Çektiğim fotoğraflar iyi mi sizce?

Güncellemeler:
1. ve 6. resim Saroz Korfezi/Eriklide cekildi
2. ve 5. resim letonyada
3. ve 4. resimler İstanbul'da
Son resimde ölüdenizde cekildi :)
Kamera Canon 500D 18-55 standart kit lens

1|2
217|114

En İyi Kız Görüşü

Kızlar Ne Diyor 216

• Yani begendim.. kameradan kaynaklanan netlik insani icine cekiyor.. bence daha guzel seyler cikar ortaya :)

0|2
    0|0
  • guzel ama azıcık amatörlük var onlarıda söliyim sana.
    2. resimdeki erkek gözünü çok açmış ve gozun ıcınden sen gorunuyorsun. bunların olmaması lazım.
    4. resim ise normal herkesin cektıgı manzara resmı olmus. renklendırebılırsın onu.
    6. resimde ise hem kum hem denız bulanık olmus. ya kum bulanık denız net olmalı veya denız bulanık kum net olmalı buna dkkat et cekerken.
    bunların dışında gayet hoş olmuş :)

1|1
    0|0
  • Gercekten cok mukkemmeller sahil kum odakli olan resmi telefon arka planim yaptim bile ellerine saglik hobilikten çıkarıp iş olarakta yapabilirsin oldukca yeteneklisin :D

0|1
    0|0
  • 2-ve 6 begendimm

0|1
    0|0
  • Çok güzel benim kafadansın

0|1
    0|0
    • Senin kafani bilmiyorum ne yazik ki cagla :D

• Ben de fotoğraf çekiyorum diyorum. Hastanede yeni doğan bebekleri çekiyorum diyorum. Senin çektiğin o göz resmi etkiledi beni diyorum adam diyorum derin bakmış anlam yüklü hüzünlü bir bakış atmış diyorum anladın

• Hee noktalama isaretleri olmayinca konu biraz farkli canlandi kafamda :D kizma l*n hemen.*.*

• İlk fotoya bayıldım. Yakın çekimler çok hoşuma gidiyor özellikle renklerin bu şekilde canlı olması çok güzel

0|1
    0|0
  • 4 haric dıgerlerını begendım
    (kompozisyon acısından eksık buldum)
    kadrajına sağlık ;)

0|1
    0|0
    • Orda odak noktasi ucak olacakti ama altin oranin disinda kaldi biraz :) tesekkurler

• Resim, fotoğraf insan kameranın/ makinenin arkasında olduğu zaman çok farklı görünüyor herşey. Herşeyi zamanında çeker ve saliselik kareler ile yakalayabilirsen süper olur. Güzel gidiyorsun. İşi bilen biri olarak konuşuyorum. Başarılarının devamını diliyorum.

0|0
    0|0
  • süpeeeer bayıldım hepsine ayrı ayrı :)

0|2
    0|0
  • Çok güzeller

0|1
    0|0
  • çok daha iyilerini gördüm. eminim sen de daha iyi fotoğraflar çekeceksindir..

0|0
    0|0
  • Başarılı

0|0
    0|0
  • Çok güzel, başarılı.

0|1
    0|0
  • Sondakine bayildim

0|1
    0|0
  • Resim değil fotoğraf

0|1
    0|0
  • harika

0|1
    0|0
  • Ben begendim

0|1
    0|0
  • 3 olmamış son foto da diğerleriyle aynı makineyle çekilmemis gibi duruyor ama genel olarak kötü degil

0|0
    0|0
    • Pardon 3 değil 4

• Hepsi makineden ama bazi fotalari insta hesabimdan keserek aldim ondan bazilarinin cozunurluk kotu :)

• Anladım ama 2 yıl için yetersiz gördüm daha fazlasını yapabilmelisin.

• Harika 👍

0|1
    0|0
  • Lisede fotoğrafçılık okumuştum. Bildiğim bir kaç şey var. Resimlerin mükemmel gözüküyor cidden. Işığın geliş açısı vs hepsini doğru yakalamışsın. Renklendirmeler de gayet kaliteli.

0|1
    0|0
  • Bokeh de yapabiliyor musun?

0|1
    0|0
    • Evet 2-3 tane ornek fotograf var bilgisayarimda :) hatta ucgen seklinde kapatirsak diyaframi ucgen bokehler olusabiliyor :)

• Verdigin linkde bir yere baglanmiyor haberin olsun :D

• @Sibumi61 18-55 ile macro cekim bile yapılabilir :)
      Ters bağlantı adaptörü ile bağlarsanız sanki bir 50 mm cekimi gibi cekim yapabilirsiniz.
      Sadece netleme manuel olarak yapılabilir.

• Güzel acılardan cekmişsin

0|1
    0|0
  • Çok anlamam ama göze hitap ediyor. Beğendim , başarılar. (:

0|1
    0|0
  • cok etkileyiciler...

0|1
    0|0
  • Ba-yıl-dım.

0|1
    0|0
  • Muazzam.

0|1
    0|0
  • Perfect. !

0|1
    0|0
  • Tebrikler hepsi harikaa 😊

0|0
    0|0
  • Çok başarılı ve net kesinlikle yetenek var devam :)

0|0
    0|0
  • guzel cekimler

0|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    186

Erkekler Ne Diyor 114

• Sanatsal açıdan fotoğraf çekmek, vizörden bakıp deklanşöre basmak demek değildir. Işık, pozlama, enstantane ve perspektif çok önemli unsurlardır. Görüntüyü tam ortalayarak kadraja almak bana oldukça sevimsiz geliyor. Resimlerin anki bana mahkemeye verilmek üzere bir bilirkişi tarafından çekilmiş ve yaratıcılığı olmayan görüntüler gibi geldi. Umarım alınmamışsındır. ;)

0|1
    0|0
    • alinmadim bir iddiam yok zaten :)

• Makinan oldukça iyi. Güle güle kullan. Çekimlerini otomatik ayarlar yerine M ve P de yaparsan kendini daha fazla geliştirme imkanı kazanırsın. Mutlaka bir de tiripotun olmalı. Odaklama, fokus ve pozlama ayarlarını kendin, deneye deneye yaparsan oldukça değişik ve farklı olduğunu göreceğin kareler yakalayacağını düşünüyorum.

• Cekimleri full manuel modda yapiyorum zaten :) tripodumda var :D

• Çok beğendim. Çok güzeller cidden. :):

http://i.hizliresim.com/bgE4JZ.gif

0|1
    2|1
  • Dostum resimler on numara ama birkaç yerde biraz düzenleme yapman lazım mesela cami resminde kadraj biraz yamuk ve planörün olduğu resimde denize biraz daha pay versen daha iyi olurdu yinede ellerine sağlık.

0|1
    0|0
  • Gözü çok beğendim. Nazar değmesin. Çizmek için çok net. Ve Camii , harika.. ellerine saglik kardeşim.. çekmeye devam et.. bana hep huzur verici gelmiştir

0|0
    0|0
  • Çok güzel.

0|0
    0|0
  • İğrençççç !
    http://i.hizliresim.com/qmdn0W.gif
    Şaka yapıyorum çok güzel resimler :D
    http://i.hizliresim.com/mrRZk8.gif

0|0
    0|0
  • o yunuslu olan fotoğraf tesadüf mü :)

0|0
    0|0
  • Başarılı ;)

0|1
    0|0
  • bana ilettiği bir mesaj olmadığı için beğenmedim. kalite olarak makine hakkını vermiş. ama odak noktaları ve diyafram ile beyaz ayarı gözüme hitap etmedi. bir sinemacı olarak. özellikle 3. fotoğrafta.

0|1
    0|0
  • Perfeect ✊👍 internetten alinti yapmissin gibi ayni , bu arada eda'nin selami varmis sana soylememi istedi ozellikle.

0|1
    0|0
  • Çok beğendim harikalar. Tebrikler.

0|1
    0|0
  • baya yol kat etmısın profesyonel deıl ama cok basarılı :D :D profesyonel derken ne kastetdımı anlamısındır sen zaten sıradan bırınden cok daha ıyı oldunu sende bılıosun :D basarılar kardesım

0|1
    0|0
  • kötüler hocam üzgünüm ama çalışmaların devamını beklerız

0|2
    1|0
  • bu ikisine keske biraz daha isik verseydin o zaman bunlar da iyi cikardi :)
    geri kalan resimlerin güzel cikmis.

http://i.imgur.com/zMxnAPV.jpg

http://i.imgur.com/kSvWDOA.jpg

fotograf cekerken ne olarak ayarli sende? m - a -p - s

0|0
    0|0
    • Asagidaki fotograf eski baya ama bakarim eve gecince bulabilirsem :) ona bir retouch atmistim sanki ama onuda bulamadim :) bulursam atarim

• Anladım abim ben gelenikle m modusunu kullanırım fotoğraf çekince :)

• başarılı tebrik ederim.

0|1
    0|0
  • idare eder , amatör foto işte

0|1
    0|0
  • Guzel kardesim. Cok sade biraz cisimler koyarak cek bak harika olur :) makinen nedir?

0|1
    0|0
  • bu kadar kaliteli resimler photoshoplaya biliyosun ya da okadar kaliteli fotoğraf makinen var da profil foton neden buğlu be usta :D

0|0
    0|0
  • Güzel fotolar özellikle 5.'ye bayıldım 👏

0|0
    0|0
  • "Retouch" konusuna da ağırlık verirsen bence mükemmele biraz daha yaklaşırsın kardeşim - güzel çekimler tebrik ederim.

0|0
    0|0
    • O ne oluyor tam olarak? :D

• Tahmin etmiştim bilmediğini.. Çektiğin fotoğraflar üstünde renk/ışık/tema/pürüzlerin düzeltilmesi/manipulation v. s. v. s. konularını ele almak ve fotoğrafı daha mükemmel bir hale getirmek fotoğrafçılar arasında sihirli dokunuş diyebilirsin.. Örnek..

http://youtu.be/Yfk5g9zPQRg

• 4. fotonun acısını beğenmedim daha orantili olabilirdi ve shopuda başarısız

0|0
    1|2
  • Fena değil. benim tavsiyem böyle sitelerde paylasacaksan fotoğrafın bir kıyı köşesine adını yaz ki çalınmasın. bir de manzara fotoğraflarını dikine değil enine çekersen daha geniş açı olur. tavsiyem fotoğraf çekme tekniklerini öğrenebileceğin bir kursa gitmen

0|0
    0|0
    • Bir de ufuk çizgisini (denizi çektiğin fotolarda denizle gökyüzü arasındaki çizgi) düz tutmaya çalış eğri olduğu zaman fotoğrafçılık açısından güzel olmuyor. bende de fuji hs10 yarı pro makine var 5 senedir ondan önce lise sonda bir tane dijital vardı yani 6 senedir cekiyorum

• Tesekkurler dikkat ederim :)

• Gayet basarili

0|1
    0|0
  • Güzel güzel

0|1
    0|0
  • Fotoğraflar güzel de hiç mi üşenmiyosun ya

0|1
    0|0
  • sondan bir oncekini arkaplan yaptim :O

0|1
    0|0
  • Yaratıcı olmak lazim Kanka sıradan degill

0|1
    0|0
  • Harika

0|0
    0|0
  • yerden yakaladığın dalga resminın gorselını farklı bır yerde yakalarsan harıka bır goruntu ortaya çıkar !!!

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    84
Yükleniyor...