Konya'da gezilecek, görülecek yerler nereler?

Yarın sabah konya ya gidiyorum:) ordaki gidilecek görülecek gezilecek yerler hakkında bilgisi olanlar paylaşırsa sevinirim arkadaşlar :)

0|0
3|10

En İyi Erkek Görüşü

• Alaaddin tepesi yapay tepedir. Selçuklular zamanında şehrin daha kolay savunulması için yaptırılmıştır.Şimdi ise nargile cafe ve çay bahçeleri ile Konya standartlarında bir şehir için lüks ve gezilebilecek bir yerdir.Bu tepede aynı zamanda Selçuklular döneminde yaptırılmış olan Alaaddin cami ve avlusundaki Selçuklu hanedanın türbeleri mevcuttur.Zafer meydanı benim tabirimle Konya'nın İstiklal caddesi orada vakit geçirilecek mekanlar mevcuttur ve tarihi dokusu oldukça fazladır.Karşına her an tarihi cami Kümbet çıkabilir ve bu eski yapılardan bazıları halen kamu yararına kullanılmaktadır.Şöyle göstereyim :) link

Ve artık Konya'ya gidip de asıl görmen gereken yer Mevlana Hazretlerinin Türbesi.Müze olarak kullanılan türbede gördüklerinden etkileneceğinden eminim.Türbeden çıktıktan sonra akide şekeri alıp günü sonlandırabilirsin.Şimdilik hatırladıklarım bu kadar sana iyi gezmeler.:))

1|0
    0|0
    • iyi bi cevaptı teşekkür ederim :)

• Aynen bu yaz Ankara'dan YHT Konya'ya gittiğimde ortaam lafını duyunca bir oh çekerek İstanbul'a döndüğüm zaman la bebe teriminden kurtulacağım için gayet mutluydum :)))

Erkekler Ne Diyor 9

• hi birşey yok git gel konya 3 saat olur sadece...

1|0
    0|0
    • arkadaşımın dügünü sebebiyle gidiyorum . gitmişkende hazır vaktim varken gezeyim 2 3 gün dedim ama bakalım:) bikaç bişey cıktı ya illa yapılması gereken ya :)

• anladım tesekkürler :)

• sende sağol canım kardeşim...

• Mevlana türbesine mutlaka uğramalısın... Kule site konyanın akmerkezidir :) roxy otelde havuz keyfi yapabilirsin... Meramda konyaya özgü ürünler satan çok şirin dükkanlar var... Aladdin tepesinde püfür püfür rüzgar sıcaktan bunaldığnda iyi gelecektr. Not pek bişey barındırmaz bir iki cafeden başka...

0|0
    0|0
  • Mevlana turbesi gezilecek.

Sonra kule site ve afra diye ucube alisveris merkezlerine bakarsin.

Havzan'da etliekmek yersin.

Adini unuttugum,Zafer'de bir yerde nargile icersin.Bitti bu kadar.Iyi ki Konya'da degilim.

1|0
    0|0
  • Nadide Sultan :D

0|0
    0|0
  • Etli ekmeğini mutlaka ye;) Hatta bir tane de benim yerime ye. Yolun açık olsun güle güle git güle güle gel:) geldiğinde etli ekmeğin resmini isteyeceğim ona göre:)

0|0
    0|0
  • Şimdi de geçti buralardan konyalının biri" haydeee

0|0
    0|0
  • kardeş senden bir ricam olacak ya

0|0
    0|0
  • mevlana türbesi var benim bildiğim

0|0
    0|0
  • aladdin tepesi çok güzel mevlana yi da ihmal etme :)

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

Yükleniyor...