Savaşların asıl sebebinin dinlerin nefret öğütleri olduğunu özetleyen bir resim yaptım

Sizcede resim güzel bir noktaya değinmemiş mi? bu resim dindar insanlar için hoşlanmayacağı bir resimdir. ama bir an için olsun olaya orta taraftan bakın ve öyle değerlendirin. Sadece amacım resimin vermek istediği mesajı verebiliyor mu merak ediyorum.

link

Saygılar..

Güncellemeler:
arkadaşlar savaşlarda tabiki stratejide önemlidir, kaynaklarda önemlidir bunların şekillenmesinde tabiki din etkiklidir.

bana burada aksini iddia eden arkadaşlar kudüste yıllarca süren savaşın asıl sebebini söylesin ?

petrol mü? insanlar mı? tarih boyunca koskoca haçlı seferleri var. bunlarda mı petrol için veya bor için oldu, orta çağ insanları ferrari arabaları için mi kudüse yöneldiler?
arkadaşlar sizler nasıl müslümanalrsınız inanın bilmiyorum. ve şaşıyorum, kurandan bi habersiniz...

link

maide 51 = Ey inananlar! Yahudi ve hıristiyanları dost edinmeyin. Onlar birbirlerinin dostlarıdırlar. Sizden kim onları dost edinirse, kuşkusuz o da onlardandır. Şüphesiz Allah, zalimler topluluğunu doğruya iletmez.

kimse bana bunun aksini ispat etmesin,yahu ne olduğunu görebiliyoruz, çocuk yok karşınızda...

0|0
13|9

En İyi Kız Görüşü

• Bihaber olduğunuz şeyleri nasıl eleştirebilirsiniz anlamıyorum. Resim de bi halta benzemiyor.

2|2
    0|1
    • iddialı cevabını beğendim ;) +1 sırf iddialı olduğu için :)

Kızlar Ne Diyor 12

• Saçma... Bu hayata sadece resme bakar gıbı bakmak felsefeden sosyolojıden anlamadan sadce bır tarafı bır görüşü kötulemek cahılce...

Hangı dın öğretısınde gıdın bırbırnızı bombalayıp kesın dıyor.. Cahıl cahıll sılah tuccarlarının ekmegıne yag surmeyın

2|1
    0|2
    • kardeşim silah tüccarlarının istedikleri asıl bu insanların dinine bağlı olmaları, çünkü silahtan kazandıkları paranın haddi hesabı yok. ben savaşa hayır diyorsam bu adamların aleyhine işler yapıyorum. hristiyanlar ve yahudiler sizin dostunuz olamaz diyen kuran daha ne desin be bacım, yani tarih boyunca kudüste ölen insanlar ney için öldü ? herkes kendi tanrısı için şehit oldu. kim cennete gitti acaba? yada kimler gidemedi ?

• Kıvırma sanatı değil hakaret ederek koskoca edebi sanatlara bıle satışıyorsun gunluk hayatta bıle bır cumle mananın zıttı gıbı söylenebılır ama o cumlenın önu arkası gerçek manayı belirler..

• Kimse sana birşey ispat etmek zorunda değil inamıyorsan kendıne ınanıyorsan kendıne önce ınsana saygı duymayı öğrenmek gerek ki savaşlar dursun

Bilgili,özümsemiş bir ateist bu tarz bit tartışmaya senın uslubunla gırmez. Yaftalanmak ıstemıyorsan balıklama atlayıp yaftalanmayacaksın.

1|1
    1|1
    • aslında sorduğum soru farklıydı yine başka yönlere çekildi soru, bir müslüman ile bir ateistin konuşurken önce saygıı olmak nedir? bir konu hakkında konuşması nedir? bu konudaki o ince çizgiyi belirlememiz gerek. bence bir müslüman saygısızlığı şu şekilde düşünüyor. offff hayır olamaz bu ateist bizim gibi düşünmüyor, saygısız... diye düşünüyor ki bu çocukça :D

ben mükemmel değilim kardeşim, her tartışmaya mükemmel şekilde cevap veremeyebilirim. sizler kadar olamadık daha ;)

• ya bırak şunu ya.aşağıda açıklıyorum herkes açıklıyo bu hala bunu açıkla diyo e zaten onu açıkladık.saçmalığın böylesini görmedim.boşver sen bunu yokoylebisey'cim.bazılarına laf anlatılmaz oluruna bırakılır sadece.

• Kusura bakma da din derken niye Arapça yazılı şeyleri önümüze sunuyorsun? Din derken aklına sadece İslam mı geliyor ? Gerçekten sen ve senin gibiler gibi bağnaz ateistleri gördükçe gülüyorum gerçekten...Bağnazlığın dibini vurmuşsun ve bu dünyada en çok öne sürülen konudur din konusu..Savaşlar içinde de din öne sürülür ama aslı o değildir.Karalama yapacaksan böyle saçma sapan resimlerle yapma.

Ayrıca o ayette sen ister kabul et istersen etme de dost edinmek derken : Konuşmayın , temas etmeyin olarak mı anlıyorsun ne anlıyorsun yani? Peygamberimiz bile onu öldürmeye gelen müşriklerle anlaşma yapmış, temas halinde bulunmuş..Diyeceğim o ki sen o sureyi al " bütün olarak " incele.Orada anlatılmak istenen " Müslüman ile din konusunda savaşanlar ile dost edinmeyin, yönetimi onlara bırakmayın " demek istenir.58.ayet ve 61.ayetlere doğru inersen ne olduğunu gayet iyi anlarsın tabi ki bu bağnazlığından vazgeçersen.

1|1
    1|0
    • ama ayette savaşanlarla demiyorki, açık ve net olarak yahudi ve hristiyan diyor :D resimde her üç dinede atıfta bulundum dikkat et, bu verilen nefretin bütün dinlerin öğretilerinde olduğunu söyledim. muhammedin o dost politikası henüz islam güç kazanamamışken, islam güç kazandıktan sonra ne hikmetse inen ayetlerde o oranda değişiyor :D ve islam dünyaya savaş ile yayılıyor..

• peki efendim, önce açar kuranı okurum sonra karşınıza çıkarım, bie hata ettim kusura bakmayın :D ağlasammı gülsemmi bilemedim :D yazmaktan bıktım... sen haklısın ben yanılmışım. ok?

• Haklı olmak isteyen kim? Senin gibi sözde aklını kullanan bağnazlara gülüyorum esas...

• sen o cümleye mi takıldın? dostunuz olmaz diyo ama ona saygısızlık edin onu dışlayın demiyo dimi? neden öyle diyo: çünkü dost gibi yaklaşıp sizi caydırabilirler diye.aklınızı çelerler diye.bir zeval getirirler diye.düşünsene domuz eti yediriyo şaraba alıştırıyo. bunlardan uzak durulsun diye. o anlamda söylüyo sen bunu o yöne çekersen bu senin beyin gücün olur Kuranın değil ! bu benim yorumum.

sen ayet tefsir edecek kaç tane ilim bitirdin yahu işkembeden sallıyorsun !

Al imran Suresi 28 .ayet şöyle der : Müminleri bırakıp da kafirleri dost edinmeyin . Kim böyle yaparsa Allah nezdinde değer yoktur.

Ayetin tefsiri senin kendi kafana göre yorumladığın gibi değil. Müslüman bir ülke, bir başka Müslüman ülkenin menfaatine aykırı olarak diğer ülkelerle iş yapmasın demektir. Kapiş ! ! ! wakabayashi 'nin yorumu bu da.

sen o lafları oraya çekersen öyle düşünürsün tabi.biz biliyoruz sen rahat ol.

0|0
    0|0
    • domuz eti zararlı mı? :D yapma dini inancının hurafelerine takılma, ona bakılırsa sigarada zararlı neden kuran yasaklamamış? neden müslümanlar içkiye zararlı gözüyle bakarken sigaraya olumlu bakıyor? sağlıklarını düşündüklerini ummuyorum sadece dini gelenekleri ıuyguluyorlar düşünmeden. kuran apaçık insanları önyarglıyor. belki hristiyan birisi o müslümana müslümandan faydalı olacak. ama önden dost olmayın diye kestirirse saçma olur.

• saçmasın gerçekten 13 yaşında olduğunu varsayarak ne halin varsa gör diyorum ablacım.büyüyünce anlarsın.çünkü sana dil dökmeye gerek yok.gerçi senin suçun değil bunlar. ailenin ve zekanın sebebi.üzüldüm.neyse bi gün inşallah.

• senin her yeni cevabın aynı etkiyi yapıyo şarkıcan :D

baştan sarabilir aynı film :)))))))

• Hangi din bu konuyla alakalı nefret öğüdü veriyormuş merak ettim. Hangi kitapta hangi hadiste var böyle bir öğüt?

2|1
    0|1
    • kuran : hristiyanlar ve museviler sizin dostlarınız değildir. bir müminin ancak mümin kardeşleri dost olabilir diyor kabaca, geniş manada incil ve tevrat ı da incelemedim ama şuan yahudilerin müslümanalrdan müslümanların yahudilerden nefret etmesinin tek sebebi dini öğretileridir. aynı şekilde amerikanın orta doğuya haçlı seferleri bitmedi diye saldırmasıda dini sebeptir. yahudilerin kudüse girmek istemelerinin sebebide dindir. müslümanalrın vermemesinin sebebide dindir. haçlı seferleride kudüs

• soran arkadaşla bizlerin okuduğu Kuran farklı galba :) ya da o görmek istediği şekilde görüyo şartlanmış birine ne desen boş . boşver.

• yapmayın arkadaşlar muhammedin yabancılarla dostluk politikası islam ezilirkenki dönemiydi :D gücü topladılar sonra bir baktılarki hooop :D allah ayet gönderiyor dost olmayın diyor, artık güçlüsünüz gerek kalmadı... ayrıca müslümanlığın dünyaya savaşla yayıldığını umarım biliyorsunuzdur. kaç millet kılıçtan geçirilerek zorla müslüman edildi asimile yapılarak. afrika ülkelerinin hristiyanlaştırılması gibi... aynı şeyler dinler savaşlarla yayılmıştır.

• savaşlara dinler sebep olmaz.insanlar sebep olur.mesela incil değiştirilmeseydi tevrat değiştirilmeseydi daha farklı olabilirdi.hem bence yine de savaş olurdu petrol var bor minerali var bol su bol kaynak var. din sadece ek bahane olabilir. insan içinden neyi çıkartmak isterse onu çıkarır iyiliği ya da kötülüğü.

''olasılıksız'' kitabını okumanı da tavsiye ederim ayrıca.

0|0
    0|1
    • savaşlara sebep olan insanların zihniyeti din ile yıkanınca dolaylı yönden din sebep oluyor diyebilriiz.

• din ile değil cahillik ile yıkanıyo. kutsal kitabı açıp okusalar orda canına malına namusuna göz dikmeyen birini öldürmenin günah olduğundan bahsediyo

• kuran bir süreçtir aslında tam anlamak için muhammed dönemi tarihini okumak gerek, bu konuda bir çok mümine katılıyorum. mesela islam daha yaygın değilken inen ayetler daha uysaldır, daha insancıldır, zamanla muhammed gücünü kazanınca nedense allahta biraz daha sert ayetler göndermiştir :D hay allah ne tesadüf...

• daha değişik bişey beklıyodum

0|0
    0|1
  • yaa güncelleyip durma şunu yeter daaa

0|0
    0|0
    • herkes olaya aynı yönde bakınca herkese yetişemiyorum. o yuzden güncellemek zorundayım.. 4 defa hak verilmiş bana isteediğim gibi kullanırım.

• Saçmalamışsın

1|1
    0|1
  • BİLMİYORLAR BİLSELERDİ YAPMAZLARDI

0|0
    0|0
  • din, politika, siyaset beni bunaltiyor. hem liberal gorunumlu kapitalistim zaten. ayh aman.

1|0
    0|1
    • aaa ben seni solcu sanıyordum :D

• yok kasmaz. gittigim mekanin ucuz, pahali olmasini onemsemem. iceride olan insanlara dikkat ederim. koy kahvesine donmus bir mekana gitmek istemez hicbir kadin. gitmek isteyen de zaten onlara benziyordur. o yuzden sorun yoktur. hem gotu basi daginik gezsin erkek. hem de bakimli, sik kadin istesin. defolsun gitsin.

• renkler ve zevkler Kahlo maalesef tartışılmaz :)

• nasıl bir insanlarsınız:/

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 9

• Bizim dinimizin bir nefret öğütü yoktur . Bahtsız bir yaklaşım olmuş . Müslümanlar şu an saçma-sapan şeyler yapıyorlarsa bu İslamın değil, insanların problemidir. Kitabımızdaki ayetler ve alimlerin hadisleri bellidir. Yapan yapıyor ancak yapmayıp da saptıranlar var diye ben İslamı karalatmam arkadaş . Bizim dinimiz hoşgörü dinidir . Sırf Müslüman olmayanlara özgü ayet bile vardır .

Bakara Suresi 256. Ayet: Dinde zorlama yoktur ayetidir. Bu ayetin açıklaması; insanları din seçişminde zorlamayın ve kendi rızalarına bırakın demektir. Kendi kafamıza göre yorumlayamayız. Hep bu bizim gevşek Müslümanlığımızdan kaynaklanıyor işte bu suçumuzu itiraf ediyorum ben .

5|1
    0|2
    • wakabayashi bu açıklamalarda 1 numaradır :)

• Yanlış anlamışsın kardeşim. Mesele şudur : Türkçe ile Arapça tam olarak birbirlerini karşılamaz. Anlam kaymaları oluyor. Senin-benim gibi bir vasfı olmayan adamların ayet yorumlaması doğru da olsa caiz değildir bunu demek istedim. O yüzden ancak ilmini görmüş kişilerin ki müstehaktır. Bak yazdığın iki ayetin de tefsiri yanlış oldu. Bunu ben demiyorum, ayet tefsirleri diyor. Okuduğumuz Kur'an ayetlerinin aynen anladığımız gibi anlamı çıkmıyor. Hadi kal sağlıcakla...

• link

peki tamam kabul ediyorum ozaman anlaşılmayan, bizim dilimize tam olarak çevirilemeyen bir dinin ne gereği kalıyor ozaman? bizi bırak bu işe yıllarını adamış bir adam dahi yanlış yapıyor diyorsun. ozaman neden tüm insanlığa gönderildi? anlaşılmayan bir kitabtaki yükümleri uygulamıyoruz diye neden cehennemde yanıyoruz. peki sonsuz güçteki allah neden daha açık kitap göndermedi?

• Abarttınız..İnanmıyosunuz anladık da abartmayın..Bi bitin hatta arkadaşım..Savaşlara sadece din bahane edilir..Dini kullanırlar amaçları için..Ateistsin biraz düşün bunları..Bağnaz takılma

5|2
    0|0
  • Kolajı beğenmedim daha çarpıcı bir çalışma ummuştum.Fakat sana katılıyorum dünya üzerine 3 büyük din geldikten sonra bu dinlerin arasında ki savaş hiç bir zaman bitmedi ve halen devam ediyor...

0|0
    2|0
  • Saçmalığın daniskası

1|0
    0|0
  • resim yapmak ? ben de ciddi ciddi bir sanat eseriyle karşılacağımı zannettim

dinler savaş sebebidir katılıyorum da çalışmayı beğenmedim, resim değil zaten

0|0
    2|0
    • :D doğru söylüyorsun başlıktaki sözlerden dolayı beklentiler büyük oluyor ama, fotoğraf oluşturdum deseydim keşke...

• çalışmayı beğenmedim

savaşların gerçek sebebinin din olgusu taşıması bundan yuzyıllar öncesinde kaldı

günümüzde din sadece savaşlara uydurulan kılıf haline geldi.. şimdiki patronlar sömürgenin peşinde

2|0
    1|0
    • sence şuan müslüman yahudi savaşı olan kudüsteki savaşın sebebi sömürge mi? neyi sömürecekler ki orada :D şavaşlar diye tabir ediyorum, şuanki savaşları sadece bu kategoriye girmiyor. geçmişteki savaşlarda içeriyor. ayrıca çıkan savaşlarda dinde kullanılıyor, dindeki bu nefreti kullanarak savaşı haklı hale getiriyorlar tamam kullanıyorlar sonuçta ama sonuç değişmiyor...

• uff din, siyaset tartismayin sikiliyorum :(

• super tespıt yaptın overcş herşey sebep olabılır. Buna bahane insanların kötülükleri..

• para para para

herşeyin sebebi ekonomidir..din bahane

1|1
    0|0
  • seni cahil olarak görüyorum.

1|0
    0|0
  • mesaj vermek sanamı kaldı?

1|0
    0|0
    • yok ne haddimize :( sizler varken bize düşmez öyle şeyler, kaldırıyorum hemen.. :D

• kusura bakma sert oldu belki ama bu tarz sitelerde gezen bizim gibi gençliğin bu kadar derin düşünmesi garip geldi bana. Ayrıca savaşı dine dayandırmak bizim gibi 5 vakit namazı kılacak kadar dinine sahip çıkamayanlaramı kaldı sence. Üstelik diğer dinleri tanımıyoruz bile. Uğur Mumcu'nun çok güzel bir sözü var bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmak diye. Biz şu an bunu yapıyoruz.

Yükleniyor...