Bu devirde hala evrime inanan insan kaldı mı?

Evrimcilerin gerçek dışı hikayelerine göre.. Büyük patlama ismi verilen bing bang in ardından her nasılsa içlerinde çok hassas dengede kuvvetler bulunan atomlar kendi kenilerini var etmişlerdir. Rast gele yayılan atomların bir kısmı tesadüf eseri buluşarak uzaydaki yıldızları gezegenleri oluştururken bir kısmı da dünyayı oluşturmuştur. Dünyayı oluşturmaya başlayan atomlardan bir kısmı taşı toprağı oluştururken daha sonra birden bire canlıları oluşturmaya karar vermişlerdir. Bu atomlar ilk olarak kompleks yapıya sahip hücrelere dönüşmüş sonrada ikiye bölünerek çoğalmış ve konuşmaya duymaya başlamıştır. Karbon, magnezyum, fosfor, potasyum, demir gibi atomlar bir araya gelerek kapkara bir kütle oluşturucaklarına olağan üstü koplekstikte ve sırları hala keşvedilememiş olan mükemmel beyinleri oluşturmuşlardır. bu beyinler hiç bir teknolojiyle ulaşılamamış mükemmel netlikte üç boyutlu görüntüler görmeye başlamışlardır ardından bu atomlar üniversite profesörlerine dönüşerek elektron mikroskopları altında kendilerini inceleyip tesadüfen meydana geldiklerini iddia etmişlerdi :) İşte evrim teorisinin iddiası bundan ibarettir. Bütün bu tesadüf iddialarının mantıksızlığına rağmen 150 yıl boyunca çeşitli bilim adamlarından profesörlere, doktorlardan, araştırmacılara kadar bir çok kişi bu akıl ve mantık dışı teoriye İnanmıştır. Şimdi bu iddiayı çok basit ama anlaşılır çok da iddialı bir deneyle inceleyip evrimcilerin hayali senaryosuna gereken cevabı verelim. Tesadüflerin yaratıcı gücü olduğuna inanan evrimciler çok büyük bir varil alsalar bu varilin içine bir canlıyı oluşturmak için gerektiğini düşündükeri ne kadar madde varsa koysalar örneğin bu varile canlılığı oluşturan karbon, fosfor, kalsiyum gibi elementlerin hepsini koysalar hatta dahada ileri gidip tek bir tanesinin bile tesadüfen oluşması mümkün olmayan amino asitleri proteinde bu varilin içine koysalar daha sonra bu karışıma dışarıdan her türlü etkiyi uygulasalar sizce sonuç ne olur?

Güncellemeler:
sonuç Hiç bir zaman Değişmez.. bu varilden canlılığa ait hiç bir şey çıkaramazlar. O halde evrimciler tüm insanlığın bilgi birikimi ve çabasıyla asla meydana gelemicek canlılığı şursuz atomların kör tesadüflerin yardımıyla meydana getirdiğini nasıl Nasıl iddia ede bilirler?
güncel baylar bayanlar emeğe saygı duyun :)
arkadaşlar kurandan ayet sunmadım ya da hadis göstermedim tam anlamıyla bilimsel bir açıklama getirdim bunu kim yok ede bilir?

2|0
20|17

En İyi Kız Görüşü

• Haklisin. Cosmos diye bir belgesel var darwinci birinin sundugu. Onu bir izle

1|1
    1|2

Kızlar Ne Diyor 19

• Charles Darwin. İnsan bir anneden dünyaya gelen ve maymunum diye tutturan bir bilim adamıdır.

2|4
    2|3
  • açıklama yapmaya üşendım ama yazıcam.
    evrım cogu bılım adamının kabul ettıgı bır teori.
    teorı olmasındakı asıl sebep bazı bılım adamlarının farklı sebeplerden öturu kabul etmemesı.
    halen devam edıyor olması ılk baslangıca hıclık denıldıgı ıcın arastırma surecınde olması ve dını sebepler.

evrım kesınlıkle yoktur dıyemem. yoksa yaratılışı ya da varoluşa farklı bı sebep koyamam.
    kendı fıkrım : kaburgadan topraktan bırden oluşmayı kabul etmektense, varyasyon adaptasyon ya da doğal seçılımle zaman ıcersınde bu halde oldugumuzu kabul etmem mantıgıma daha uygun olur.

0|1
    1|3
  • Faha dünyanın gezegen olduğunu bilmeyen birinin evrimi anlamasını beklemiyorduk.

He deyin geçin.

He arkadaşım he, evreni bilim insanları değil camideki imamlar biliyor.

0|3
    0|3
    • Biyoloji mezunuyum sırf özenti takılmak için burada polemik yaratma bilmiyorsan oku, ya da git seks sorularına onlara yanıt ver. çoluk çocukla uğraştırma beni.

• 18-22 yaş aralığı cevap vermesin çok saçmalıyorlar konu hakkında bilgisi yoksa bile bir şeyler atıp duruyolar bu arkadaş gibi.

• Bunlara deki amerika islamı kabul etmiş inanırlar ama sen dersen inanmazlar aras çünkü sen eğitimsiz salak bir adamsın aras :D

• Senin gibi geri kafalıların bilim adamlarının yaptığı işlere kafası çalışmadığı için bilimi bir kenara atıp ortaya dini sürüyorsunuz.

Artı

bir görüşünü söylüyorsun tartışmaya açık kendi fikrini söyleyen insanların görüşünün altına dilin dışarda yorum yapıyosun sana zıt olunca yok.
    Kızın biri belgesel demiş sana uygun diye. Teşekkürler izlicem demişsin. Bir başkası başka belgesel demiş saçmalamışsın.

Neyi savunduğunu sen bile bilmiyon ki. 2-3 kişi konuşmuş etrafında salla anam salla.

Senin atom dediğin şeyler insanlıktan öncede vardı zaten. Dünyada bir biz yaşamıyoruz. Sen gelip hadi atom nasıl varoldu o zaman demişsin. Ya bir git işine :D

1|0
    3|3
    • 18 yaşındaki bir veletten akıl alıcak değilim kime nasıl konuşucağımı ben belirlerim anladın mı? haddini biliceksin burası kaç santim sorusu değil bir halt bilmediğin o kadar açık ki cevap verememiş aksine birde hakaret etmişsin. dini dediğin adam 10 yıl ateist kalmış biri yani ben sizin gibi özentileri ciddiye alıp yanıt vermem bile salakça şimdi cevap vermediğin sorudan uzak dur anladın mı kitap oku biraz nette ateist olnumuyor öyle özentilik yeri değil bura şimdi ikile.

• @palemoonlight_ bunun öğretmenini bulun acil konuşmam lazım yorumu ben bende aldı kriz geçiriyorum bu sorunun nersinde din gördün çok merak ediyorum seni lanet :d

• Evrim Teorisi, evrimleşmenin bir sonucu olarak türlerin değişimini ve yeni türlerin oluşumunu, evrime etki eden faktörler ve mekanizmalar ile açıklayan teoridir

galapagos adaları belgeselini izlersen, konuyu daha ıyı anlayabılırsın.

sen olayı ne hale getırmıssın...

0|0
    2|3
    • sen yine yanlış anladın belgesellerle olmuyor bu işler.:)

• gelişmeye acık ol, kız cosmos u ızle demıs, tesekkur edıyorsun. ben ızle dıyorum bu ısler belgeselle olmuyor dıyorsun... hakıkaten benım emegıme yazık...

• tamam hemen kızma bişey demedim

• Anaaam bu ney aboov

1|1
    0|0
  • Evrime sonuna dek inanıyorum. Yalnız bu anlatmaya çalıştığın sadece bir teori. Bunun üzerine binlerce yüzlerce sorduğun soruları cevaplayacak teoriler öne sürüldü. Keşke soru sormadan önce iyi bir araştırma yapsaydınız. Bir üyenin de dediği gibi Cosmos belgeselini izlemenizi öneririm. Sorgulayan tartışma platformları var. Oralara üye olursanız da arkadaşlar çok yardımcı olurlar bilgilendirme konusunda.

0|0
    3|4
    • Daha lise öğrencisisin ben bunlarla yüksek lisans yaptım siteyi boş ver biraz kitap oku atomlar hakkında bilgi edin tamam bir siteye girip evrim var demekle olmaz okuyun 18 yaşındaki bir çocuksun henüz herşeye hemen inanmayın.

• Öncelikle lise öğrencisi değilim. Üniversite öğrencisiyim. Ben 14 yaşımdan beri araştırma peşindeyim zaten. Yüksek lisans yapıp yapmamanız beni zerre ilgilendirmiyor. Demek ki yeterince öğrenememişsiniz bazı şeyleri. Evrim kitapları da okuyorum, gerektiği yerde belgeselde izliyorum, hocalarımdan yardımda alıyorum. Merak etmeyin bu konu hakkında yeteri kadar bilgiye sahip olmaya çalışıyorum. Önüme gelen her şeye inanmıyorum zaten. Eleyerek bir şeyleri bulmaya çalışıyorum. Hiçbir şeye inanmıyorum şuanlık. Zaman gösterir ne olacağını. Belki öyle bir bilgi bulurum ki fikrimi değiştiririm.

• Bu devirde gökten ayet hatta koyunun bile indiğine inanıyorum.

0|0
    0|0
    • allah da onların belasını versin. amin.

• yaradan rabbimin o efsanevi iblisine hareket çekmek bizim neyimize, götümüzü keser vallahi :/

• allAh korusun :((

• Evrimi kabul etmeyen ancak zırcahillerdir...

0|1
    5|4
    • Eleştiri yapma soruma cevap ver mantıklı bir açıklama getir sana inanalım ne dersin :)

• Tartışacak bilgiye sahip değilsin ne yazık ki, sen bilgi sahibi olmayan ama fikri olanlara tipik bir örneksin...

• sakin ol bakalım haddini bil

• bir şu Isvicreli Bilim Adamlarini anlayamadim. cok cahilim..

Gunafyon..:))

0|0
    0|0
  • Daha çok evrim ile büyümei karıştıran insan var

0|0
    2|1
  • Sikis yspamiyorum

0|0
    0|4
  • Bence gerçekleşmez

0|1
    0|0
  • Okurum sonra şimdi halim yok :(

0|0
    0|0
  • sonuç hiç bir şey boş olur boşuna kafa yormaya gerek yok sabit. dd

1|1
    0|0
  • Orumcek beyinli Musluman

2|0
    1|6
    • 10 yıl ateist kalmış birine yazdın, ayrıca senden daha medeniyim anladın unutmadan hakaret ederken medeni cesaretin olsun gizli cevap verme kimin ne olduğu açık.

• ben fazlasıyla medeniyim al kardaşim şu meale bak demiyorum bilimsel bir açıklama getiriyorum kurandan ayet sunmadım sure göstermedim şimdi ben örümcek beyinli mi oldum?

• Örümcek beyinli müslüman diyene bir bak hele. kardeşim o kadar delillerle evrimin akla mantiga uymadigini anlatmis hala evrimi savunuyor. demekki örümcek kafali sensin

• kesinlikle katılıyorum bir kaç kişi var sorunun altında onlara fıstık ata bilirsin hani maymunlar ondan :)))

0|1
    0|0
  • xper için dedim ama konu dikkatimi çekti evet ya haklı ola bilirsin darwine inanırdım şu sıra bay soğudum :D

1|1
    0|0
  • Hem okudum hem güldüm süpersin :D

1|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 17

• Ne yazık ki evrenin eni boyu bilinemiyor ve hiç bir akıl yürütülemiyor.. Yalnız şimdiye kadar tesbit edilen içinde milyarlarca yıldız barındıran 850 galaksi var.. Yalnız saman yolu sistemi içnde 3 milyardan fazla yıldız olduğu tahmin edilmekte.. Sadece 10 da birinde gezegen sistemi olan yıldız sayısı samanyolu içinde 300 milyon, on da birinde Yaşanacak gezegen sistemi olan sayısı 30 milyon, dünya düzeninde bir yaşam imkanı olan gezegen sayısı 3 milyon ve dünya dan daha ileri medeniyet seviyesi olan sayısı 300 bin olmakta.. Tabi bunlar varsayım.. Yaratanın bir tek bu muazzam düzen içinde bu boktan dünyada hayat kavramını gerçekleştirebileceğini sanmak safdillik olur..
    Ne diyor Kuran da Rabbim ''BEN SİZE ZEKA VE AKIL VERDİM İLİMİN VE BİLİMİN PEŞİNDEN GİDİN VE AYDINLANIN'' .. O halde bizim görevimiz aydınlanmak fakat ne yazık ki ilimin ve bilimin sonu yok kadar engin.. Şu anda her nereden gelir ise gelsin tüm nazariyeler hep ortada.. Bilebildiğimiz , görebildiğimiz ve bilemediğimiz , göremediğimiz ile evren bizim aklı boyutumuzun dışında şimdilik.. Fakat tüm canlıların bir karbon birleşiği olduğu gerçek bu ilk birleşim acaba ilk defa evrenin neresinde oluştu önemli olan o..

0|1
    0|0
    • güzel yorum kesinlikle işte asıl önemli olanı bulmak lazım bilirsiniz atomun hep var olduğunu öne sürerler ama atomun da sonradan meydana geldiği ispatlandı yani bir yaratanın yarttığı gayet açık.

• Evrim düşünce ile kabul ya da reddedilecek bir şey değildir.
    Bilimsel çıkarımlar neticesinde ve bulgular ile elde edilmiş bir teoridir.
    Bunu reddetmek için bu teoriyi yanlışlayıp çürütmek gerekir.
    Bu teoriyi kabul etmek için ise bulgular ve çıkarımlar ile değil deneysel gözlem ile bilgiye ulaşmak gerekir.
    Bulgu bize bir çok yön çizebilir, çıkarımlarla bu yollar arasında seçim yapabiliriz ancak bulgudan bilgiye ulaşmak oldukça zordur.

Evrim teorisini savunanların mutlak suretle deney ortamında bunu güçlendirmesi gerekir.
    Kabul etmeyenlerin ise bu teoriyi çürütecek argümanlar ve deneyler ortaya koyması lazımdır.
    Bence ile sence ile bilimsel konular münazara edilmez.

1|0
    0|1
    • yani bir varilin içinden tüm canlıları çıkarıcak güçleri varsa buyursunlar :)

• Kuranda bile evrenin büyük patlama sonucu yaratildigink Ablatiyor Allah 1400 sene öncesinden. ama AP acik mucize gorseler buna süre gelen bir buyu derler ancak. maymundan geldik diyonuz kendinizi asagiliyorsunuz. bari alandan geldik deyince heybetiniz belli olsun be

0|1
    0|0
    • sadece bu değil bir çok delil var ben artı olarak kurandan hiç bir örnek vermedim fark ettiysen hep bilimsel açıkladım ikna olmaları için ama bunuda dine bağladılar kurandan vermeye kalkarsak inanmazlar

• Öyle kardeşim bende öyle bir konu actim. kurandan bilimden deliller sunduğum halde hala inkar ediyorlar. o günden beridir ugrasmiyorum. kalpleri mühürlenmiş bir kere.

• bak bunun onunlada ilgisi yok inanmazlar bu neden biliyormusun bir cevap veremezler ağzının payını alırlar fakat özentiler var burada çok sorsan ne ayet bilir ne bilim bilir sadece farklı görünmek için uğraşır dururlar ama işe yaramaz ben yutmam bunların oyunlarını.

• Şu da bir gerçekdir ki : evrim teorisini savunan bir insan dünyada ilk insan diye bir şahsın olmadıgını kabul etmelidir. Hatta ve hatta evrimi savunan birisi insanın hiç bir zaman var olmayacağını da savunur çünkü evrim aynı zamanda bir canlının sürekli olarak değişmesidir. peki biz insansak benden 2 nesil sonra evrimleşen canlı nedir? Hadi evrimciler açıklayın. Bilimsel metot şudur ki. Görülüp tututlup ve gözlemlenen her bilgi kathi bilgi ve delildir. Bu bağlamda türlerin değişimi yani evrimine bir örnek verebilirmisin. Bilimsel metot ile çünkü bilimin gücü sizin yanınızda en değerli olan diye düşünüyorum Ateist, hiç bir şey bilmediği halde herşeyi biliyormuş gibi "Allah yok" diyen adama denir. Cehaletle ateizm ikiz kardeştir. Bir insan ne kadar cahilse herşeyi o kadar basit görür.

1|1
    0|1
  • Ve ayni salaklar bugunku teknolojinin anca kesfedebildigi seylerin 1400 sene once bir adamin ruyasinda gordukleri derler.. demirin yeryuzunun madeni olmadigi goklerden indigi o zaman soylenmis.. demiri indirdik diyor yaradan! Gogu kat kat yaptim diyor! Ne salak insanlar var dimi;)

0|0
    0|0
    • kurandan ayet aç şu sureyi oku demedim tamamen bilimsel bir konuyla açıkladım, yani baktığın zaman atom ve atom altı parçacıklarının bile sonradan oluştuğunu biliyoruz.

• Bende diyorumki.. bugun krsfedebildigin atom 1400 sene once soylenmis alenice.. sahsen ben atalarimin maymundan gelmedigine eminim.. ha varsa ben maymundan geldim diyen e onada saygi duyarim:)

• 4 kitap indirildi ve bunlarda 1 tek allah var denildi kimisi değiştirildi kimisi günümüze kadar geldi, ama gel gör ki hala konu hakkında bir bilgisi olmayan adamlar yorum yapa biliyor, hala biz başka bir pirimatız diye biliyor ben bir şey bilmeyen ve bilmediği halde ateist olan bir gurubu türkiyede gördüm.

• illa bilimle İslamı zıt göstereceksiniz bana evrimle çelişen bir ayet göstersene çok biliyorsun ya hani

https://www.youtube.com/watch?v=x0eQK9zpUZI

1|0
    0|0
  • Hiç bu kadar yazmaya gerek yok. Büyük patlamadan öncesine git. O küre o her neyse, o nereden geldi. Hadi her şeyi bir şey meydana getirdi. İlk madde nereden geldi acep. dimi.

0|0
    0|0
  • Adamlar biz dinlere inançlara inanmyoruz diyorlar ama evrimde kanıtlanmamış yani evrimde tıpkı bir din gibi bir inançtır hepsi malll yani

0|1
    1|0
  • https://www.youtube.com/watch?v=o19nDcz_a3I Al kanka adam döktürüyor

0|0
    0|3
    • bu adam bizim üniversiteye geldi bir b*k bildiği yok.

• bu adamı muahttaba alıcak adamlar değil :)

• Tamam sen öyle düşünüyorsun ben öyle düşünüyorum bu adam ve bu adamdan daha iyi binlerce ateist profesör var gidin çürütebilirseniz çürütün

• ben zannetmiyorum haklısın inandığım zamanlar olmuştur ama sonra neden hala maymun var dedim :)

0|1
    0|0
  • Evrimle big bangi birleştirmenden sonra ben

weknowgifs.com/.../didnt-read-lol-gif-13.gif

1|0
    0|2
  • haklısın kanka varil örneği süpermiş.

0|0
    1|0
    • daha iyi bir fikrin varsa sen söyle.

• Hem de kör bıçakla :(((

• Kalmistir

0|0
    0|0
  • 1400 sene önce inan kitap Kur'an-ı Kerim bing bang teorisinden evrenin genişlediğinden bahseder onlar bunları göremeyecek kadar kibirli ve körler.

0|0
    0|0
    • kesinlikle ben kurandan ayet göstermedim elimden geldiğince bilimsel anlattım belki anlarlar diye.

• 0|0
    0|1
  • Bu konu hakkında hiç kimse net bir fikir ortaya atamaz kimse ne olacagını bilemez ölünce görecegiz

0|0
    0|0
    • bundan daha neti var mı ben biyoloji mezunuyum, evrimi en çok savunan bir yaratıcı olmadığını savunan bizleriz ama ben şimdi sana bir yaratıcı var diyorum inanmıyor musun?

• Yaratıcı olabilir ama adaletli veya iyimser oldugunu düşünmüorum belki egoist sadist biri

• Güzel paylaşım üzülerek söylüyorum ki bu konuyu burada nadir kişiler okur sadece eleştiri yaparlar başka bir halta yaramazlar altda yorum yapan maria isimli kız görüyorsun halini sana katılıyorum son olarak.

0|1
    0|0
Yükleniyor...