkıcam

0|0
    1|1
  • Kuranı Kerimden daha iyi kitap var mı ki

0|1
    0|0
    • Onu okumaya çalışıyorum elimden geldiğince :) yine de var mı önerebileceğiniz?

• ALLAH kabul etsin inşallah geri kafalı saçma ya da cahil görünebilirim sorun değil ben başka okumadan ve medet umduğum şeyden yarar gördüm her şeyin cevabı orjinalliği ile veriyor bana kafam karışmıyor en azından RABBİM doğruyu sunmuş hani hadislerinde dediği gibi Ey kulum benden başkasından beklemez sadece benden istersen er ya da geç mukafatını alırsın buda bendeki durum bir kitap yetti bilmem hiç okumadım özür dilerim yardımcı olamadım bu konuda...

• Bilmiyorum.

0|0
    1|1
  • Günümüzde insan ve insanlar. Kağıtçıbaşının kitabı. Tavsiye ederim.

1|0
    0|0
  • bilmiyorum

0|0
    1|0
  • Halil Yavuzer'in kitabları okuyabilirsin

1|0
    0|0
  • Sinestezya...

0|0
    0|0
  • En bilineni suç ve cezadır.

0|0
    0|0
  • Aslında " THE SECRET " i önerebilirim.

0|0
    0|0
  • Masterson günlükleri... bu kitap normalde kendilik bozuklukları, ve bu alana ilgi duyanlar için güzel bir kitap. Narsistik ve şizoid lendilik bozuklukarını detaya almış bir kitap.

0|0
    0|0
  • Dinle Küçük Adam bu kitabı okumalısın bir çok çeşidi var fakat benim dediğim 128 sayfadan oluşuyor.
    www.dr.com.tr/.../urunno=0000000240268 işte bu kitap kesinlikle oku

0|0
    0|0
  • öz güven sorunları olan bırı ıcın erdal mırkıranınkıtaplarını okusun

0|0
    0|0
  • Kadinlara guven ile ilgili bir kitap sperm savaslari bir erkegin okumasi gereken ilk 3 kitap arasinda

0|0
    0|0
  • Ablacım sen yaz o kitabı biz çay demleyip okuyalım...

0|0
    1|0
  • 0|0
    0|0
  • tamam olur

0|0
    1|0
  • Dogan cuceloglu - insan ve davranislari

0|0
    0|0
  • insan psikolojisi denince aklıma dostoyevski geldi. kendisi freud kimi bir adamı etkilemiş biri. lafı uzatmaya gerek yok. dostoyevski okuyun. suç ve ceza budala yeraltından notlar vs...

0|0
    0|0
  • Mehmet çoşkun deniz ;)

0|0
    0|0
  • Irvın D. Yalom; Nietzsche ağladığında. Engin gençtan; insan olmak.
    Iyi hissetmek diye kitap var ayrıca çok etkileyici. Eğer daha çok akademik boyutta düşünürsen mesaj atabilirsin, konuyla yakından muhattabım

0|0
    0|0
  • Kitapla bu isi gelistiremezsin ama birebir iliski muhabbet bag olusturman lazim. kitap sadece araçtır

0|0
    0|0
    • Sadece ilgimi çeken bir konu katkısı olur tabiki ama kendimi geliştirmek gibi bir amacım yok :)

• Kişiye göre değişir demek istedim beni de vıcık vıcık aşk romanları bayar mesela :)

• haa evet. zaten kitapların hemen hemen hepsi öznelliğe dayanır. insanlar muhakkak herşeye kendi yorumlarını düşüncelerini aktarır. kiminin hoşuna gider kimi yargılar. doğrudur bende aşk romanı severim. vıcık vıcık fark etmez ;) güzelse okunuyorsa akıcıysa benim için mükemmeldir ve beklenmedik bir son ararım hep :)

• bu siteye baksan zaten okumana gerek kalmaz

0|0
    0|0
  • mümin sekman herşey seninle başlar, üstün dökmen empati ikiside eğitici kitap

0|1
    0|0
  • Kevin Hogan kitapları oku.

0|0
    0|0
  • Sefiller.

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    27

Kızlar Ne Diyor 19

• doğan Cüceloglu insan insana olmalı.

0|0
    0|0
  • Doğan cüceloğlu iyi

0|0
    0|0
  • bende istiyorum kendimi gelistirmek

0|0
    1|0
  • Sıktır Et kitabını okuyabilirsin

0|0
    0|0
  • Takıntılıysan s*ktir et kitabını öneirrim çok guzel

0|0
    0|0
  • "Veronika ölmek istiyor-Paulo Coelho"
    İnsan psikolojisiyle ilgili okuduğum tek kitap sanırım bu. Bir de Hakan Günday'ın Piç isimli kitabı sayılır mı bilmem. Hakan Günday'ın kitapları insan psikolojisiyle ilgili olabilir aslında. Bir bak derim:)

0|0
    0|0
  • George Orwell'ın 1984 adılı kitabı geldi aklıma nedense...

0|0
    0|0
  • Dogan cuceloglu - insan ve davranislari

0|0
    0|0
  • Doğan Cüceloğlu - İyi Düşün Doğru Karar Ver

0|0
    0|0
  • Delilik ve Modernizm.

0|0
    0|0
  • Akra da bulunan el yazmasi ve veronika ölmek istiyo paulo coelho

0|0
    0|0
  • Canan tanın kitapları olabilir

0|0
    0|0
  • osho dan devrim ya da secret

0|0
    0|0
  • Isimsiz Hayatlar

0|0
    0|0
  • Kendin olmak ipler kimin elinde Wayne Dyer süper 👍 bir kitap okumanı tavsiye ederim

0|0
    0|0
  • Dinamik psikiyatri kuramı ve uygulaması (Edwin R. Wallace) çok sağlamdır.

0|0
    0|0
  • Doğan Cüceloğlu ve Sıgmund Freud kitaplarına bakabilirsin, John C. Parkin-Siktir Et de güzel

0|0
    0|0
  • en başta okumana gereken bir kitap "Küçük Prens"

0|0
    0|0
  • Nevzat Tarhan ın kitaplarını okuyabilirsin.

0|0
    0|0
Yükleniyor...