Okumak ile yazmak arasinda nasil bir alaka var? Okumak ile konusma? ?

Mesela ben yaklasik 4 yildir kitap okuyorum, ve toplasan 60 tane falan kitap okumusumdur. Okudugum kitaplarin hepsinde de, ne bir karalama yaptim onemli buldugum cumleleri cizmedim, yanlis olan kisim burada mi?
Kitaplarimi ve yazarlarini ozenle secerim ve ikinci bir defa okumam , uzerine fazla da dusunmem o an okur anlarim. ve benim icin biter. Konusmalarima baktigimda ben kendimde pek bir gelisme gormuyorum acikcasi, yazilaruma baktigimda cok boktan.
Sizler nasil okuyorsunuz, ve neler yapiyorsunuz kendinizde bir gelisme goruyormusunuz.
(Bu arada belirtmek. isterim kitap okumayi sevdigim icin okuyorum bir gelisme icin falan degil, kendiliginden zamanla degisim olur dusuncesi icindeydim lakin bir arkadasim bosuna okuyotsun haci deyince aklima takildi sorayim dedim )

Belki nasil seciyon kimleri okudun diyen arkadaslar olabilir, okudugum yazarlardan ornek vereyim
Albert camus
Kafka
Distoyevski
J. london
Schopenhaur
Jj rousse
Sabahattin ali
Oguz atay
Ahmet hamdi tanpinar
Yusuf atilgan
Geore orwell
Gabriel garcia marquez
Olusturuyor kitapligimi

0|0
2|2

En İyi Kız Görüşü

• hani kitaplar ufkunu açar bende öyle altını çizmem ya da okudugum kitabı daha okumam bayada okurum kendmi ifade etmm iyidr kalemmde çok iyidr. bayada gelştrdi beni ve her kitaptanda kendime bir pay alıp bırakrm sen okuyup düşünmdn bitirysn dizi gb

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• camus başta ise şaşırmamak lazım adam "olmuş" ama kendi ifadesiyle ne diyordu: içimde biri tüm gücüyle hiç bir şey olmamaya çalışıyor.. belki o yüzdendir.. zamanı gelmemiştir. su üstüne çıkması için derinlerde bir yerlerin hareketlenmesi gerekiyormuş.. bazen anlaşılması için nefislerde hissettirmek lazım diyor birisi. o henüz oluşmamıştır.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• dostoyevsky

0|0
    0|0
    • Jj rousseua da yanlis yazdim ama duzeltip oyle yazmadim ona mi takildin

• sen takılmısın kanks

• abi mükemmelsin ya

0|0
    0|0
Yükleniyor...