Kıyamet ne zaman kopacak?

Kıyamet ne zaman kopacak bazen programlara izliyoruz kuranın şifresini çözdüklerini şu tarihte kopacak diye bilgi veriliyor sizce belli günü saati yazılı olma imkanı var mıdır?

Güncellemeler:
ya da kendi kıyametimizi kendimiz mi hazırlıyoruz?
ölülerde görücekmiş öyle duydum

0|0
11|12

En İyi Erkek Görüşü

• Sana, ne zaman kopacak diye kıyamet vaktini soruyorlar. De ki; onun bilgisi yalnızca Rabbimin katındadır. Onu tam vaktinde koparacak olan O'ndan başkası değildir. Onun ağırlığına göklerde ve yerde dayanacak bir kimse yoktur. O size ansızın gelecektir. Sanki sen onu çok iyi biliyormuşsun gibi sana soruyorlar. De ki, onun bilgisi Allah katındadır. Fakat insanların çoğu bunu bilmezler. (A'RAF/187)

2|3
    0|1
    • Şu şu olunca kıyamet yakındır derler İslamı bile boş şeylere alet edip bölük pörçük ettiler. Şu hâdis denen illetlerden nefret ediyorum.

İşte bunlar, Allah’ın âyetleridir. Sana hak olarak onları okuyoruz. O halde Allah’tan ve O’nun âyetlerinden sonra hangi söze inanacaklar? (Câsiye 6. ayet)

• Siz seçin derseniz bizde seçeriz ayıp ediyonuz :)

• Böyle adamların varolduğunu bilmek güzel.

Kızlar Ne Diyor 11

• Şifre filan yok, kesin bir tarihte yok sonuç itibâriyle.

Bir hâdis rivâyetine göre, Akşam ezanından sonra ve Cuma günün de kıyamet kopacaktır.

Farkederseniz de, diğer ezânlara göre Akşam ezânı daha hızlı okunuyor.

Sebebi de budur işte.

Ama öyle, kesin bir tarih yok dediğim gibi.

0|1
    0|0
    • yani o zaman imamlar anlicak ama hızlımı okicak?

• @Klpszsn teşekkür ederim evet öğrene bilirim zaten ayetel kursiyi falan netten öğrendim annem için okuyorum hep 5 vakite çeviricem inşallah saolun.

• İnşaallah rica ederim

• Hangi program eskiden ben hep sifreleri izlerdim severdimde simdi yok hangi kanalda cogunluk oluyo?

1|1
    0|1
    • Evet, doğru.

• 1.77 boyum var resimden nasıl anladın onu yani brawo seni :D

• senin gibi balıyorum işte o manada attım :D

• dini inanışların hiç birinde şu tarih diye kesin bir zaman söylenmez
    sadece alametlerden bahsedilir
    alametlere göre kıyamet yakın vs. denir

0|1
    0|0
    • ama alemetlerin çoğu çıktı deniyor ne kadar doğru bilemem

• kadın olduğu için o yöneteceği için böyle şeyler söylenmişti
      yani her kafadan ses çıkıyor
      kimin aklına güvenebilirsin ki
      ama Kuranda ki eigdeki arkadaş da yazmış ayeti şu tarih denmiyor sadece Allah biliyor

• kesinlikle haklısın tv şow aracı zaten kime nasıl inanaıcaksın en iyisini kuran söyler.

• Bence bunun belli bir zamanı yok bizler allahın yarattığı kullar onun bu alemi ne zaman nasıl yarattığını tam anlamıyla bilmiyorsak kiyamet zamanini da tam anlamiyla bilemeyiz

0|1
    0|0
  • Yakin bir zamanda kopacak kurani ac oku

1|1
    0|0
    • 1. Muhammed -sallallahu aleyhi ve sellem-'in peygamber olarak gönderilmesi.

2. Muhammed -sallallahu aleyhi ve sellem-'in vefât etmesi.

3. Beytu'l-Makdis'in (Kudüs'ün) fethedilmesi.

4. Tâun (vebâ) hastalığının yaygınlaşması.

5. Malın çoğalıp artması ve zekâtın verilmemesi.

6. Fitnelerin ortaya çıkması. İslâm'ın ilk yıllarında ortaya çıkan fitnelerden bazıları şunlardır:Osman b. Affan'ın -Allah ondan râzı olsun- öldürülmesi, Cemel ve Sıffîn savaşları, Hâricîlerin ortaya çıkması, Harra savaşı ve Kur'an'ın mahluk olduğunu söyleme fitnesidir.

7. Peygamberlik iddiâsında bulunanların ortaya çıkması. Peygamberlik iddiâsında bulunanlardan bazıları şunlardır: Yalancı Müseyleme ve el-Esvedu'l-Ansî'dir.

• aaa bak şimdi bunlar çok var haklısın az kalmış

• Cuma günü akşam ezanından sonra. Bu belirlenmiş. Bildiğim kadarıyla.

1|2
    0|1
  • cuma gunu olacağı biliniyor ama bu hangi ayın yılın haftanın cumasıdır birtek Allah bilir

0|1
    0|0
  • 24/04/2145 cuma (tamamen salladım aksini kanıtlayın bakalım :) )

0|1
    0|0
  • 4,5 milyar yıl sonra Güneş tüm gezegenleri içine alacak büyük patlama ve Güneş'ten geriye kalan Dünya boyutunda bir çekirdek.. Din açısından bir fikrim yok

0|1
    0|0
  • Zaten kiyametdeyiz

0|1
    0|0
  • sen öldüğünde :D

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 11

• Baya bir alametler çıktı yakın olduğunu biliyorum sanırım öyle tahmin ediyorum. ama saat gün ay yıl bellimi bilemem.

1|1
    0|0
  • Kur'an bu konuda kesindir, ihtilaf kabul etmez. Allah kıyamet vaktini neredeyse kendinden bile gizleyecegini buyuruyor Kur'an' da. Bunun haricinde kimden ne duyarsan, bil ki sallamasyon.

2|0
    0|1
    • Kendinden derken hahahahaha yaratıcı neden gizlesin

• şifre pepsi kapaklarının altında 5505 e gonderıyosun sana bilgi veriyolar zamanıyla ilgili

• Ondan sonra, "vay efendim ateistler saygılı insanlardir ". Aha bunu okusun bunu iddia edenler.

• şuana kadar kopmuş olması gerekiyordu

0|1
    0|0
  • Bilmiyorum valla. :)

0|1
    0|0
  • Olurmu öyle şey günü saati bellidir ama kimse bilemez bilemezlerde

0|1
    0|0
    • tahmin sadece hani gerçekten bir şifre var mı

• Cuma günü olacak diye duymuştum din hocamızdan ama bir şifre falan yoktur düşünmende pek iyi değil kafanı yorma bu konulara

• zaman zaman

0|1
    0|0
  • Yarin simdi uyuyun.

0|0
    0|2
  • kıyamet kopsa da hayat başlasa :D

0|0
    0|0
  • pazar gününe aldık kararı canımız sıkılırsa diğer hafta ne yapcan koparcaz

0|0
    0|2
  • 2031 de

0|0
    1|4
  • 2012 de kopacak mayalarin dedigine gore. Kim bilebilirki gaybi?

0|1
    0|2
Yükleniyor...