Sizce beynimizin kaçta kaçını kullanıyoruz?

insanlar beyinlerinin sadece %10 unu kullanır diye bir bilgi okumuştum ama daha geçen günde insanlar beyninin % 100 ünü kullanır diye önceki bilinenin asılsız olduğu öne sürülmüş siz ne diyorsunuz?

0|0
13|16

En İyi Erkek Görüşü

• 100de 5

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 15

• Tamamını kullanır.%10 unu kullansak kurbağadan farkımız kalmaz.

0|0
    0|0
  • Allah ne verdiyse onu kullanıyorum bilim adamları benim ne kadarını kullandığımı nereden bilecekler itibar etmiyorum %10 a

0|0
    0|0
  • İşimize geleni kadarını kullanıyoruz işte 😙😙

0|0
    0|0
  • insan beyninin tümünü kullanır. Beynin her bölümünün bir görevi var. Birini kullanıp diğerini kullanmama imkanın yok. Ancak kapasite olarak herkes farklıdır.

0|0
    0|0
  • %100 çünki beyin de görme tat alma hissetme yotumlama kaydetme sözel sayısal vucudu dengeleme vs. sistemleri var. bunlar da %100 u kaplar.

0|0
    0|0
  • Beyin çözülebilmiş bir organ değil. birşey denemez

0|0
    0|0
  • katılıyorum

0|0
    0|0
  • lusi diye bir film var izle ve gör

0|0
    0|0
  • Lucy filmini izleyin bu konuyu çook güzel açıklamış.

0|0
    0|0
  • 10un kullanıyorlar nerde okudun öyle Birşeyde yok ;)

0|0
    0|0
  • ben yüzde3 ünü kullanıyoruz diye biliyorum.
    Ayştayn yüzde 4 kullanmıs

0|0
    0|0
  • Azini

0|0
    0|0
  • En azindan bir kismini kullansinlar :)

0|0
    0|0
  • %0.001 ini bile kullanabildiğimi sanmıyorum ben :D:D

0|0
    1|0
  • Tabiki yüzdeyüzünü kullanıyoruz, yani kullanabildiğimiz kadar. Yani yüzde 10 yüzde 5 diyen insanları anlamıyorum. Madem sen beyninin yüzde 10unu kullanıon, beyninin bukadar ufak bir kısmını kullanan biri o kapasiteyle nasıl olurda yüzdeyüzünün ne kadar olduğunu bilebilir ki? Gelmiş beynim şu kadar da ben yüzde 10 kullanıyom. Nasıl karar vericek buna

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 13

• Bunu ölçmek imkansiz diyorum ben. Öldükten sonra incelenen beyinler oldu ancak tüm kognitif süreçler durdugu icin ne kadar guvenilirdir bilmiyorum. Beyin hala kapalı kutu. İnsan hala hayattayken bazi beyin goruntuleme teknikleri kullanilabilir ancak onlar yeterli olsaydi beynin tum yapisi ve işlevleri ortaya cikartilabilirdi ki hala bilemediğimiz kisimlar var. Tubitak in yaptigi aciklama da bu tarz beyin kullanim oranlariyla ilgili yapilan aciklamalarin safsatadan baska bir şey olmadigi yazilmisti. Tubitak a ne kadar güvenilir orası da tartışılır. Ancak bu tarz bir calismanin yöntemi onemlidir.

0|1
    0|0
  • %100 unu kullarsan delirrsin. Yok ole bisey bir kismini kullanblyrz.

0|0
    0|0
    • peki sen bunu neye dayanarak söylüyosun yani düşünceni merak ettim sadece bir yerde okudun ve bunu mu biliyosun % 100 ünü kullandığımızda delireceğimiz düşüncesini nasıl açıklıyosun yani neye göre ispat edebileceğin öne sürebileceğin bir kanıtın var mı? yanlış anlama sadece fikrini merak ettim

• bir donem baya merak ediodum hani cok unlu bilim adamlri bile 50 sni falan kullaniomus. Baya kitaplr okumustm orda yaziodu. ayrca nie yanls anlym herkes bldgni soluo sncta:)

• yanlış okumuşsun her okuduğuna inanma.
    %10 kullanılır.

0|0
    0|0
    • peki sen nasıl % 10 u kullanılır diye okuyup ona inandın

• Beynim olsaydı kullanırdım. Yok yani hiç varlıgını hissetmedim sanırım ceviz taşıyorum

0|0
    0|0
  • En zeki insanlar bile %10 kapasiteyi aşamıyor. Kaldı ki biz %3- %5 kadarını kullanabiliyoruz bence.

0|0
    0|0
  • Çoğunu kullanıyoruz.

0|0
    0|0
  • İstersek, yapamicamiz bir sey yoktur

0|0
    0|0
  • Beynimizin %10 unu kullanıyormuşuz. Bunu kanıtlayan bir yazı vardı. Bulur isim link olarak atacağım buraya da.

0|0
    0|0
  • En fazla %6 sını kullanabiliyoruz

0|0
    0|0
  • %30 falan

0|0
    0|0
  • aynen öyle

0|0
    0|0
  • %43 .