Beyni̇ne güvenen şöyle gelsi̇n?

Şimdi soracağım soru dünyanın en zor mantık sorularından birisi. Bilin bakalım bu soruyu bilen kişi kim. 12 yaşında bir Japon kız çocuğu. Evet yanlış duymadınız 12 yaşında küçük bir Japon kız çocuğu tam 3 ay düşünerek bu cevabı bulmuş.

Sorudan önce ip ucunuzu veriyorum.
İp ucu : Bu soruyu yine bir soruyla çözeceksiniz. Gündelik hayatınızda sorduğunuz bir soru. Kafayı yeseniz bile cevabı söylemeyeceğim ve doğru cevap EİG seçilecektir. Ben 2 haftada buldum bu sorunun cevabını.

SORU : Bir bahçede cennete ve cehenneme açılan 2 kapı ve önlerinde 2 melek vardır. Kapıların ya da meleklerin hiç birinde hangisinin cennet, hangisinin cehennem olduğuna dair hiç bir işaret yoktur İkisi de tamamen aynıdır. Meleklerden birisi kesinlikle doğru , diğeri ise hep yalan cevaplar vermektedir. İkisine de öyle bir soru sorun ki, yalan da söyleseler, doğru da söyleseler cennetin kapısının hangisi olduğunu öğrenin. Hadi bakalım kolay gelsin...

Güncellemeler:
Bu arada arkadaşlar yazmayı unutmuşum özür dilerim her meleğe 1 soru hakkınız var.

1|0
11|17

En İyi Erkek Görüşü

• Bilindik ve o kadar da zor bir soru değil.
    Diğer meleğe sorsam bana cennet kapısı olarak hangi kapıyı gösterir? Diğer kapıdan geç.

0|0
    0|0
    • Evet sevgili arkadaşlar bazı arkadaşlarımız bildi ama ilk bilen arkadaşımız @Easter_Island olduğu için EİG yi ona veriyorum. Sanırım aranızdaki en aptal benmişim 2 hafta da buldum ben bu cevabı. E tabi iş güç falan da işin içine girdi ondandır belki de ( Ah bu benim vicdan rahatlatma çabalarım :( )

• Ya ben bu cevabın mantığını anlamadım pek

• Bir meleğe gitsek ve " Diğer meleğe sorsam bana cennet kapısı olarak hangi kapıyı gösterir?" diye sorsak bize herhangi bir kapıyı gösterecektir. Eğer bu melek yalan söyleyen melekse gösterdiği kapı cehennem kapısı, doğru söyleyen melekse yine cehennem kapısını gösterecektir. Bu durumda gösterilmeyen kapı cennet kapısıdır.

Kızlar Ne Diyor 11

• Ebet biliyordum bu soruyu. İki meleğe de sorulacak olan soru, diğer meleğe cehennemin kapısını sorsam bana hangisini gösterirdi olurdu. Ve iki melek de cennetin kapisini göstermiş olur.

0|1
    0|0
    • Keşke yarım saat önce burada olsaydın, geç kaldın :)

• Diyorum ya 2 hafta :)))

• Ya bu soyle olmuyomu yalan söyleyen melege sorunca cehennem hangisi cenneti gösterir doğru söyleyene sorarsan cehennemi gösterir nasıl anlıcaksın cennet oldugunu

• Cevabını bildiğin her hangi basit bir soru sorsan bile yanlış verilen cevaptan cennetin ve cehennemin hangisi olduğu anlaşılır zaten

1|1
    0|0
    • Mesela gittiniz ve meleğe Benim KS deki kullanıcı adım @İyimagnumlaar mı diye sordunuz. Melek evet dedi. Şans bu ya doğru söyleyen meleğe denk geldiniz diyelim. Ama önünde durduğu kapı ya cehennemse? Oradan içeri mi gireceksiniz. Her meleğe sadece 1 soru hakkınız var.

• Ama biri hep yanlis biri hep dogru cevap veriyor yaziyor.

• Evet tamam ya farkettim olmaz, gidiyorum ben 😄

• Yanındaki meleğe Cennet'in kapısını sorsam bana hangisini gösterir diye sorarsam olur galiba?

0|1
    0|0
  • Hadi ya.. zor ama bulunulabilir

0|1
    0|0
  • Hangi kapi cennet?

0|1
    0|0
  • Sağ kapı cennet

0|1
    0|0
  • Hangisi cennet?

0|1
    0|0
  • cennet kapısı hangisi?

1|1
    0|0
  • cevabı ne zaman söyliyecen

0|1
    0|0
  • Bu sorunun 1den daha fazla doğru cevabı olabiliyo ama

0|1
    0|0
  • o değilde sen bu tiple ajdarın kayınpederi bile olamazsın indir o totonu ;)

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 16

• ben gider bir meleğe derim ki:

diğer meleğe sorsam bana cennetin yerini göstermesini istesem hangi kapıyı gösterir derim.

eğer yalancı meleğe sormuşsam beni yanıltmak için diğer kapıyı gösterecektir bense göstermediği kapıya girerim.

eğer doğru söyleyen meleğe sormuşsam yine diğer kapıyı gösterir. ben ise göstermediği kapıya girerim.

bu arada bu kadar saçma sapan bir soru duymadım. mantık olarak değil ama benim inancıma göre böyle şeyler saçmadır ve melekler asla yalan söylemez :/

0|1
    0|0
    • yanlız bu erkeklerin hepsi de aynı tarz cevap vermiş :). ulan uyanıklar!!!

• Yok gelen yorumları sıkı takip ettim hanımlar da bayağı sağlam çıktılar :)

• ya kardeşim şimdi bak. internete yaz cennet cehennem sorusu diye. drek bu soru çıkıyor. bu uyanıkların verdiği cevapların aynısı orada da var. kopyala yapıştır yani )). seref yoksunları sizi ))

• ikisinede burası cennet mi derim? doğruyu söyleyen cennetin kapısındaysa 2 side evet diyecektir, sonra ikisinede burası cehennemmi derim? doğruyu söyleyen cennetin kapısındaysa o hayır dicektir. eğer doğruyu söyleyen cehennemin kapısındaysa yine her ikisine burası cennetmi derim, ikiside hayır derse, ikisinede tekrar burası cehennemmi diye sorarım biri evet dicektir. bu şekidle bulurum. matematik

0|1
    0|0
  • mesela derim elimde kaç parmak var 5 te derse dogrudr ondandr bşka cevap verirse yalncıdr bu kdar basit

0|2
    0|0
    • Hangi melek yalancıdır demiyoruz. Hangi kapı cennetin kapısıdır?

• e tamam dogru söyleyen cennet kapsdır kardeşm sosrarm ona cevap verir 5 paramgın var diyen melek dogru söylüyorsa giderm yalanciya cennet kapısını sorarm oda budur derse digerine giderm çk basit çook

• diğer kapıdakine hangi kapının cennet olduğunu sorsam bana hangi kapıyı gösterirdi? sorusunu ikisine de sorarım. verecekleri cevap aynı olacağından kapıların nereye açıldığını bulurdum.

0|1
    0|0
  • Diğer meleğe cennetin kapısını sorsam bana hangisini gösterir? Eğer sordumuz melek doğrucu melek ise karşıdakinin bize yanlış kapıyı göstereceğini söyler eğer yalancı melek ise karşıdaki melek bize doğru kapıyı gösterecek olduğuna göre yalancı melek yanlış kapıyı gösterir. Bu yüzden de sorduğumuz soru karşısında melek hangi kapıyı gösterirse diğerine girilir. Doğru mu :D

0|1
    0|0
  • Doğru söyleyen meleğin? arkasındaki kapı cennete mi gider diye sorarım herhangi birine... evet derse onun arkasındaki Hayır derse diğerine girerim...

0|2
    0|0
    • Hangisinin doğru söyleyen melek olduğunu, arkasındaki kapının cennete mi cehenneme mi açıldığını bilmiyorsunuz. Her melek için 1 soru hakkınız var.

• Sen git forumlar da araştır benim cevabımı bulursun hadi

• @lorenz123 Forumlardaki sorular umurumda değil. Git oralarda paylaş o zaman cevabını. Adam akıllı üslubunu takınarak konuşmadığın sürece ne kadar bilirsen bil bir b*k olmaz senden. Benim sorumun cevabı o değil kardeşim. Şimdi hadi!!!

• diğer melek cennet'e açılan kapının hangisi olduğunu söyler? diye soraruk, meleğin vereceği cevaba göre diğer kapıya giderük :)

0|1
    0|0
  • Diğer meleğe cennetin kapısını sorsam bana hangisini gösterir... İkisine de bunu sor cevap çıkar...

0|1
    0|0
  • ALLAH kactır Diye Sorarım,1 Diyenin Kapısı Cennettir.

1|2
    0|1
  • Benim adım fuatmı diye sorarım eğer yalancı hayır derse ortaya çıkar

0|2
    0|0
    • Doğru söyleyen melek cehennem kapısının önünde ise ne olacak? :)

• Mantıklı diyeceğiniz bir şey.

• Doğru mu diğer cevabım

• Sen öteki melegin anasına mı sovdun diye sorarım. Yalancı melek evet der, doğrucu melek hayır der.

0|1
    0|0
    • Yanlış cevap.

• Her meleğe de birer soru soruyosak, önce birine gider 'diger meleğe bana hangi kapıyı gosterir?' diye sorarım. Doğru soylesene sorduysam cehennemin kapısını gösterirdi, yalancı melekse melekse doğrucu meleği yalanyayip yine aynı gösterirdi. Diğer kapıdan girerdim.

• ikisine de "öteki bekçiye cennete hangi kapıdan girilir diye sorsam o ne cevap verir?"

0|1
    0|0
  • Ben gunah islesem ne olur

0|1
    0|0
  • Senin kapın hangisi dersem yalancı yalan söyleyip cenneti gösterir doğrucu da cenneti gösterir

0|1
    0|0
  • sen diğer meleğin yerinde olsan ne cevap verirdin? diye sorardım ben

0|1
    0|0
    • yalan söyleyen meleğe bu soruyu sorduğumuzda yalancı olduğu için bu soruya da yalan cevap verecek ve yanlış kapıyı gösterecek. doğru söyleyen meleğe sorduğumuzda , gerçekten yalancı melek gibi cevap verip yanlış kapıyı gösterecektir. bu şartlarda hangi meleğe sorarsak soralım verdikleri cevabın tersi bize doğru kapıyı gösterecektir. Bunun nesi yanlış?

• veyahut hangisi cehennemin kapısı diye sorarım?

• Dogelru söyleyene hangisi değil diyi soralim

0|1
    0|0
Yükleniyor...