Şıklardan hangisinde yazım yanlışı yoktur?

Eveeet yine karşınızdayım. Yazım yanlışları volume II :) Seçeneklerden hangisi hatasız yazılmış?

• Malesef
    14% (2)25% (1)17% (3)Oy Ver
  • Dobroski
    0% (0)0% (0)0% (0)Oy Ver
  • Sütyen
    29% (4)25% (1)28% (5)Oy Ver
  • Entelektüel
    14% (2)25% (1)17% (3)Oy Ver
  • Fantazi
    7% (1)0% (0)6% (1)Oy Ver
  • Okşizen
    7% (1)0% (0)6% (1)Oy Ver
  • Mütevazi
    29% (4)25% (1)26% (5)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim
Güncellemeler:
Doğrularını yazıyorum:

Maalesef
Dobrowski
Sutyen
Entelektüel
Fantezi
Oksijen
Mütevazı

0|0
6|1

En İyi Kız Görüşü

• Entelektüel

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• "Entelektüel" halen tartışmalı sözcüklerden biridir. TDK gibi yüz karası bir devlet kurumunun "resmi" açıklamalarını göze almak yerine dile gerçekten hakim ve profesyonel kişilerin görüşlerine daha çok değer verdiğim için söylüyorum.
    Ayrıca halen Arapça ve Farsça'dan aldığımız birçok kelimenin yazımında ihtilaf mevcutken onlardan kronolojik olarak çok sonra dilimize girmiş Latin kökenlilerin (Oksijen, Sütyen gibi) yanlış yazılıyor olması gayet doğal.
    TDK de tıpkı Tarih kurumu, Kültür ve Eğitim Bakanlıkları gibi yozlaşmış devlet yönetiminin tesiri altındalar.
    Ancak bu sadece son 10-12 yıllık bir süreç değil, darbe dönemlerinden beri süregelen akımdır. Halkın dilini, kültürünü, tarih bilgisini ve eğitimini günbegün dejenerasyona uğratarak daha da aptallaşması üzerine oynanan dış ve iç mihrakların ortaklaşa oyunudur.

0|0
    0|0
    • tdk'nun yüz karası olduğuna katılmakla birlikte, soruyu hazırlarken başka hangi kaynağı referans almam gerektiğini bilmiyorum. son paragraf da biraz komplo teorisi bence. bunlarda art niyet aramaktansa millet olarak geri kalmışlığımıza ve cehaletimize bağlıyorum. bunu da daha çok müslümanlıkla ilişkilendiriyorum.
      yalnız birikiminize hayran kaldım açık konuşayım.

• Herkese kocaman alkış. Ygsye hazırlanıyoruz :))

0|0
    0|0
  • tdk' ye göre mütevazi ve sütyen de doğrudur.

0|1
    0|0
    • tdk'nun sitesinde güncel türkçe sözlükte yer almıyor ama.

• isterseniz pazartesi direkt ankara' yı arayıp sorun. senede bir yazımı değişen "hristiyanlık" sözcüğü için öyle yapmıştık. Yazdıklarım doğrudur.

• D didim

0|0
    0|0
  • c dedim

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 1

• Entelektüel

0|0
    0|0
Yükleniyor...