Solculuk üzerine yazılmış yeni öğrenecekler için kitaplar?

Arkadaşlar solcuyum fakat aileden gelen bir şey ve bunun hakkında pek fazla bir şey bilmiyorum. öğrenmek için okuyabileceğim kitaplar nelerdir yardımcı olursanız sevinirim

0|0
8|33

En İyi Erkek Görüşü

• Araştırmak istemen kendini geliştirmek istemen çok güzel bir şey
    ne işin var diyen apolitik insanları salla işyerinde patronun karşisına çıkamayan hakkını arayamayan sessiz çoğunluk bunlar
    neyse sosyalizmin alfabesini okumadıysan onunla başlayabilirsin

2|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 32

• Birsey okumaya gerek yok. Ben sana bu ülkede Sag ve Solu kisaca özetleyim.

Egitimli kisim = Sol
    Egitimden uzak ve cahil kisim = Sag

Adam ülkeyi soyar, Milyarlari götürür, protesto edersin Sagcilar benim Polisime nasil tas atarsin diyer.
    Polis, Vatani soyanlarin hirsizligini ve yolsuzluklarini ortaya koyar, Sagci kisim Polise paralel Vatan haini diyer.

Sagcilar hep ölen Sehitler üzeri konusur onlari cok düsünürmüs gibi yapar. Somada 300 kisi ölürken bunun devletlen ne alakasi var diyerler.

Cinayet islerler, Vatani soyarlar, hirsizlari soyarlar, arkadan Solcu mini Etek giyor diye ona Vatan haini Bati özentisi deyip Ahlaksiz mühürünü yapistirirlar.

Türkiyede Sag ve Sol budur kardesim. Nerde bir yobaz var sagcidir ve bilki hepsi Türk düsmani Vatan hainidir.

3|0
    0|0
    • şu anki görüşüm benim de böyle... ama istediğim bu değil ben yüzeysel olarak değil daha derinden öğrenmek istiyorum

• Ailenle bunu konuşmayı dene öncelikle. Onlar seni yönlendireceklerdir.

http://i.hizliresim.com/bgE4JZ.gif

1|0
    0|0
    • araştır diyorlar bana.. ben de kitap okıyım bari dedim ama nerden başlamam gerektiğini bilemedim

• La Komünistler! :D

2|0
    0|0
  • sağcı veya solcu olma bence polıtızer ol bu senın kendını gelıstırmende daha fazla yardımcı olucaktır mevzuulara objektıf bakıcaksındır yanı neden bı ıdeolojı ıcıne gırmeye calısıyosunuz veya o ıdeolojı uzerınde kendınızı gelıstırmeye calısıyosunuz neden kendı ıdeolojınız yok emın ol derın arastırmalar sonucu 2 tarafında eksıklerını bulucaksındır ve dıyalektırık yapıcaksındır yanı eksık noktaları tamamlayıp kendı fıkrıne sahıp olucaksındır. bu ulkede sagcısı sag gazetesındekı kose yazarının fıkrını alır solcusu aynı kemalıstı aynı tarıkatcısıda aynı hepsı kendı ıdeolojılerıne sahıp kısılerın fıkırlerıyle fıkırlenmeye calısıyo ama butun kose yazarlarını okuyarak hepsının dogrusunu alarak kendı fıkrınıde koyarak cıkaracagın seyler cok daha faydalı olucaktır.

1|0
    0|0
  • 18 yasindasin solcu sagci meseleleriyle ugrasiyorsun. Birak bu bos isleride oku ailene bir faydan dokunsun kardeşim. böyle şeylere kafa yorma inan içinden cikamassin. sonra sende bir bakmissin gezi parkinda kendini polisi taslarken bulursun

1|0
    2|1
    • uğraşmak için en doğru yaş olduğunu düşünüyorum. okuyacağım zaten ama her şey okumaktan geçmiyor bunları öğrenmezsem beni de sizi kattıkları gibi koyun sürüsüne katabilirler

• anca okumakla kalacaksın demenle pek okumadığın anlaşılıyor. Gazali'nin bir sözü var ya "cahillerle tartışmaya girmeyin, zira ben hiç yenemedim" diye.. ne desem boş senin bu lafların, bu cahillik üzerine

• ;) dur güldürme beni. ben okumam gereken şeyleri zaten okudum. sendaha 18 yasindasin daha cocuksun yani. önce biraz buyu tamam mi abicim.5 sene sonra gel karsima.

• Turhan feyzioglunun tum kitaplarini oku dar agacinda 3 fidani oku arti ibrahip kaypakkaya mahir cayan bunlari tani solculuk hakkinda fikirlerin olur akli olan zaten sag goruse sahip olamaz

1|0
    0|0
  • Sosyalizmn alfabesinden başla karl marx kapital oku lenin ulusların kaderlerinin tayin hakkı zaten artık beynini kurcalayan tezler çıkar ortaya ve araştırmaya başladın mı bir baktın ceza evindesin

1|0
    0|0
    • sonuna gelene kadar ciddi ciddi okuyordum sonunda gülmeye başladım.. teşekkür ederim :D

• solculuk mu kaldı :p
    çok merak ediyorsan keMAL kılıçtaroğlu amcana sor :D

2|0
    4|2
  • Georges Politzer'in "Felsefenin temel ilkeleri"yle baslaman daha dogru olur kanimca. Ardindan Hegel'i tavsiye ederim. Bilimsel sosyalizmin teorisyeni Karl Marx da genc Hegelci akimin diyalektiginden etkilenmisti. Daha sonrasinda politik kitaplara gecmen daha uygun olur... Ama felsefe ve siyaset bilimi uzerine okurken, bir yandan da iktisadi ogrenmelisin...

0|0
    0|0
  • İçimden bir ses sokakta karşılaşacağız diyor :D

1|0
    0|0
  • Sitenbec bitmeyen kavga, erdar öz gülúnün solduğu akşam

1|0
    0|0
  • bence önce yargıla illa kitap okuyacaksın diye birşey yok madem aileden gelen birşey sen bir ailene danış öyle belki görüşleri sana uymayacak belki. ayrıca burada sol -sağ dan felan bahsetmen anlamsız. kendine siyasi bir model oluşturup ona göre hangi parti sana uygunsa onu seçersin. seçim de zaten bundan ibarettir ;)

0|0
    0|0
  • Sol derken sosyalist cephe mi, komunist cephe mi?

1|0
    0|0
    • sosyalist

• Sosyalizme gonul vermis biri olarak psikolojik kitaplar oku olaylari empati kurarak sentezleyen insanlar sosyalisttir sende buysan insan nasil iyi olur once bunu kesfet. Ama karakterinde asilik isyan bu tip seyler var ise komunizm egilimlisin daha cok objektif olmayan kitaplari internette arayarak bulabilirsin

• sanırım sosyalistim teşekkür ederim çok yardımcı oldun :)

• Abim Deniz

1|0
    0|0
  • Devrim...

1|0
    0|0
  • Felsefenin Başlangıç İlkeleri

0|0
    0|0
  • Arkadaşlar bir defa görüşumü en iyi görüş sećermisinz

1|0
    1|0
    • çok beğendiğim bir görüş olmasa seçicektim vallahi. bir dahaki sefere artık...

• Bence sol kesim farklı ve göçmen ailelerde var

0|0
    0|0
    • göçmeniz :D

• Biliyorum benim babaannem Bulgaristan göçmeni de biliyorum o ülkenin nasıl yonetildigini

• Solculuk sağcılık araştır yaz google kitabı boşver kitapta herkes kendine göre iyi olanı yorumlar sadece sağcılar solcular nasıl anlaşılır diğer insanlar solcuları nasıl bilir solcu nedir kime denir diye başla
    Çıkan sonuç sağçı solcuyu solcu sağçıyı besliyor :)

0|0
    0|0
    • internetten araştırdım ama istediğim kadar bilgi edinemedim ve doğruluğundan emin olamıyorum bu yüzden kitap okuyup seçimlerimi öyle yapmaya karar verdim

• teşekkür ederim önerin için :)

• Önemli değil solcu deyince yardım ettim sağçı desen :D kılımı kıpırdatmazdım bende solcuydum bıraktım zaten sende içli dışlı olunca anlarsın

• Solculuk ktitabı okumak yerine ilk gbaşta tarafsız davranıp sonra mantıklı düşünerek doğruu bulsan olmaz mı?

0|0
    0|0
    • ailem solcu olduğu için öyle başlamak istedim yoksa sadece solculuk kitapları okuyup diğer görüşlerden bihaber koyu bir solcu olmayacağım diğerlerini de okuyacağım elbet

• Ben sana sağcı da ol demiyorum solcu da ama körü körüne bağlanma. Burada bahsedemiyecğeim bir çok sebep var hem sağcı hem solcu olmaman için

• Boş işler

0|0
    1|0
    • soruda bu yaptığım doğru mu veya mantıklı mı diye sormadım ya. bu sorumun cevabı değil ben neyin boş olup olmadığına karar verebilirim

• O zaman karar ver :)

• soluda oku sağıda oku. kendince düşün. ne doğrudur ne değildir diye. sonra solcuların davranışlarına olaylardaki yaptıklarına bak. aynı şekilde sağcılarada yap. aklına ne yatıyosa öyle yap.

0|0
    0|0
    • ben de tam olarak böyle düşünmüştüm. bu yüzden kitap önerisi istedim

• solcu değilim :) ama şöyle bir tavsiyede bulunabilirim sana mesela chp tarihi ile ilgili bir kitap al. sonra chp ideolojisiyle ilgili bir kitap oku. sonrada aynılarını diğer partiler içinde yap. kitapçılarda bol bol bulabilrsin kitapları. seç beğen al hangisi hoşuna giderse.

• Madem solcusun biraz da diğer görüşleri anlatan kitapları oku hangisi doğru öyle karar ver ama şu da var tüm görüşleri araştırırsan hepsinin aslında insanları yanına çekip onların sırtına basarak yükselmek amacıyla ortaya çıktığını anlarsın

0|0
    0|0
  • Senle aynı durumdaydim bunları oku çok işine yarar :D Fethullah gülen irsad ekseni ve sonsuz nur

0|0
    0|0
  • ya şunu bil yeter "ortanın solu moskova'nın yolu!!!"

0|1
    1|0
  • Öncelikle sol ve sağ nedemek onu araştırman lazım

0|0
    0|0
    • yeni öğrenecekler için kitaplar derken kastettiğim buydu

• Sol kitaplar solu bir solcunun agzindan anlatır. objektif olmaz yani. Ikisinide arastirmak lazım

• onu da yapacağım zaten. soruma cevabın varsa bekliyorum

• Das Kapital.

0|0
    0|0
  • Ne du

0|0
    0|0
  • birşeyci olma
    anlamaya çalış kendi yolunu çiz.

0|0
    0|0
    • görüşler hakkında bilgi edinip öyle yapacağım teşekkür ederim

• Zamanında sağlam solcu olup sonra vazgeçenleri oku, solculuktan seni de vazgeçirmez ama daha objektif bir bakış kazanmana yardım eder.

1|1
    0|0
  • Erkekler Devam
    2

Kızlar Ne Diyor 8

• Felsefeden girmen lazım biraz, bununla ilgili forumlardaki yazılara bir göz at. Ben o kitapların hiçbirini okumadım ama bunu yapacaksan tam yapmalısın.

1|0
    0|0
  • Canımsınn
    Uğur mumcu - vurulduk ey halkım unutma bizi kitabını oku bence solculuk sağcılık farketmez ama oku güzel kitap

1|0
    0|0
    • Karl marx ve frederich hengels in komunist manifesto kitabindan farksiz oldugunu dusunuyorum tek tarafli dusunce amac olarak yani arkadasimiz sosyalizm dedi

• Bence güzel

• Ilk önce bunu ailenle konuşmayı dene. Ne güzel ailen var senin, bide benimkilere bak

1|0
    0|0
  • Bir devrimciyle röportajlar..

1|0
    0|0
  • karl marx-kapital

1|0
    0|0
  • Felsefenin Başlangıç İlkeleri

1|0
    0|0
  • adam kitap ismi sormuş hala geziparkı diyolar ya bu ülke neden gelişmiyo sonra

1|0
    0|0
    • ben de sinir oldum ne beklersin ki...

• Ateşi Çalmak serisini oku, başka da gerek yok.

0|0
    0|0
Yükleniyor...