Neden gün gece 12'de zifiri karanlikta başlıyor?

Güneşin doğuşuyla başlasaydı olmaz mıydı?

0|0
28

En İyi Erkek Görüşü

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 7

• Günü belirli dilimlere bölmek için sabit saatler lazım ancak güneşin doğuş ve batış saatleri her gün 1-2 dakika değişir yani çok mümkün değil. Gecenin tam ortası 12 ye denk gelir hemen hemen, gün kavramında Ay'a göre belirlendiği için ayın tam turu hesabından yapılması çok normal.

0|0
    0|0
    • Saatleri ileri-geri aliriz olmaz mi

• Olmaz maalesef. Her gün saat güncellenmez, zaten yılda iki defa güncelliyoruz ama hergün güncellemeye kalkarsak 1 hafta içerisinde ülkede ortak bir saat kavramı kalmaz. Herşey aksar, ekonomik zararlara sebep verir. Sanırım eğlence amaçlı bir soru bu çünkü ciddi hiçbir yanı olamaz. Siz istediğiniz saate ayarlayın bir zararı olmayacağı kesin.

• güneş hep aynı zamanda doğsa sıkıntı yok da

0|0
    0|0
  • neden zaman kısa kuşlar uçuyor demiş şair bayan?

0|0
    0|0
  • herşey dengeli :D

0|0
    0|0
  • yarasa mısın nesin be :D

0|0
    0|0
  • Günaydın :)

0|0
    0|0
  • Sen gece yarısını zifiri karanlık olarak düşün

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Güneş doğması zaman alıyor.

0|0
    0|0
  • Sanki zevkine öyle. Coğrafya dersi almadın mı dünyanın kendi ekseni etrafındaki hareketi 24 saatte tamamlanır buna bağlı bir olay

0|0
    0|0
    • Sabah kahvalti yapmadin galiba, ben 24 saatlik dilimi degistirelim demedim, bugun 12 dedigimiz tepeye gunesin dogusunu koysakdik diyorum

• Vayy süper zeka :D tamam sen sabah 6'da günü devret zevkin nasıl isterse öyle laf mı yetiştirecem ergenlere

• Cevrem beni yasitlarimdan daha olgun olarak atfeder, 20lik bir kizdan aklen daha olgunum bilesiniz :)

Yükleniyor...