Abdestsiz ve açıkken Kur'an-ı Kerim meali okunur mu? Bir sakıncası var mıdır?

Gerçekten bilgisi olanlar yanıtlarsa sevinirim.

Abdestsiz ve açıkken Kur, an-ı Kerim meali okunur mu? Bir sakıncası var mıdır?

Güncellemeler:
Arkadaşlar meal demek Arapça kelimelerin Türkçe karşılığı demek değildir. Meal demek Türkçe anlamı demektir. O yüzden ezberlemeyeceğim, sadece Türkçesini okuyup neyin ne olduğunu 9ğrenmek istiyorum. Ayrıca bir kesim okunur yazmış, bir kesim okunmaz yazmış. Bu konuda gerçekten bilgi sahibi olanlar yanıtlasınlar lütfen.

0|0
6|14

En İyi Erkek Görüşü

• Kur'an meali abdestsiz okunabilir. Ancak Kur'an-ı Kerim ve meali bir arada ise, Mealli Kur'an-ı Kerim de Kur'an hükmünde olduklarından abdestsiz tutulması caiz değildir. Başı açık sadece meal okuyabilirsiniz. Ama edep ve haya bakımından abdestli ve başı kapalı olmak güzeldir.

1|1
    0|0
    • Peki bilginize güvenebilir miyim?

• Teşekkür ederim. ☺

• www. sorularlaislamiyet. com/article/14049/abdestsiz-kur-an-i-kerim-meali-okunur-mu-kaza-namazina-nasil-niyet-edilir. html

Erkekler Ne Diyor 13

• Sadece gusul abdestin olmali, ne dokunmak ne okumak için başka herhangi birşeye ihtiyacin yok yani cenabet değilsen sıkıntı yok istediğni gibi alır okursun.

1|0
    0|0
  • vardir

0|0
    0|0
  • okumak sünnet dinlemek farzdır abdestsiz dokunmadan okunabilir en azından abdest alıp öyle dokunmak gerek diye düşünüyorum

0|0
    0|0
  • Kurani kerim mealini kitaptan okuyamassin , abdessiz ve acik zaten Allah kapanmayi emrediyor kadina yani kafaniza gore din icat etmeyin

0|0
    0|0
    • Ne alakası var yahu? Kafama göre din min icat ettiğimiz yok. Bilgi almak için sor sordum.

• meal okumakta bır sakınca yoktur..

0|0
    0|0
  • Abdestsizken el sürmek bile yasak , okumakta yasak tabiki.

Dine önem veren biriysen okuma.

0|0
    0|0
  • okunmaz dokunma hanım abla

0|0
    0|0
  • Okunmaz.. Namazın farzları ne ise, kur'an okumanın da farzları onlardır..

0|0
    0|0
  • şu an keşke şeyhülislam olsaydim

0|0
    0|0
  • Okunur tabii. ..

0|0
    0|0
  • Sakıncası Yoktur da Olursa Daha Güzel Olur...

0|0
    0|0
  • okunur sakıncası olmazzzzz

0|0
    0|0
  • 1.bp.blogspot.com/.../cübbeli.jpg
    Saçmalama olmaz öyle şey :/

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• okunmaz.

0|0
    0|0
  • Saygıdan dolayı başını herzaman örtmen iyi olur. Ister meali olsun..

1|0
    0|0
  • meali abdestsiz okunabilir ama kuran a olan saygından abdest alabilirsin çok uzun sürmez

0|1
    0|0
  • Okunmaz diyenlere cidden şaşırdım. Meal abdestsiz ve açıkken okunur, okuyorum.

0|1
    0|0
  • okunmaz. şöyleki ezberebiliyorsan eğer sureleri içinden oku. ancak direk kuranı açıp okuyamazsın kardeşim Allahın ayetidir.

0|0
    0|0
  • Hayır okunmaz.

0|0
    0|0
Yükleniyor...