Kültürlü insan sizin bakışınızla nasıldır?

Merhaba. Sizin kültürlü kızdan kastınız ne? Herkese göre değişir bu bakış sizin ki ne yazar mısınız? Bu arada kız olması şart değil erkek te olur

0|0
7|27

En İyi Erkek Görüşü

• Kitap okumalı ve sevmeli
    Ülkede ve dünyada neler oluyor, bilmeli ve konuşabilmeli.
    Sinemaya dair ilgisi ve bilgisi olmalı.
    Bunlardan daha da önemlisi öğrenmeye aç ve açık olmalı. ..
    Kültürlüden kastım bu

2|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 26

• Benim gözümde "kültürlülük" iki türlü. Birincisi popüler kültür ve Google ezberciliği, ikincisi gerçek araştırma, sorgulama, şüphecilik ve analize dayalı entelektüellik. Politik bir duruşu da içeriyor. Yazması çok uzun sürecek, böyle özetleyim şimdilik

0|0
    0|0
  • çoğukonu hakkında bilgi sahibiolan düşünceli saygılı insanları küçük görmeyen kişidir tabi seviyeleride vardır tabi

0|0
    0|0
  • kültürden ziyade burada biraz ortak noktalarda vardır bir şeyi 2 bilen karsılıklı konusabilir bilmeyenin biliomus gibi konusması komik bir durumdur... kültürlü insan zaten 2 cümleyle etkiler karsısındakini hareketlerine dikkat eder... iyi bir izlenim bırakır yani

1|0
    0|0
  • Önce karakter

1|0
    0|0
  • Kültürlü demek bana, astrofiziğin en ağır dallarını anlatabilmesi olmamalı.
    Kültürlü dediğin kişi, kendini bilmeli. Saygı göstermeli, karşısındaki kişiye, fikire ve gelişim için yenilik için her zaman açık olmalı.

0|0
    0|0
  • Bence kültürlü insan dürüst ve adil olmaya çalışan kimsedir. Okuduğu okulla, mesleğiyle, yaşıyla, cinsiyetiyle, diniyle alakası yoktur. Okuduğu kitaplarla, gezdiği yerlerle alakası yoktur.
    Dürüstse ve adilse en azından öyle olma gayretindeyse; kültürlüdür.
    Bu bana göre böyle.

0|0
    0|0
  • Konusma falan.

0|0
    0|0
  • Bilgili insandir

0|0
    0|0
  • Her konuda fikri olan, fikri olmayan konuda da susmasını bilen insandır kültürlü insan.

1|0
    0|0
  • susacak ortamın nabzını tutacak bilmediği bilgileri de hafızasına katıp bildiği bir konu açılınca Allah ne verdiyse yardıracak hava atmadan

0|0
    1|0
  • Oturmasini kalkmasini. bilen

0|1
    0|0
  • ben bir konu açtığımda mal gibi hmmm öylemiymiş. hııı anladım, gibi şeyler demesin egzotik konulara girsin

0|0
    0|0
  • Kültürlü insan; oturmasını kalkmasını konuşmasını bilen, aynı anda hem psikoloji hem ekonomi hem siyaset konuşabileceğim insandır

0|0
    0|0
  • Kültürlü kız bence her konuda az bir şey olsa dahi konuşabilecek kızdır. Sonuçta elbette herkes her şeyi bilemez ama ucundan yakalar belki.

0|0
    0|0
  • her insan kültürlüdür, sadece kültürler uyuşmayabilir ya da uyuşabilir.

1|0
    0|0
  • kültürlü kültürsüz benim gözümde bütün kızlar aynı

0|0
    0|0
  • Görmüş geçirmiş

0|0
    0|0
  • Bilgili insandir

0|1
    0|0
  • Gözlük takiyosa kultursuz bile olsa kulturludur benim icin

0|0
    0|0
  • ben bir kadının zeki olmasından etkilenirim. gerisi fos

0|0
    0|0
  • Kibar.. Savunmasız

0|0
    0|0
  • Kendini tanıyan, kendini geliştirebilecek donanımlara sahip olan ve yaşama saygısı olan insandır.

0|0
    0|0
  • Kültürlü dür

0|0
    0|0
  • Kültürlü denince akla çok okumuş geliyor ilk etapta ama öyle değil iyi bir aileden gelmiş ve oturmasını kalkmasını konuşmasını bilen bir insan yıllarca okuyup terbiye alamamış bir insandan çok yüksektedir..

1|0
    0|0
  • birtanedir

0|0
    0|0
  • Güzel insan

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• oturmasını kalkmasını bilen nerde nasl davranmasını bilen ve gereksız konusmayan bilgi sahıbı oldugu konularda konusan ve bıcok konuda bilgi sahbi kişidir hem erkek ıcn hem kız ıcın gecerlıdır bu

1|0
    0|0
  • Edepli olsun yeter.

1|0
    0|0
  • 'Ben bu adamdan/kadından çok şey öğrenebilirim' dedirten insanlar kültürlüdür, net.

1|0
    0|0
  • Gezmiş görmüş ve okumuş insan kültürlüdür

0|0
    0|0
  • Cogu konuya dair dusuncesi olan. Ve yorumlayabilen. Tek konuda kultur olmaz kesinlikle

0|0
    0|0
  • Çok bilmiş :)

0|0
    0|0
  • bilmedigi seyler hakkinda bile duzgun fikirler yurtebilen insanlardir cahil insanlara hic tahammulum yok bilmiyosan bile caktirma git ogren yani benm icin cok onemli bilgi bilmek

0|0
    0|0
Yükleniyor...