Türkiye gerçekten de büyük bir ülke mi?

Türkiye gerçekten de büyük bir ülke mi? ekonomi, sanat, siyaset, bilim, spor açısından. yoksa; kenya da doğsak kenya da bize büyük mü gelir?

Güncellemeler:
yalnız bir ülke olduğumuz kesin. birbirimizle kavga etmeyi kesip cehaletle, karanlıkla kavga etmeye başladığımız zaman gelişmekte olan bir ülke olacağız bence.
avrupa, ortataçağını (hristiyan alemi) bilime, sanata ve aydınlanmaya önem vererek kilisenin baskılarından kendini kurtararak yıktı. darısı müslüman aleminin başına. bizde en kısa zaman diliminde kendi karanlık çağımızı yıkar ve bilim ithal eden değil de bilim ihraç eden ülke oluruz...

0|0
9|11

En İyi Kız Görüşü

• bilmiyorum da, ben kendimi dünyada küçücük hissediyorum. büyük devlet olsa ne yazar.

1|2
    0|0

Kızlar Ne Diyor 8

• Bizim ulke heralanda tirt -_-

0|5
    0|0
  • Ekonomi: Hayır
    Sanat: Hayır
    Siyaset: Ehh
    Bilim: Hiç sanmıyorum
    Spor: Bu konuda bir bilgim yok.

0|2
    0|1
  • Düşüncelerine katılmakla beraber jeopolitik konumundan dolayı bir nebze önemli bir ülkeyiz. Ancak çok büyük falan değiliz. Türkiye deyince hindi değil miydi o diyen insanlar var :)

0|0
    0|0
    • malesef, ülkemizin adının ingilizce eş anlamlısı hindi.. fazla tanınmadığımız bir gerçek :(

• Hahaa :D Bütün ülkeler öyle diyor zaten.. Demekle olmuyor ama.

• görüşlerin için eyvallah genç, memnun oldum.

• Türkiye gelişmekte büyümekte olan bir ülke. Henüz daha kalkınma aşamasındayız. Ama inşallah büyük bir ülke olarak da anılıcaz.

0|1
    0|3
    • 100 yıllık bir ülke ama henüz kalkınacak :(

• Ne 2023 ü sadece ekonomistlerin tezleri bunlar yani ihracatta olan artışlar gibi olumlu nedenlere dayanarak bunları söylemek mümkün

• inşallahla maşallahla olaydı dünya lideri; usa, china, russia değil. saudi arabia olur du :(

• Herkez birlik beraber olsa, güzel olcak ama şu burdan karışıyor, o ordan, türkiye içten içe gidiyor. İnşallah gitmez ama, çünkü içinde herşey var. Denizi, petrolü, yemekleri, tarihi, pamukkalesi, herşeyi mükemmel. Bence çok şanslıyız.

0|1
    0|0
  • cık tamam bir kenya-somelide değil ama büyükte değil işte

0|1
    0|0
  • Değil 2 m²lik sayılcak yunanistan ın bile bilinip Türkiye bir ülkeyi haritada gösteremiyolar Senin sordugun açıdan ise sanata eksi spor belki bilim yarım siyasete tam artı

0|0
    0|0
    • hepsini anladım da siyaset niye artı?

• Bilende bilmeyen de burun sokuyor çok siyasetciyiz

• İçten içe yenilen bir ülke

0|2
    0|1

Erkekler Ne Diyor 11

• türkiyenin neresi büyük. spor acisindan ne basirin var. ya bilim var mı dünya capinda taninmis bir bilim adami... var yaok dr mehmet öz abd kalp. :-) ekonomi desen ayda 1 bin tl kölelik siyaset desen tekel olmus. adalet desen 0. muhalefetlik adina bisey yapamiyorsun yapsan icerdesin. yok arkadas türkiye sadece toprak ölcüsü büyük baska her seyi kücük..

0|3
    0|0
  • Büyüklük asgari ücretle orantılı bence
    Toprak ne ise yarar

0|1
    0|0
  • ekonomıye kotu dıyen kamıller , ekonomı kotu oldugu ıcın evınız g, t buyutme ıstedıgınızı yeme ımkanına sahıpsınız dımı? sız kotu ekonomı gormemıssınız ulan bende vergısınden osundan busundan sıkayetcıyım ama bu kadarda nankorluk olmaz be! Bırıde sanat yok demıs , Turkıye de? sanat yok? senın sanat anlayısını... , bızım saırlerımız edebıyatcılarımız muzısyenlerımız vs. kadar cesıtlısı , konusundan tut anlamına kadar ıcerık ve manevıyat zengını olan baska ulke var mı? Bugun deyın anlarım ama Turkıye demeyın.

0|0
    0|0
  • Şu anki genel konjonktüre bakılacak olursa... Yugoslavya ile aynı konumdayız. Yıkılmadan bir kaç yıl belki de bir kaç ay önceki hali gibi...

0|1
    0|0
    • yugoslavya daha çok imparatorluk gibiydi, öldü içinden 10 küsür ülke çıktı. bence bizim ülkeyle ayynıı değil şartllar

• Ekonomik olarak büyüyoruz bu kesin ama büyüyoruz diyede kendimize gelişmiş ülke dersek yalan olur onun dışındaki bütün alanlarda hep geriye gidiyoruz

0|1
    0|0
  • Ben kendimi bildim bileli gelişmekte olan bir ülke

0|0
    0|0
  • Spor açısından herkes zaten biliyor , ekonomi siyaset bakımından büyük bir ülke görünümlü ama fakir bir ülke

0|0
    0|0
  • Ne kadar büyük ne kadar küçük fark etmez. Yıkılmaya mahkum. Belki yıllar belki yüzyıllar sonra

0|0
    0|0
    • tarihte yıkılmamış bir ülke söyle? temennim geç olur iinşş

• Usta et gec dunyanyok olacak boşver gitsin herkes kendinden sorumlu

• Malesef Değil.

0|0
    0|0
    • Bu ülkede pkklı lanetler olmasaydı şu an bu ülke Almanya gibi süpergüç olurdu.

• Evet çok büyüyoruz hırsızlık alanında çok geliştik trilyonlar çalıyoruz artık :)

0|0
    0|0
    • birbirimize yürümesek diyorsun :)

• Bu ülkeden bişey olmaz yaa bırakın bu soruları ben bunu kaç senedir diyorumda anlıyan yok beni :)

• Kürtler oldukça hicbir zaman buyuyemiyecek

0|1
    0|3
    • Bence sen ve senin gibiler oldukca buyumeyecek !

• Ben türküm ne alaka şimdi kürtle. Baştakiler parayi yiyor. Siz de birbirinizi yiyin

• Biz turk toplumu olarak siz ALLAHIN. VATANSIZ KURTLERINI ISTEMIYORUZ iatemeyince ulkeyi karistirip huzursuzluk cikariyorsunuz hainler vatan hainleri allah belanizi versin

Yükleniyor...