Bizim kitap okumamızı istiyorlar ama...

Ülkede kitap okunmasını söyleyen çok ama, o kitapları bedava veren yok. Nasıl bir çelişki bu.Parası olmayan okumucak mı? Bu demek oluyor ki , bizden kitap okunmamızı istemeniz, kapitalizm'e yarar sağlamaktır. Serbest ekonomiyi açmaktır. Yoksa bizi düşündükleri filan yok .

Güncellemeler:
Ya tamam kütüphaneye gidilir buna birşey demiyorum ki. Kökden sorunlar var. Madem herkes kitap okusun diyorsun, o zaman kitaplar bedava satılsın. Hem okusun diyorsun , hemde işine gelmeyen gitsin kütüphaneye artık orda istediği kitabı bulabilirse orda mı okusun.

0|0
8|11

En İyi Erkek Görüşü

• çok okursan anti kapitalist olursun çünkü :)

0|0
    0|0
    • sen okursan kim gidip tv izlyecek, kim alış veriş merkezlerini dolduracak, kim asgari ücretler köle gibi çalışacak dimi

Erkekler Ne Diyor 10

• saçma.halk kütüphanesi diye bir şey var.

2|0
    0|0
    • 80 milyona nasıl yetişsin halk kütüphanesi

• saçma.kütüphanede çoğu zaman görevliden başkası olmuyor.insanlar kitap okumuyor.

• bu ülkede yalakçılar paralı!kendini satanlar

0|0
    0|0
  • kitap kiralama imkanlarıda var illaki para verecek değilsin sen istedikten sonra hersey olur herseyin bi çaresi var

0|0
    0|0
  • bir kitap al arkadaşlarınla takas et her kitabı sırayla okursun

0|0
    0|0
  • üniversitede kimse kimseyi düşünmezz bende okuyorm laborutvar malzemelerini kırdım diyee hepsini ödettilerr onun içinn imkanları kendin yaratmaya calıs zor ama

0|0
    0|0
  • düşünmezler

0|0
    0|0
  • Kütüphane denen birşey var.5 TL verip istediğin kadar kitap okursun.

0|0
    1|1
  • Bilinçli bireyler olmamızı istemiyorlar.

0|0
    0|0
  • Kitaplar bedava olmalı sana katıldım..

0|0
    0|0
  • Ama o kapitalizm gidin sigara, uyuşturucu, silah alın demiyor ;) okuman tavsiye ederek istiyorlar keneden için! kitap okumanın faydası sana kapitalizme değil! kaldı ki ders kitapları ücretsiz veriliyor... Para vermek istemyorsan e-kitap al ya da git bir kütüphaneye kaydnı yaptır ;)

0|0
    0|0
    • Güncellemeye cevaben:

Orsa okumak zorunda değilsin üye olduktan sonra evde de okuyabilyorsun ;)

Kızlar Ne Diyor 8

• kitap okumak isteyen insana maddiyat önemsiz gelir 2-3 ay bir kitap alınır arkadaşlarla değiştirerek kullanılır, ekitaplar var netten bedava okuyorsun, kütüphaneye üye olursun evinde okursun bedava olsun olmaz o kitabı yazan adamın emeği var kitapevinin kazancı, kitapçıların kazancı bir kitaptan bir çok insan para kazanıyor

0|0
    0|0
    • Devlet karşılar devlet. Sen ne kadar kazanıyor biliyor musun devletin. Hepsini kendileri yiyor. Ülkedeki bütün firmalar fabrikalar satıldı. onların paraları nı kendileri yedi. Ben zaten bu devletin böyle birşey yapacağını hiç zannetmiyorum.

• İstendiği zaman her şekilde kitap okuyabilir evet kitaplar pahalı mağazalarda 25 tl den başlıyor kitap ücretleri ama kitap okumak istediğinde insan sahaflardan da çok düşük meblağlara kitap bulabilir, 3-7 tl arası değişiyor fiyatlar.. Kitaplar bedava dağıtılırsa kitap yazan-yazabilen, yayın evleri kalmaz haliyle okuyacak kitap bulamazsın

0|0
    0|0
    • Sanırım benim fikrim ütopik. Ee nede olsa insan oğlunun gözünü para bürümüş.

• Çarkların dönmesi için gerekli olan şeyler var. Mantıklı bakmak lazım olaylara ama dediğim gibi cüz'i ücretlerle sahaflardan kitap bulabilirsin. Ben bazı kitapları özellikle gider sahaftan alırım

• Kütüphanelerden ödünç kitap da alınabiliyor. İlla orda okumak gerekmez. Sahaflardan 2. el kitap da alınır. Okuyan arkadaşlarla kitaplar takas edilir... Okumak isteyene seçenek çok.

0|0
    0|0
  • Saçma sapan bir mantık bu okumak isteyen insan çatır çatır okur kütüphaneye gider, sahafa gider ucuz kitap bulur, takas eder, internetten e-kitap indirir vs vs bir sürü yolu var yeterki istesin...

0|0
    0|0
  • kütüphane diye bir yer var bilirmisin

0|0
    0|0
    • adam kafa patlatıcak kitap yazıcak bedavaya vericek çok mantıklı

• devlet daha doğru düzgün kütüphane açmıyor onun parasını ödiyicek

• İşte sadece bir fikir verdim ben. Düzgün kütüphane açmıyor diyorsun 80 milyona nasıl kitap yetiştirsin.

• O zaman yazarların,yayın evlerinin emeklerini kim ödeyecek?

0|0
    0|0
    • Devlet ödeyecek. Madem eğitim sistemi kötü , maaşlarını indirip yayınevlerine maaş bağlancak.

• Devlet her şeyi ödüyo da bi kitaplar kaldı

• tabi.di mi.

0|0
    0|0
  • kütüphaneler var gidiyorsun kayıt oluyorsun. en son bir kitabı 2 haftalığına alabiliyordun şimdi nasıl bilmem. ödünç almayı sevmediim için parayı basıp alıyorum :/

0|0
    0|0
    • ayrıca ne bedavaki kitap bedava olsun Allah aşkına ya :D

Yükleniyor...