Diriliş " Ertuğrul" sizce de son zamanların en güzel filmi değil mi?

Diriliş " Ertuğrul" sizce de son zamanların en güzel filmi değil mi? Ben gerçekten her şeyiyle çok beğeniyorum :) ve bence Ertuğrul dan sonra da devam etmeli. Osman Gazi vs.

Güncellemeler:
Dizi olacaktı o

0|0
1|9

En İyi Erkek Görüşü

• Değil. Hatta kötü oyunculuklar çok havada muhteşem yüzyılın başarısının yanından geçemez maalesef.

0|0
    0|2
    • Katılmıyorum tarihin en guzel yansıtılması ve en iyi oyuncu seçimi bu filmde yakalanmış. Özellikle efektleri profesyonel gerçekten

• Muhteşem yüzyıl reyting uğruna atasına saçma sapan şeyler yakıştıran bir dizidir..

• muhteşem yüzyıl yanından mı geçemez tabiki yatak sahneleri yok açık saçık sahneler olmayınca yanından geçemez.. Gerçek tarihimizi anlaması zoruna gidiyor birilerin..

Erkekler Ne Diyor 8

• Proje ve prodüksiyon anlamında dizide emek var. Ama oldukça kalitesiz, ilkokul müsameresinen hallice senaryosu ve yönetmen becerisi var.

İkinci sezonu başladı hala aynı terane.

Oyunculuklar kimi karakterlerde çok iyi, kimilerinde başarısız. Engin Altan Düzyatan'ın Ertuğrul karakteri maalesef inanılmaz tek yönlü, hiç hata yapmayan bir Polat Alemdar medieval version olduğundan ona yorum yapmak gereksiz.

Yeni sezonda Barış Bağcı Noyan karakteriyle çok başarılı, kadın karakterlerden Selcan'ı oynayan abla dışında bir tane bile iyi oyuncu yok.

Dizi inanılmaz propaganda çabası içinde, dönemin atmosferini yansıtmaktan çok uzak, o dönemde nerden baksan yarısı müslüman bile olmayan türklerin 'Allah allah' modunda olması, daha bir nesil önce şaman olan kayıların sanki sahabedenmişçesine sünni müslümanı takılması falan gerçek tarihle zerrece alakası olmayan şeyler.

Ayrıca dizide başladığından beri inanılmaz mantık hataları var, şimdi sayacak değilim ama tek bir örnek bu haftaki bölümden. Ertuğrul'u elinden bir direğe çivilediler, Ertuğrul elini kurtardı (olabilir), çiviyi çıkardı (olabilir) sonra o elle kılıç, at koşumu falan tuttu sıkı sıkı (hasssiktir). Bu basit görünebilir ama çok büyük bir saçmalık. Bunun gibi onlarca saçma sapan kurgu hataları vardı. Adamlar tapınakçıların kalesine gizlice girme planının ilk hamlesi olarak kaleyi kuşatmayı kararlaştırmışlardı, tek yol olan dehlizleri tutmayı akıl edemeyen Titus vardı, kayıların kaleye girdiği anlaşıldıktan sonra bile mal mal halen daha talim yapma derdindeki haçlılar falan vardı.

0|0
    0|0
    • Hatalar olabilir ama ben oyunculukları cok begeniyorum ikincisi Muhtesem Yuzyil da cok daha sapkin seyler olmasina ragmen korkunc bir sekilde reytingi vardi. Elestirmeye ordan baslayin... Filmin senaryosu yine bence; cok basarili... Surukleyici... Sonucta bu bir kurgu oldugu gibi alıp oynayamazlar ki zaten o zamanla ilgili cok az bilgi var... Ama senin gorusun boyle olabilir tabi... Benim son zamanlarda izledigim en guzel film ozelligini hala tasiyor...

• Kanuni sarayda zaman gecirmis mi bir arastir derim. Tamamıyla sapkın bir filmdi... Gerceklikten cok uzaktı... Ecdadımızı karalayan bir filmdi.
      Ertugrul'da ben kisisel olarak cok heyecanlanıyorum ve bir cok filmden daha iyi olarak görüyorum. Sen hangisini begeniyorsun mesela?
      Ve muslumanlik meselelerini zaten dizi bittikten sonra baslayan bir programda tartışmışlardı izlemeni oneririm. (Pelin... Soyadını unuttum sunucunun)
      Ertugrul gazi dindardı ve kıyı obasındaki kadinların saclarının gorunmemesi gerektigini soylemislerdi. Ki filmde zaten gorunmuyor.
      Neyse ben cok begeniyorum ve rakip goremiyorum baska bir diziyi...

• Yav bırak allahaşkına, televizyon programlarındaki paçavralıkları geç aç tarih makalelerine bak, bilimsel değeri olan şeyleri oku ondan sonra gel. Bu ülkede Kadir Mısıroğlu televizyonlara çıkıp tarihçilik taslıyor.

Kanuni Sultan Süleyman'ın sarayda geçirdiği süre 35 yıl falan, 10 yıl civarı kendisinin seferde geçirdiği süre. Millet sanıyor ki imparator hiç başkentinde oturmaz, savaştan savaşa gezer dururdu.

Ayrıca bu adamın seks yapıyor oluşunun neresi sapkınlık? Nesi ecdadı karalıyor? Adamın 8-9 tane çocuğu olmuş, nerden peydahladı l*n bu cariyeler bu çocukları? Erkek değil miydi bu adam ne var yani seks yapmasında ki dizide öyle kadından kadına atlayan biri de değildi.

Şu Kösem eğer devrini dürüstçe anlatırsa çıkacak tantanayı hayal edebiliyorum, sarayda kadınları sıraya dizip içlerinden rastgele seçen Deli İbrahim'i bir anlatsınlar, o zaman görecez neymiş sapıklık.

Ki Ertuğrul Gazi dindar falan da değildi, hiç alakası yok. Kayı şamandan bozmaydı o devirde.

• Değil

0|0
    0|0
  • evet bence de son zamanların en iyi ve profesyonel dizisi

0|1
    0|0
  • dizi
    diye
    biliyordum
    la
    ben
    onu
    izlemedim.

0|0
    0|0
  • Kesinlikle son dönemlerde izlediğim en güzel dizi. Viking den daha iyi şu ana kadar. Biraz daha savaş eklendinmi üstüne tanımam ama asıl sorun böyle filmleri arttırmak.

0|0
    0|0
    • Doğrudur arttırılması gerek. d bu arada film deme laf sokuyorlr. d

• l*n mı ragnar lordbrok mu? Vay ergen vay. İsmi muhittin olsa şu filmi yayına koysalar 2 dk izlemezsin. İşte Amerikan Avrupa olunca süper filim ama türk işi olunca hep bir bahane. Ertuğrul Vikings ten daha güzel. Tek eksiği biri Amerikan diğeri Türk yapımı. Bu da zamanla düzelir.

• Katiliyorum.

• Film degil dizi ve evet iyi

0|0
    0|0
  • ertuğrul dizi değil miydi? büyüdüde film mi oldu yoksa

0|0
    0|0
    • Kusura bakmayın yanlş yazmışım. ss

• Hiç izlemedim dizi ilk çıkacağı gün fragranmanı izlerken anladım izlenmeyecek dizi olduğunu.

0|0
    0|0
    • Bnde öyle düşünmüştüm izleyince anladm profesyonel bir yapm olduğunu benim görüşüm bu yani ama izlemeden yorm yapmamanı öneririm:)

Kızlar Ne Diyor 1

• herkeste film değil dizi diye laf sokmuş bend söylemiyim bari =) izliyorum kaliteli bir yapım gerçekten

0|2
    0|0
    • . d yanlşlk oldu evet. d çok kaliteli bnce de:)

Yükleniyor...