Biz aslında gerçekten var mıyız?

Holografi ilkesi aslında paralel evrenin bir yansıması olduğumuzu ileri süren terori. teosriye göre bu evrende gerçekleşen her olay gerçek evrenin 3 boyutlu bir yansıması. Kuantum gölgeleri kuantum fiziğinde nesneler, birer enerji dalgası olarak görünür, bu enerji dalgalarını bütün bir nesne olarak algılayıp onlarla etkileşime girme yetimiz, sadece bir illüzyon olabilir. metafizksel solipsizm kişinin zihni dışında hiç bir gerçekliğin olmadığını ileri sürer. Zihniniz giriş sağlayabildiğiniz tek gerçeklik olduğuna göre
onun dışında hiç bir şey gerçek olamaz. Yogacara bilinçli olmanın, gerçekliğin mükemmel bir formu olduğuna inanmayan hintli budizm okulu. Dünyanın aydınlanmış bir kişiye görünme şeklinin, bilincin kurgulanma aşaması olduğuna inanır.. Olası dünyalar birbirinden soyutlanmış birçok dünya varyasyonu olduğu fikrinden yola çıkar. Bizim dünyamızın asıl dünya olduğu gerçeği, bu dünyada yaşıyor olmamızdan dolayıdır. Subjektif idealiz sadece zihin tarafından algılanan şeylerin var olduğunu ileri sürer. Buna bağlı olarak. Eğer bir kişi odadan çıkarsa, oda ve içindeki tüm eşyalar var olmayı bırakır. Konsensüs gerçeklik gerçeğin fikir birliğiyle var olduğunu, ancak insanların her konuda hemfikir olmadıklarını savunan teori. Eğer herkesin farklı bir dünya fikri olsaydı gerçeklik hiç bir zaman olmazdı. Rüya tartışması beynimiz, rüyada gördüklerimiz tıpkı gerçekmiş gibi etkileşimde bulunmamızı sağlayan illüzyonlar yaratır. Bu nedenle hiç bir zaman rüyada mı yoksa uyanık mı olduğumuzu bilemeyiz. Temsili gerçeklik gelecekte bilgisayarlar milyarlarca sanal dünya yaratabilecek. Bizler dünyanın nasıl bir yer olduğunu merak eden gelecekteki turistler için yaratılmış sanal dünyadaki similasyonlar ola biliriz. Tankın içindeki beyin bir insanın vücudundan alınan beyin, elektrik sinyaller gönderen bir bilgisayara bağlanır. Bilinç beynin bir su tankında mı yoksa bir vücutta mı olduğu ayrımının farkına varmaz. size göre biz varmıyız?

Güncellemeler:
O kadar emek verdik boş bırakmayın ayıp.

3|0
20|13

En İyi Kız Görüşü

• "Eğer bir kişi odadan çıkarsa, oda ve içindeki tüm eşyalar var olmayı bırakır." "Bu nedenle hiç bir zaman rüyada mı yoksa uyanık mı olduğumuzu bilemeyiz." Kisimlarina katilmadim.

Ben bunlara zamaninda yok olduguma inanmistim. Ama variz bana gore. Cunku yok olsak bile kanitlayabildigimiz tek varligimiz dusunebilme ve fikir sahibi olabilme yetimizdir. Dolayisiyla formsuz bir bivimin tezahurleri olsak da o form zeka olarak var olmakta. Zekasiyla dusunebilen varliklar vardir. Bunun yoklugunu kendimce ispat edemedim. Bilim de bir yere kadar. Bu hayatta kanitlayabilecegim tek gerceklik kendimim cunku. Ama ilk savina gore odadan cikinca var olan seyler odaya tekrar girdiginde var oluyorsa o esyalar vardir civanim. test-kontrol gruplari olarak seyedersen anlaşılır zaten :)

ikincisine gelirsek, ruyada iken ruyada oldugunun ayirdina varabilenler vardir (misal ben). Buna lucid ruya gormek denir. yani bir yerde paralel gercekligin icinde yasarken bunun zaman zaman ayirdina varabilmek aslinda guzel bir yetidir. Bunu ruyada yapabilen kisi, savundugun ruyanin icinde de gerceklige bir kez olsun yaklasabilir. Beyin boyle calisir cunku bu durumda. Ama ben hicbir zaman bir tankin icinde olduğumu bilerek gordugum ruyayi gormeye devam etmedim. Dolayisiyla boyle bir temsili gerceklik icinde olduğumu dusunmuyorum.

Bu tur dusunceler ve arastirmalar insanı sozde fiziki dunyanin gerceklerinden ayirir, bilimin gercekliginin bukulebildigi bir alana iter. Hala arastirmalari yapilan ve tahminimce hakli da olarak dunyanin geri kalaniyla paylasilmayan bilgiler vardir. Sonra insanlar ufo gormus masum koylu olmasin diyedir bu :)

Matematikteki sonsuz evrenler teorisi de bunu destekler yondedir. Pek cok gerceklik var. Hatta bana gore bizden cok farkli kurallari olan evrenler var. bu yonde kendimce yaptigim calismalarim da var. Zevklidir, tabi icinde kaybolmadigin surece :)

Son olarak, paylaşım icin tesekkurler. Hala dusunebilen canlilarin varligini bilmek guzel :

1|2
    0|0
    • Bu sadece bir teori gerçektir diye bir şey ortaya atmadım, ama gerçek olduğunu bildiğim iddiaları bundan sonra burada sormak istiyorum. emek vermiş yazmışsın seni ciddiye alıyorum. yazdıklarının hepsine burada verebilecek cevabım var fakat şu an uykusuzum başka bir soruda görüşmek dileğiyle teşekkür ederim.

• Ben de zaten gercek demedim :) pekala baska sorularda gorusuruz ve eic icin tesekkur ederim :)

Kızlar Ne Diyor 19

• Bunlar hep teori yani kanitlanamaz. Titreşim halinde olan hologramlarin biz ona baktigimiz anda titreşimi biraktigini savunuyordu cihangir gener kitabinda. Bilim her zaman mantiklidir o yüzden olasi görünüyor ama su an ki teknoloji gerçeği anlamamiza yeterli değil ya da bizi bu şekilde avutuyorlar

0|2
    1|0
    • En son yazdığına hak verdim (bizi bu şekilde avutuyorlar).

• Hayir kesinlikle öyle bir durum değil :)

• ne demek istiyosun yani farklı beden derken ne anlamalıyım?

• 1|1
    0|0
  • Biz aslında gerçekten yokuz

0|2
    0|0
  • Her zaman ilgimi çekmiş bir konudur bkz:sicim kuramı ama algım tam olarak kavrayamıyor anladığım kadarıyla. holografik evren modeline göre zamanın bir yanılsamadan ibaret olduğunu geçmiş, gelecek ve şimdiki zaman diye birşey yok. Zaman bir bütün ve holografik evrenin tüm tarihi kara deliğin yüzeyini nakış gibi süsleyen dev bir yassı haritada resmediliyor. Ancak biz evrenin içinde, 3. boyutta yer alıyoruz ve bizim için zaman akıyor.

1|1
    0|0
  • Yok hologrammi yyok cart cirt varlik amaacimizi yapabiliyor muyuz Allaha kulluk edebiliyormuyuz iste o zmn variz

0|1
    0|0
  • Kafam karıştı. d

1|1
    0|0
  • Yav kardeşim bunları araştıracağına aç kuran'a bak orada her şey yazıyor

0|1
    1|0
  • ben varım biliyodum :s

0|1
    0|0
  • keşke tek derdim bu olsa şu an

0|1
    0|0
  • Gerçek dünyayı bulmak zor değil :)

0|0
    0|0
  • Abi naptın sen böyle ya kitap yazmışsın resmen :D bağlantı hatası

0|1
    0|0
  • ah siz ateyizler

0|1
    0|2
    • pardon bir yanlış anlaşılma olmasın ateist değilim ateistliği de asla savunan biri değilim iyi okumadın herhalde, elhamdülillah müslümanım

• Ah siz aptallar :D

• özet geç p. ç

0|0
    1|2
    • size fazla zeka gerektirmeyen sorular lazım p. ç

• Ben alıntı yapanları okumam, emek vereni okurum. Bitches.

• biz varmıyız yokmuyuz bilmem ama senin beyninin olmadığına yemin ederim link atsaydında bilseydik nereden alınmış salak salak yorum yapma hadi alıntı diyelim ona bile yanıt veremiyorsun gerzek.

• ayyyy benim kafam karıştı ne yani şimdi biz yok muyumzz. p

0|1
    0|0
  • kesinlikle bende inanıyorum buna hiç bir nesne ya da objenin aslında var olmadığına..

0|1
    0|0
  • Aynada kendime bakmaya gidiyorum. d

0|1
    0|0
  • Etkili :D

0|1
    0|0
  • Nasıl ya şimdi ben yokmuyum :s

0|1
    0|0
  • Cimcikledim kendimi varım bn inanmam😂😂

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 13

• Ben yohum diyorum

0|1
    0|0
  • Yalnız "yokluğun" tanımını bile yapamıyoruz ki var olup olmadığımız sorununa geçelim. Her zaman demişimdir;

"Tanrı bizimle sims oynuyor.."

:D

1|1
    0|0
  • Aslinda dunyada bir ben yaratildim etraftaki herkes benim icin yaratilmis robotlar. Ben bir odadan ciktigimda odadaki hersey yok olur yeni girdigim odadaki seyler varolur. Oyle yani aslinda bir beni sinav ediyor allah. hersey ben dogdugumda basladi ben oldugumde bitecek

0|1
    0|0
  • Olmayabiliriz.

0|1
    0|0
  • Hepsini okuysmıycak kadar üşengec biriyim ve buna cevap yazdıgıma gore varım... varlığım TÜRKİYE gençligine armagan olsun.. ne mutlu brnde varım diyene..:)))

0|1
    0|0
    • hep üşendiğiniz için oluyor bunlar azcık okma zahmetinde bulunsanız zaten anlarsınız emeğe saygı :)

• İlk cevap veren benim.. emrk sarf ettim bir tesekkur bile etmedin.. yani ikimizde emege saygısızlık ediyoruz.. ekmege saygısızlık etmeyelimde..:)))

• Michou Kaku ve bircok bilim insani bu konuya deginmistir. Boyle bir kuramin gunumuz teknolojisi ve bilgisiyle ispatlanmasi imkansizdir.

0|0
    0|0
  • Bu soruyu kendi kendine çok fazla sorduğu için aklını kaybedip hastaneye yatırılan insanlar olduğunu biliyormuydunuz? :D

0|0
    0|0
  • Ee ne farki var ayni seyi sanki aynada yasiyorz gibi bisey degilmi bu

0|0
    0|0
    • hemen hemen

• 2-3 kez yazdım ne okuyan oldu ne yorum yapan bir kaç kız yazmış sadece onlarda anlayanlar daha sonra sildim gereksiz yani beyni sadece aşka ve sekse çalışan bir topluma bunları nasıl açıklarsın sen olsan anlatır mısın

• Evt ilgisini cekmez bosa yazdiginla kalirsn ama ilgilenenler cikar elbett

• Rüya tartışması hep kafami karıştırmıştır.

0|0
    0|0
  • Zaten ben bir ibnelik olduğunu hissetmiştim

0|0
    0|0
  • Kafam karıştı ne yani biz yok muyuz

0|0
    0|0
  • biz yokmuyuz boşuna yaşıyoz

0|0
    0|0
  • Bu hesaba göre yokuz çok ilginç gerçekten inanması zor.

0|1
    0|0
Yükleniyor...