Frankfurt okulu ve kültür endüstrisi hakında ki düşünceleriniz nelerdir?

Kültür endüstrisinin en önemli yasası, insanların arzuladıkları şeylere kavuşmalarını ve bu yoksunluk içinde gülerek doyuma ulaşmalarını sağlamaktır. Toplum tarafından sürekli dayatılan yoksunluk, kültür endüstirisinin her gösterisinde, yanlış anlamaya meydan vermeyecek biçimde kurbanlarına bir daha dayatılıp izlettiriliyor. İzleyicilere bir şey sunmak ve sunulan şeyi onlardan esirgemek aynı şey.
Adorno

Yabancılaşma? Metalaşma

Güncellemeler:
Frankfurt okulu, Almanya’da 1923 yılında kurulan ve sosyoloji, siyaset bilimi, psikanaliz, tarih, estetik, felsefe, müzikoloji gibi farklı disiplinlerden insanları bir araya getirenToplumsal Araştırma Enstitüsü`nün bir düşünce akımı olarak ifade edilmesidir. Okulun genel yaklaşım biçimi eleştirel teori olarak adlandırılmaktadır.

0|0
0|3

En İyi Erkek Görüşü

• avrupanın 19 yy daki yaşanan akımlarım yıkım gücü aşikar frankfurt son zamanlarda (başlarda marksizme yakındı) akımlardan sıyrılarak avrupaya bir geribesleme bakış açısı kazandırdı, geribeslemeden kastım daha çok eleştiri yoluyla verime ulaşma çabası, bir çok insana göre sadece eleştirmede varlar ve ütopyalarda yaşıyorlar olay etkiye gelince fildişi kulelerinden burunlarını çıkarmadıklarını düşünüyorlar bir açıdan evet ama bence fikirlerinin hali hazırdaki toplumsal algı ve normlara çok fazla olduğunu düşünüyorum ve keybedilecek bir savaşa başlamaları anlamsız olur belki bir gün daha da özgür düşünceye dünya olarak ulaşabildiğimizde onlarla birlikte dünya daha da anlamlandırabiliriz, belki asırlar sonra görüşleri kaynak olabilir ve ben yaptıklarının yararlı ve gerekli olduğunu düşünüyorum değindiği konular bireylerce sorgulanmaya başlanmalı ötekileştirmek yerine

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• Adamların o yıllarda kurduğu okul formatı, yıl 2015 olmuşken Türkiye'de bile yok...
    Ne diyeyim...

0|0
    0|0
  • Alanında en iyi okullardan biri diye duymuştum

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Yükleniyor...