Sanat sizce beyin geliştirir mi?

Sanatla uğraşmak müzik, resim, heykeltraşlık vb. Beyin geliştirir mi arkadaşlar?

0|0
13|52

En İyi Erkek Görüşü

• Resim ve heykeltıraşlık benim alanlarımdan biri, bu iki sanat türü İyi düşünmeni adımlarını düzenli akıllı atmanı sağlar, sabır ve beceri gerektirdiği için yoğun miktarda zaman da gerektirir, buda sabırlı sakin biri olmanı sağlar. sanatla ilgili çalışırken düşüncelerinin ne kadar değişeceğine inanamazsın çünkü her sanatla uğraşan (bu işe gönül vermiş aşık olmuş) insan dünyaca ünlü ressamları vb. insanları araştırma yaparak kendini geliştirir dolayısıyla bilgileri ve kapasitesi de artar, daha bilgili, sabırlı insan haline gelir.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 51

• Sanattan anlamayanları sitede yorum ve tavırlarından bulabilirsiniz. Geliştirir tabi ki. :):

http://i.hizliresim.com/89zaLk.gif

0|0
    0|0
  • Beyin geliştirmek tabirini sevmedim ama mevzu etmeyeceğim.
    Sanat ile uğraşmak bir çok anlamda insanı geliştirir ve buna beyinde dahildir.
    Elbette her artının eksi ucu olduğu için törpülediği yönlerde mevcuttur.

0|0
    0|0
  • Kesinlikle...

0|0
    0|0
  • Şahsen akademi mezunu bir genç sanatçı adayıyım, matematikten zerre anlamıyorum :/

0|0
    0|0
  • Tabii ki geliştirir. Bir kere yaratıcılığın level atlar. Bu da beynin kapasitesini daha fazla kullanmanı sağlar. Aynı zamanda duygusal yönden de gelişim kaydedersin. IQ ve EQ düzeylerine katkısı olabilir. Dikkat edersen büyük sanatçıların zeka düzeyleri de gelişkindir (genelde).

0|0
    0|0
  • Sanat beynin aynasıdır, tabiki geliştirr.

0|0
    0|0
  • Beyninin daha çok sağ lobunu geliştirir.

0|0
    0|0
  • gelıstırmez

0|0
    0|0
  • geliştirir

0|0
    0|0
  • http://www.youtube.com/watch?v=FhKN5hEplho bu sadece müzisyenler için değil bence tüm sanatkarlar içinde böyledir :)

0|0
    0|0
  • Rap yapıyorsan ya da dinliyorsan zaten beynin gelişmiş ve gerek toplumsal gerek cinsellik gerek aşk gerek tarih gerek siyasi olaylara bakış açın ve bir fikrin var demektir ki buda yazdıkça gelişir.. he pop dnliyorsan zaten gelişecek n bir beyin var ne bir sanat

0|0
    0|1
    • ne saçmalamış l*n bu :D

• valla yavrum ben bir şey saçmalamadım da sen okuduğunu anlamayacak kadar kafası güzel biriysen onada pek bir şey diyemem :)

• Bu bu şekil takılır, şu şu şekil takılır, beyni gurban olduğum Yarasulullahtan gelebülü amma lakinki öyle değildir, benim yorumlamam bu kadar. :D.

• İşleyen demir ışıldar. Hayal gücünü, beyin fonksiyonlarını ve kişiliğini kesinlikle geliştirir. Hem de çok eğlenceli böyle şeylerle uğraşmak

0|0
    0|0
  • Geliştirir.

0|0
    0|0
  • Olabilir

0|0
    0|0
  • Tabikide Sanat ufkumuzu Açar Daha iyi düşünmemizi çoğu konuya olaya objeye farklı bakmamızı Sağlar Sanatsız Toplum Toplum Değildir :))

0|0
    0|0
  • Yaratıcılığı geliştiriyor bu da beyinin bir bölümü tabi. Beyni gelişmiş olmayanlar da sanat yapamıyor o ayrı. Resim heykel falan hiç anlamıyorum mesela :p

0|0
    0|0
  • Noldu lazımmı 😃

Tabi geliştirir 😃

0|0
    0|0
  • Evet kesinlikle geliştirir. Monotonlaşmasına izin verme beyninin. farklılık beynini hareketlendirir daha etkin hale gelir

0|0
    0|0
  • Geliştirir tabi ben mesela sesimi daha iyi kullanabiliyorum şu an bu bir gelişme #D

0|0
    0|0
  • gün boyu bilgisayar başında oturmaktan iyidir.

0|0
    0|0
  • geliştirir beyni algıyı duyguyu :D

0|0
    0|0
  • Beyinsiz insan çok beyinsiz sanatçi yok

0|0
    0|0
  • kesinlikle geliştirir.

0|0
    0|0
  • Bir belgeselde, sanatla ugrasan insanlarin beyinleri arasindaki baglantilar daha hizli kuruluyor demislerdi.

0|0
    0|0
  • ben inanıorum duygusal bı bakıs acın warsa hele benim gecelerı yataktan kalkıp sozlerımı unutmıyım dıye yazdıgım yazı cok :D gunde 5 saatten fazla muzık dınlerım sanat muzelerını cok severım ozellıkle resım

0|0
    0|0
  • Beyin geliştirir pratik zekayı kuvvetlendirir görsel zeka da gelişir en önemlisi bulunduğun toplum gelişir.

0|0
    0|0
  • Hersey beyini gellstirir sicman yemek yemen kitap okuman sarki soylemen seks yapman hersey. Sanat beyni sadece pofuduk yapar

0|0
    0|1
  • Yani bir resim satıcısı olarak konusursam
    Fena bir ufkumuz var @pianistkadin demi hacı :))

0|0
    0|0
  • Tabi ki. Sonuçta bir dalda kendini geliştirmek için sürekli çalıştırıyorsun beynini :)

0|0
    0|0
  • Tabi ki geliştirir. İnsan yoğunlaşarak verdiği uğraşların hepsinde az ya da çok gelişme uğrar

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    21

Kızlar Ne Diyor 13

• geliştirir tabii ki.
    Sanat bu sanat.

0|1
    0|0
  • turkiyedeki sanat gerizekalilistiriyo oyuzden

http://m.youtube.com/watch?v=nc_LIR5ExIU

bitch !

0|0
    1|0
  • Güzel hobiler boş işlerle ugraşcagımıza bişey öğrenmek

0|0
    0|0
  • beyni değil de zekayı özellikle görsel zekayı geliştirir

0|0
    0|0
  • Neden olmasın. Tabii ki geliştirir

0|0
    0|0
  • Bilmiyom

0|0
    0|0
  • Kesinlikle vizyonunu değiştirir insanın, özellikle resim dalları.

0|1
    0|0
  • Gelistirdigini dusunuyorum. Bakis acisi, algi degisir hic degilse.

0|0
    0|0
  • Öğrenilen her müzik aleti, IQ'yu belli bir seviyede artırıyormuş diye duydum :)

0|0
    0|0
  • Tabikide gelistirir sosyallestirir fikir cesitlilgini arttirir mutlu eder ve stres azaltir.. Bnce bseylerle ilglnmk ve ondan keyf almak sdce beyni değil insanin bir cok yonunu gelstir.

0|0
    0|0
  • Tabiki ama sevmen gerek. Yani ilgi alanin olması lazım

0|0
    0|0
  • kesinlikle

0|0
    0|0
  • Evet gelistirir

0|0
    0|0
Yükleniyor...