Tavlada kendimi nasıl geliştiririm?

Dun ogrendim oynamayi ama inceliklerini bilmiyorum.
kendimi cok cok cok gelistirmek istiyorum ( inat meselesi yuzunden) Ne yapabilirim nerden ogrenirim. indirsem telefona o sekilde gelisir mi

1|2
17|186

En İyi Erkek Görüşü

• Çılgın oynayan insanlarla oyna... ama bazende bilerekte kırılmayı bileceksin... ben ilk oynamaya başladığımda bir oyunu yarım saate oynuyordum... şimdi buranım tabiriyle guru oldum...5 senedir 7 8 defa yenilmişimdir... oynamayı bilmeyenler oynarsan hızlı ilerleyemezsin

3|2
    0|0
    • O zaman sabirli ve iyi oynayan biri olmali karsimda degil mi
      Beklemiyolar dusuneyim..

• Gel bir ara oynayalım :-)

• 5 yılda 7-8 kez yenilmek mi sana bilen denk gelmemiş

Erkekler Ne Diyor 185

• Santranç planlama ve zeka üstüne kurulu aralarda çeşitli şaşırtma taktikleri kullanarak rakibi alt etmem mümkün. Poker blöf, sabır, rakibi baskı altına alabilme gibi psikolojik savaş havasında bir oyun aralarda rakibe uyguladığın konuşmadan yalan söyleme taktikleriyle alt etmek mümkün. Bilardo daha çok fizik, matematik, el becerisi ve konsantrasyona dayalı bir oyun. Arada estetik vuruşlarla rakibe kendini profesyonel bir oyuncu olarak göstererek baskı altına alıp alt etmek mümkün. Ancak; tavlayı çözebildiğimi düşünmüyorum bence hiç bir beceriye dayalı olmayan tek avantajı hile yapmanın mümkün olmadığı (zar tutmak şehir efsanesidir!) egzantrik bir oyun. Üstelik insanı daha yaşlı ve daha az zeki göstermekte. Bence oynamamalısın!!!

0|0
    0|0
  • oynadığın tavlaya göre değişir... hapis zaten ustaların işidir.. normal tavlada ise kapıya önem vermektir asıl amaç sıkıştırmaktır rakibininin kaçması tavla da sıralamayı iyi bilmek önemlidir.. internet uygulamalarını indirerek orada pratikk yapabilirsiniz..

0|0
    0|0
  • yaa sorsan herkez farkli bir yontemle oyna der, peak games in tavla plus diye bir uygulamasi var, facebookta da var androidte de. bol bol oyna, rakiplerin laf etmesinden korkma, sohbeti kapat, mecbur oynayacaklar, her hamle icin 2 dakika filan vaktin var. :D oyununa bak, pratikle super olursyn. ;)

0|0
    0|0
  • ovunmek gıbı olmasın bırı kıtabını yazacak olsa o ben olurum.. dıslı rakıplerle oyna.. her oyuncuya gore stratejın olsun.. ve her zara gorede..
    korkma ama cılgın olma.. bırde gaza gelme:)

0|0
    0|0
  • Kahvehaneye git, oynayanları seyret. Ben briçi böyle geliştirmiştim...

0|0
    0|0
  • Rakibin hanesinde duran iki taşınızı kımıldatmaz, rakibiniz kaçak oynarken sinsi sinsi gülersin. Bu arada kendi hanene kapıları kurar, rakibin hapishanesini hazırlarsın. O kendi hanesine yığılıp toplamaya başlarken ilk fırsatta onu kırar, evinde canını yakarsın. Tabi senin hanen full kapı olduğu için o içeri giremez. Sen pullarınızı taşıyıp toplamaya başlarsın. Böylece kaçak oynayan rakibe güzel bir hayat dersi vermiş olursun.

0|0
    0|0
    • O hapis cidden cok tehlikeli ilk basta yenicem saniyorum bir bakmisim cikamamisim bile. Oyle oynayamak ustalik istiyor gercekten

• Evet öyle gerçekten ama bende de yok öyle ustalık falan sadece deniyorum genelde bu taktiği, bazen oluyo bazen olmuyo :)

• Oynayarak..

0|0
    0|0
  • sayarak oynayan model. offff. çok zor

0|0
    0|0
    • Saymiyorum cok buyuk olmadikca

• okuyan da hotdog çok iyi tavla oynuyor zanneder asdfhj

• öhön... kendimi övmeyeyim şimdi

• Risk alarak oynarsan çabuk geliştirirsin. ve kaleyi en sondan değil biraz geriden yapmaya başla. sonuçlarına şaşıracaksın.

0|0
    0|0
    • Senin yorumuna dikkat ederek risk aldim dun bir iki oyunumda , ikisini de aldimm :)

• İyi devam et. her zaman tutmaz ama. kaleyi dediğim gibi biraz geriden yapmaya başla. şansa bırakma. bol şans :)

• yenilerek kendini geliştirirsin

0|0
    0|0
  • Şans oyunlarında kendini geliştiremezsin saçmalık satranç mı bu? orada zar var ona göre oynarsın tabi biraz da strateji de ama sonuçta okeyden farkı yok !

0|0
    0|0
  • tavlanın hapis türünü oynayabilirsin, daha zordur ama onda ustalaştığında normal bilinen tavla çocuk oyuncağı gelir, zevk bile almazsın hatta

0|0
    0|0
    • Hapis denen karsi tsrafin iki pulu cikmasin diye 4,5 sira kapali tutmak mi oluyor?
      Oynadigim bir kac kisi hep o sekilde yapiyo ve hep onlara yeniliyorum. cok sinir bozucu, cikarmiyolar ordan

• Cok tesekkur ederimm

• rica ederim ve birde EİG seçtiğiniz yorumdakilere bende katılıyorum her zaman kendinden iyilerle oynamak daha kolay geliştirtir.

• Antrenman başlangıcı için tel iyi gider ama geliştirmen lazım

0|0
    0|0
    • Baslangic icin telefon su anlik iyi

• Zar tutmayi ogren bence, isin asil noktasi istedigin zari atabilmek

0|0
    0|0
    • Oyle oyunun tadi cikar mi hic

• Çok oynan gerekiyor bayağı bir çay hesabı ödersen olur

1|0
    0|0
  • İki seçenegin var
    1 bol bol oynamak
    2 çok iyi bilen biri ile incelikleri öğrenmek
    Aslin tavlayi iyi bilmek degil mesele,
    Karşindakine karşı gelen zarı iyi kullanmak ve onun oyununu bozmak,
    Çok ince ve zekice oynanilmasi gereken oyun
    Yazmakla olmaz ki

0|0
    0|0
    • Tamamen haklisin ya zari iyi kullanmak onemli olan. cok sagol cevabin icin

• Sürekli oyna.

0|0
    0|0
  • Bol bol hesap ödeyeceksin :) Zamanında çok hesap ödemiş birisi olarak söylüyorum.

Karşımdaki babam olsa acımam artık tavlada :D

0|0
    0|0
  • İlk başlarda kapıları kapatmayı öğreneceksin. Kapıları kapattığın zaman ne yapacağını şaşıracak.. İyi bilen birisinden öğren anlatacaktır sana :)

0|0
    0|0
    • Anlatmakla olmuyo cidden taktik gelistirmek lazimmis bunu anladim :)

• Evet bir taktiğin olacak tabi.. ama ilk hamle kapıları kapatmak olsun ki karşı taraf çıkamasın oradan :) Umarım geliştirirsin kendini :D

• Sag ol :)

• Kimsenin seninle oynamasına izin verme, sen onlarla oyna :D

0|0
    0|0
  • telefondan oyna sonra başkalarıyla yüzyüze oyna gelişir

0|0
    0|0
  • Yenile yenile öğrenirsin.. Matrix gibi otu r koltuğa tavla yüklemek Henüz icad olmadı :)

0|0
    0|0
    • hahah sag ol :)

• Oyna hergün bilmeyen arkadaşınla telefona indir faceden oyna. Bu gün işin yoksa oynayalım istersen. Kaç zaman oldu biri beni delirtmediydi :D

• klasik zarla ve kapıları ezberlediğinde zaten refleks olarak gelen zara göre oynamaya başlarsın. belli başlı bazı kapılar vardır önemli olan, onları alman oyunun akışını değiştirir.

0|0
    0|0
  • Oynayarak geliştirebilirsin izleyerek geliştirebilirsin

0|0
    0|0
  • Bol bol tavlayarak

0|0
    0|0
  • sık sık oyna

0|0
    0|0
  • bol bol antrenman.

0|0
    0|0
  • telefondan oynama, gerçek bir tavla takımı al. makineyi herkes yener, insanı yenmek daha zordur. hem yenince koltuk altına tavlayı vermek kadar zevkli ne var :D

0|0
    0|0
    • Himmm haklisin bak :) ama karsimda her istedigimde oynayacak biri olmadigi icin simdilik oyle idare edicem :)

• telefona ındır gelişir tavla zordur hızlı oynamak ve doğru oynamak önemlidir akıllı oyna ter puldan kapı yap incelikleri bunlardır.

0|0
    0|0
  • yemin ederim kaç gündür bu soru hep listede en üstte çıkıyor hep aynı konuyu görmekten usandım bari bişeyler yazayımda belki bidaha çıkmaz. ;-)

0|0
    0|0
    • Valla kusura bakma bilerek yapmadim cok cevap aldigi icin surekli anasayfada duruyor soru

• saka yapıyom önemli diil.

• Erkekler Devam
    155

Kızlar Ne Diyor 17

• Kırmayı bileceksin. Bazen ölümüne kıracaksın. Ben kırarak kazanıyorum. Sinir krizi geçirtiyorum ^^ ama kırdığın zaman taş sayına dikkat etmen gerekir. İçeriye girdiğinde açıkta taşın kalmamalı. Uzun hikaye.

0|1
    0|0
  • Çok kültür sanatmış cidden.

0|0
    0|0
  • Evet gelisir bende bilmiyordum kız tavlası oynardım hep ama simdi tavlada karsıma cıkıcak tanımıyorum telefonuma indirdim oynaya oynaya öğrendim :)

0|0
    0|0
    • Ciddi misin cok sevindim buna 😊

• Bende eşimle inatlastımda öğrendim :) Hep yeniyordu kahveleri sen yapıcaksın diyordu artık kahvelerimizi eşim yapıyor :):)

• 👍zafer seninnnn

• Netten bol bol oyna

0|0
    0|0
  • telefonla gelişmez. orda farklı çünkü oyun. çok iyi bilen biriyle bol bol oynaman taktik geliştirmen lazım. izmirde olsan yardımcı lurdum sana :)

0|0
    0|0
    • Izmirdeyim 😁😁

• valla mı buluşalım ben sana bütün inceliklerini öğreteyim. okuma yazmayı bilmiyodum tavla oynuyodum ben rakip tanımam :=)

• Oluur bulusalim valla :)

• pratik yaparak

0|0
    0|0
  • Bir gun ayni hisse kapilmistim. Sonra çok fena yenildim. Dedim ki benden bir halt olmaz. 101'e devam :))

0|0
    0|0
  • Bol bol oyna gelisir.

0|0
    0|0
  • elinden geldiğince çok oyna

0|0
    0|0
  • oynayarak :D

0|0
    0|0
  • Netten oğrenebilirsin.

0|0
    0|0
  • çok basit oynayarak geliştirirsin

0|0
    0|0
  • intnertten oyna

0|0
    0|0
  • Ben oynuyorum sana tüyo verebilirim.
    Pulları dizdiniz ya hani oyuna ilk başlarken eğer bu zarlardan biri gelirse dediğimi yap.
    6-1
    Sağ üst köşeden 1 pul al ve koy ardından 1 oynama kalıyorya onunla da bir yanında ki pulu koyup kapat böylelikle rakibinin 2 taşı varya senin toplama alanında onun 6 atarak çıkmasını kapatabilirsin yani 6-5 filan atıp direk 1 pulunu kaçırabilir ama sen 6 atacağı yeri kapattığından kaçışı olamaz.
    3-1 de olabilir içeriye kapı alabilir. 5-3 vs. gider bu.
    Eğer 6-5 atarsan ilk yapacağın iş eğer 5 veya 6 kapısı açıkssa ya da oyunun başında 6-5 attıysan direk sol üst köşeden al bir pulu kaçır sağ üst köşeye maksat o sol üst köşede ki pulları bir an önce kurtarmak benim ilk önceliğim onları kurtarmak. Ayrıca taktik belirle mesela ben çok kapalı oynarım asla açık vermemeye çalışırım. Kapı alırım sürekli ve rakip açık bırakırsa pullarından birini eğer kıracağım puldan sonra rakip bana üstünlük kuramayacak gibiyse o pulu hiç acımam kırarım. Ayrıca kendi bölgende kapı yapman çok önemli böylelikle onun pulunu kırarsan çıkmasını geciktirebilirsin.
    Buradan pek anlaşılır olmaz benden sana tavsiye facebookta var mesela tavla plus vb. bir çok oyun var açıp oyna derim böylelikle şunu öğrenirsin başkaları hangi zar geldiğinde neler yapıyor? İlk hamleleri nasıl oluyor bunları öğrenirsin bende böyle öğrendim. Evet başta sürekli yenildim ama vazgeçmedim her yenildiğimde yeni bir şey öğrendim. Her seferinde nasıl yenildiğimi kendi yüzüme vurdum ve bir daha o hatayı veya hataları yapmamaya önem verdim. Kişiden kişiye değişir bu tavla kimisi açık oyun oynar kimisi kapalı. Ayrıca zarları fincandan veya telefonda zar at uygulamaları olur indirin onlardan böylelikle zar tutma olayları ile karşılaşmazsınız ben sürekli oynarım erkek arkadaşım var sevgilim değil yanlış anlaşılmasın sürekli oynarım ama normalde huyudur yediremez hep hileye başvurur sürekli zar tutar açtım telefondan uygulama ile tıklıyoruz kime ne gelirse. %80 hep ben kazanıyorum tavlayı.

0|0
    0|0
    • Bu arada ben kız kardeşimin hesabından yazdım, erkeğim. Yanlış anlamazsan eğer oynamak istersen ben kendi stilimi gösteririm tavla plus oynayarak ve sana nasıl oynadığımı anlatabilirim. Tekrar belirteyim yanlış anlaşılmasın normal sohbet etmek veya asılmak amacıyla yazmıyorum. Fake hesap açarsın facede karşılıklı oynarız. Hiç bir kişisel sohbet, diyalog vb. şeyler konuşmayız sadece tavla üzerinden, bu kadar bilgi yeterli dediğin an oynamayı bırakırız sen yoluna ben yoluma diyerekten bir daha konuşmayız. Eğer istemiyorsan yukarıda dediğimi yapabilirsin tavla oyna online olarak ve benim dediğim taktikleri ister yap ister yapma sana kalmış bir şey ama tavla oyna sürekli rakiplerin nasıl oynuyor analiz et neden böyle yaptı diye düşün. Bu tip oyunlar gelecek zara, senin yönlendirmene ve şansa ihtiyaç vardır. Yani bir oyuncu ne kadar iyi olursa olsun o gün şansız ise veya zar gelmiyorsa 10 yıllık tavlacı olsa bile 2 aylık tavlacıyı yenemez.

• Cok sag ol cidden o kadar yazmissin dediklerini anladim tesk ederim. aynen baska hesaptan oynariz. ama benim sinav donemim su ara, bitince haber veririm olur mu

• Rica ederim. Elbette olur.

• Telden indirsen geliştirebilirsin bence

0|0
    0|0
  • Online olarak telefondan oynayabilirsin

0|0
    0|0
  • Şans meselesi

0|0
    0|0
Yükleniyor...