Neden zenginleri dahada zengin ediyoruz?

popüler birşeyi kullanarak zenginleri neden dahada zengin ediyoruz?

0|0
12

En İyi Erkek Görüşü

• Bu sorunun cevabı için şu soruyuda kendimize yöneltmemiz lazım. Bir ürün veya hizmet neden popüler olur? Arka planında ciddi bir ar-ge vardır. Bu kapsamda ciddi yatırım vardır. Eğitim, bilinçlendirme vs. vardır. Dolayısıyla tesadüfen popüler olması çok düşük bir ihtimaldir. Ürün veya hizmet talebe cevap verdiği için popüler olmuştur. Bu rekabetçi alanlar için geçerlidir. Tekel alanlarında mecburiyet vardır o ayrı. Bu şekilde ürün ve hizmeti sunmayı başaran kişi veya kuruluşunda ister istemez zenginleşmesi söz konusudur. Basit bir örnekle ters mantık var. Örneğin küçük esnaf kan ağlar, işler kesat der. Ne yapar sıkıntıfan alır çayını komşu esnafla tavlasını oynar. Ben giderim bey efendi tavlanın başından lütfedip kalkacakta bana hizmet sunacak. Onun gönlünü bekleyeceğime gider market zincirinden alırım alacağımı. Halbuki küçük esnafın müşteri kazanma adına daha aktif olması gerekir iken durum tam tersi oluyor. Bu yüzden zengin daha zengin, orta düzey daha fakir olur.

0|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 1

• Facebooku hesabini kapat o zmn zengin olmazlar. Simdi bu mantikla kapatirmisin o hesabı?

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 1

• Evet katılıyorum zenginler zaten onlar dahada niye zengin ediyorsunuz beni zengin edin birazda -_-

0|0
    0|0
Yükleniyor...