Kitapları sevmem için ne lazım?

Çok istiyorum ama bir türlü başlayamıyorum neden böyle oluyo her türden okumayı denedim ama başlayınca canım sıkılıyor ne yapmam lazım?

0|0
38|28

En İyi Kız Görüşü

• Böyle klasiklerle falan başlama bestseller falan hafif ve de başından itibaren hareketli şeyler oku sonra yavaş yavaş kaliteyi arttır ben günde en azından 150 sayfa okumadan rahat edemiyorum resmen yılda 2 bin lira kadar da kitap harcamam oluyor bunu da dikkate alarak başla derim ben 😊

0|0
    0|0
    • Keşke öyle olsam ama şu da var mesela kitap kalın oldu mu moralim bozuluyor ilk başta ön yargı beliriveriyor ben bunu bitiremem diyorum içimden

• 800 sayfalık bir kitabı 6 ay da ancak bitiririm sanırm :)

• Öyle dersin sonra kitap bir sardı mı bir haftaya kalmaz bitirirsin alışmak gerek sadece bazen insanın okuyası gelmiyor mesela ben yazın toplam sadece 6 kitap okuyabildim neyse ki eski düzenime döndüm

Kızlar Ne Diyor 37

• Basla. Ilk 60 70 sayfasi sıkıcı olur dayan. Ama sonra birakamazsin.

0|1
    0|0
  • Öncelikle ne ödüllü kitap nede ödüllü film , böyle şeylerden uzak durun beence ödül verilen kitapda filimde anlaşılmaz oldugu icin alıyolar o ödülleri , onun için daha sade anlaşılır kitaplar seçin ve okurken kahramanları hayal edin başlangıç için şahane hataları tavsiye edebilirim çok eglenceli bir kitap

0|1
    0|0
  • Olmuyorsa zorlama

0|1
    0|0
  • kitapları sevmen için kendine göre olanı bulman lazım , kendine uyanı bulmazsan bir süre sonra bütün kitapları sevmezsın ayrıca kendini sevmiyorum diye şartlama büyük istekle başla
    kendi kitap türünü bulduğunda kitaplar dünyadaki en güzel şey oluyor

0|1
    0|0
  • Sevme gerenk yok.

0|1
    0|0
  • ilgi alanına göre kitap seçimi yap

0|0
    0|0
  • Hangi tür film seviyorsan o tür kitaplarla başla. Heyecanlı gerilimli şeyler seviyorsan dan brown'un kitaplarına bak. Klasiklerden değil çok satanlardan seç ama okuma alışkanlığı kazanmak için. Daha sonra klasikleri okumalısın kitapların faydalı olmasını istiyorsan.

0|0
    0|0
  • iyi bir kitap ile başlamalısın okumaya sayfa sonu gelmeden arkadaki sayfayı merak edeceğin bir kitap mesela.. ben de öyleydim şimdi tam bir kitap kurdu tabiri caizse..

0|0
    0|0
  • ne tür sevdiğine karar ver

0|1
    0|0
  • Tarzını bul aşk seviyorsan aşk aksiyon seviyorsan aksiyon izlediğin bir çok film kitaptan kurgu

0|0
    0|0
  • Bende yillarca kitap okumaktan nefret ettim sonra. simyaci ile tanistim o kitap beni etkiledi ondan sonra kitap okumayi da kitaplar hakkinda konusmayida cok seven biri oldum :)

0|0
    0|0
  • Hangi filmleri seviyorsan aynı tarzdaki kitapları okumayı dene. Ben hala svmiyorum ama sevdiklerim de bu şekilde

0|0
    0|0
  • hoşuna gidecek konularla ilgili kitaplarla başlamalısın ben polisiye romanlarla başlamıştım devamı geliyor zaten

0|0
    0|0
  • fareler ve insaları oku

0|0
    0|0
  • Belli bir yaştan olsa alışkanlık haline getirmek zor.. Ama istiyorsan ufak tefek şeylerdn başla ilgi çekici sonra devamı gelir inşallah

0|0
    0|0
  • Bende ayni senin gibiyim ya hemen sıkılıyorum ):

0|0
    0|0
  • Okumalısın

0|0
    0|0
  • Bence kütüphaneye git dolaş bir . Mutlaka ilgini çeken kitaplar olur orda heveslenirsin.

0|0
    0|0
  • Hayal kurman lazim

0|0
    0|0
  • Sevicegin kitaplarla basla. Oneri ister misin?

0|0
    0|0
  • Kendin bir kitapcıya git kitapları incele arkasını oku içeriğine bak istediğini ilgini çekeni al

0|0
    0|0
  • Kitap seviyor olmak için sevilmez. Kitap okumayı sevmiyorsanda ilgilendiğin bir konu hakkında ki kitap ilgini çeker ve okursun. Bari kitap okumuş oliyim diye okuyanını görmedim daha önce.

0|0
    0|0
  • Önce kendin birşeyler yaz , daha sonra yazdıklarını oku. Belki yazmaya alışkanlık edersen okumayada alışkanlık kazanırsın.

0|0
    0|0
  • önce komedi olan kitapları oku ki kitaba bakış tarzın değişssin :)

0|0
    0|0
  • En guSel kitAbi okuman lazim ilk

0|0
    0|0
  • Doğru kitabı bulamadığındandır.

0|0
    0|0
  • Ilgini çekebilecek kitaplar oku kadınlarla ilgili mesela

0|0
    0|0
  • Paragraf sorusu çöz :)

0|0
    0|0
    • Üniv hazırlanırken yeterince çözdüğümü düşünüyorum belki de evet evet bence ondan sevmiyorum :)

• konusuna göre seçim yap :)

0|0
    0|0
  • o kitabin sonunu merak etmen lazım :D

0|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    7

Erkekler Ne Diyor 28

• Basyapitlari dene.. Honore de Balzac i oneririm.. tasvirlerini gozumde canlandirayim derken bitirirsin kitabi :)

0|0
    0|0
  • Doğru kitapları seçmelisin öncelikler. Uyku saatlerinde yatarak okuma sakın uykun gelir. Dinç olduğun saatlerde doğru pozisyonda bol ışıklı mekanda oku. Ben çok okuyan biriyim.. İstersen önerilerim olur..

0|0
    0|0
  • saatlerce dogayı cevreyı ızlemem lazım

0|1
    0|0
  • Kitaba bir başla o sana kendini sevdirir.

0|0
    0|0
  • Bir kitabi okumak icin önce okurken yasanilan ya da gelisen olaylari bizzat yasamak lazim ordaki karakterlerin yerine kendimizi koymak lazim o zaman zevk alirsin işte. Mesala bir dizi izliyorsun diger bolumde ne olacak meraklaniyorsun demi oda birsey. Sevgiler..

0|0
    0|0
  • surukleyıcı kıtap bulmalısın

0|0
    0|0
  • Kendine internet ve tv yi yasakla okuyacağın gün sonra zaten yapıcak bişey bulamayınca insan kitaba sarıyor sende öyle öyle alışabilirsin

0|0
    0|0
  • hiçbirşey

0|0
    0|0
  • tavsiye olacak konulu kitaplardan başla yani mesela Alacakaranlık serileri insanı kendine bağlıyo hayal gücünü geliştiriyo gibi o an onu bir ortamda hayal etmeye çalıs okuduğunu kafanda kur mesela böyle böyle alışabilirsin

0|0
    0|0
  • Bir kızı sevmen lazım

0|0
    0|0
  • okumazsan cahil kalırsin ve herkes seni güder
    eğer okursan sen herkesi yönlendirirsin sadece bunu düşün

0|0
    0|0
    • Valla şükür cahil kalmadım okuduk memur oldukta çok gezdik ondan belkii çok okuyandan çok biliyoruz bilmiyorum artık :)

• diyeceğim şu ki diğerlerinden farkın olsun bunu da ancak okuyarak...
      başka ikinci bir seçenek yok

• kızılacak bişey yok ki herkes kendini biliyordur yani

• Surukleyici bir roman okuman lazim ben oyle sevdim

0|0
    0|0
  • Okumaya başla. :)

0|0
    0|0
  • SEFİLLER VEYA SİYACIYLA BAŞLA. KİTAP OKUMAK GÜZELDİR GENÇ

0|0
    0|0
  • sabırla okuman lazım

0|0
    0|0
  • Gazete koselerinde yazarlari okumaya basla.

0|0
    0|0
  • nitelikli şeyler okuyan bir kız bulup aşık olsan gerisi gelir.

0|0
    0|0
  • bir düşünen bir beyin
    iki hisseden bir kalp
    üç gören iki göz

0|0
    0|0
  • Tarzına göre bir kitap bulmalısın

0|0
    0|0
  • Gece yastiginin altina koy :)

0|0
    0|0
  • Okuduğunu kafanda canlandırıp yaşamalısın, kopukluk var sende. Sadece kokumuş olmak için okunmaz.

0|0
    0|0
  • Sherlock holmesle başla

0|0
    0|0
  • cinsel kitaplar oku kanka

0|0
    0|0
  • En sevdigin konular nedir?

0|0
    0|0
  • Don Kişotu oku inanılmaz akıcı

0|0
    0|0
  • İmamı Gazalinin İhyau Ulumiddin kitabını oku.

0|0
    0|0
  • Sevdiğin kitap türlerini oku seversin

0|0
    0|0
  • Istahh lazim

0|0
    0|0
Yükleniyor...