YAZARLIK nasıl bir meslek?

BİLGİSİ OLAN BİLGİLİ KİŞİLERE soruyorum : Yazarlık bir meslek olabilir mi? yoksa yan meslek midir mesela hem öğretmen olmak hem de yazı yazmak. Gelir sağlar mı? Benim yazılarımı öğretmenler filan ailemde çok beğeniyor
ve BU sadece bir fikir.

0|0
2|5

En İyi Erkek Görüşü

• Yazarlık güzel meslek evet bende aynı işi yapıyorum

0|0
    0|0
    • valla mı? nasıl kitap çıkarttın? tutuldu mu? severek mi yapıyorsun?

• Ben serbestim. Kısa kompozisyonlar yazıyorum... aklıma da böyle bir fikir geldi :D ama insanlar daha çok da benzetmelerimi ve ses benzerliklerimi (kafiyemi) beğeniyorlar. ben de seviyorum =)

• Anladım düz yazılarını toplayarak bir kitap oluşturabilirsin mesela. Sonra bir gazete ile ya da dergi ile anlaşarak yayınlayabilirsin

Erkekler Ne Diyor 4

• Çok yorucu, meşakkatli ve namkör bir meslek... Yıllarca döz nuru dökerek eserler hazırlarsın bir anda top olur bir anda tukaka oluabilirsin.. Ülkenin kültürü ile alakalı bir durum..

1|0
    0|0
    • çok tecrübeli gibi konuştun./

• Hayır sadece dünya konjöktüründe , yazarlar ve ressamlar ne yazık ki hep öldükten sonra kıymetleri anlaşılmış olduğu için söyledim.. Ne yazık ki dünyada hep popüler olanlar önceleri eserleri ile alay edilenler sonradan baş tacı olmuşlardır.. Mesela Jülle Werne buna iyi bir örnektir..

• Yazarlık güzel ama yan meslek olarak yap bence şans işi gibi bir şey. Tutarsa tamam ama tutmazsa fena. Bu arada kitap basma e-kitap olarak sat Google da. Hem güzel bir gelir olur hem de basım falan uğraşmazsın.

0|0
    0|0
    • yani o nasıl oluyor ki. Ben birkaç site buldum da gene de güvenemem :)

• Araştır yanlış bir şey soylemeyeyim.

• hımm... tamam çok saol ;)

• Eğer ki tutulursa zengin olursun, tutulmazsa gram para kazanmazsın. Kitap yazarı olacaksan yan meslek yapman lazım. Tutulursa sadece kitap yazarsın. Köşe yazarlığını filan bilmem.

0|0
    0|0
    • bence de yan meslek olmalı. Ama tutulmama riski de var... sonuçta kim ismi hiç bilinmedik birinin kitabını alır :/

• Ciddi mi bu :D

• Sayfamın linkini atarım. En olmadı kitap çıkarırsan orada yayınlayacağımdan emin olabilirsin. Yazar tanıdıklarım var basım süreci hakkında vs. yardım alırız onlardan.

• Yazarlık önce içten gelir ve öyle yazarsınız. Para kazanma ümidiye yazarsanız çok başarılı olacanızı düşünmüyorum çünkü baya zaman isteyen bir iş

0|0
    0|0
    • tabikii katılıyorum. Ama yazarlık bir meslek için seçilebilir mi sonuçta para da lazım :/

• bence de :)) zaten içinden geldiği gibi yazma taraftarıyım.

• Güzel... :) başarılar.

Kızlar Ne Diyor 2

• Sen ne düşünüyorsun bu konuda? Fikirlerden bahsetmiyorum, özellikle başkalarının... Sen ne istiyorsun, buna karar vermelisin.

0|0
    0|0
    • yazmayı seviyorum ama genelde bir zorunluluk olur öyle yazarım (mesela ödev, yarışma ve yarışmada hocam ısrar eder zaten 1 yarışmaya katıldım.) Ama küçükken çok istemiştim annem de saolsun beni baya ezmişti... öyle yani :D

• hımm... :(

• Kalemine bağlı kesinlikle ama su da bir gerçek ki memlekette kitaba fazla değer yok. Garanti para istiyosan devlet. Yan meslek olmasi daha mantıklı

0|0
    0|0
    • o konuda haklısın. düşünüyorum şimdilik -:_:-

• hayırlısı olsun :) yorumun için saol

• Sağol senin için de hayırlısı olsun :)

Yükleniyor...