Çocukların 66 aylıkken okula başlamaları yasaya aykırı ama devlet bunu saklıyor

Evet arkadaşlar bunu biliyormuydunuz bu yasa nedendse saklanıyor ve bende bu işe karşıyım

düşünceleriniz nedir

Güncellemeler:
Ve nedense hükümet bunu halktan saklıyor eminim çoğunuz bunun yasak olduğunu bilmiyordunuz

0|0
9|7

En İyi Kız Görüşü

Kızlar Ne Diyor 8

• 7 yaşındaki çocuk bile bu eğitim sistemine göre 1 yaş küçük. Bu herkes tarafından bilinen bir gerçek. Siz de kendi eğitim hayatınıza bakın, anlarsınız. Örneğin üniversite sınavına hazırlanırken çözemediğiniz, öğrenmekte zorlandığınız konuları üniversite birinci sınıfta çok daha kolay öğrenirsiniz. Hatta çoğu kişinin sınava bir kere daha hazırlanması daha yüksek puan almalarıyla sonuçlanmıştır. Ben bu 66 ay olayına karşıyım. Çocukların hayatını mahvettiler...

0|3
    0|0
  • ya o yaşta çocuk oyundan başka bir şey yapamaz. minicik daha kocaman okul merdivenler düşebilir mesela. acıkır tuvaletini tutamaz bir sürü şey daha var yani. çok çok yanlış. amaçlarının ne olduğu belli ama burda siyasete girmek istemiyorum.

1|1
    0|0
  • Ne yasal ki? Hala yasaya aykırı demek saçma .

1|1
    0|0
  • 1. dönem sek sek oynatacaklarmış çocuklara , eğitim yuvası olmaktan çıktı bu iş.

0|1
    0|0
  • ana yasa mahkemesi insan hakları mahkemesi var bu ülkede vede avrupada uygun değilse bir hak arama yolu vardır elbet.

0|0
    0|0
  • yasaya neden aykırı onu anlamadım ne sakıncası var

0|1
    0|0
    • çocuklar okula başlaması için çok küçüük de ondan 66 aylık dediği 5.5 yaşında ama onu bir kenara koy türkiyenin yasalarında bunun yapılması yasaya aykırı ve nedense bu gapılıyor ve halktan gizleniyor

• Çok haklısın aynı görüşteyim

• @soran o hangi yasaymış göster de görelim ?

• 66 ay ne, 5 yasinda oluyo cocuklar. Okula gidipte test cozmicekler heralde ?

Gelisimleri hizlanir, bence iyi bisey, burda 2 bucuk 3 yasinda mecburen basliyolar okula, kreş gibi ama zorunlu. Neden bukadar sorun yaratyo bu konu anlamis degilim birisi bana anlatsin !

Sabah erken kalkmak zorunda kalicak 5 yasindaki cocuklar, bu yuzdenmi bu tepki ?

Anlamyorum.. Yasaktan bahsedilyo, yasak olan ne ?

0|0
    0|0
  • hangi yasa?

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• yasa tamamen saçmalıktan başka degil üstüne birde yasak oldugu halde kayıt parası almaları ve her ay aylık 100 tl kadar para ödenmesi eeeee devletin kasası nasıl dolacak

1|1
    0|0
  • bence o kadarda büyütülecek bir mesele değil,

1|0
    2|1
  • Bu dediğini duymuştum. Türkiye'nin kendi Anayasasına aykırı davrandığı kırk tane şey söylerim ben sana . Buna mı şaşıracağım ki !

1|0
    0|0
  • Hangi yasa maddesi ne? öyle g*tten atmak kolay arkadaşım, kendin mi uyduruyorsun yoksa bir yerden mi duydun bilmiyorum ama öyle bir yasa yok... Ayrıca Avrupa'da da Japonya'da da çocuklar 66 aylıkken okula başlıyor ve hiç bir sorun görmedim ben şuana kadar.. ayrıca Avrupa birliğine girsek de yine 4+4+4 sistemi olacak o şekilde bu sisteme girsek kimsenin gıkı çıkmazdı bence...

0|0
    0|0
    • zaten türkiyede avrupa birliğine girmek için hergün avrupaya yalaklık yapıyor girse ne olacak ki avrupa zaten krizde anlayın artık istemiyorlar bizi ve istemeycekler ne zaman bizi sevdilerki

• Dürüst olmak gerekirse benim alanım Uluslararası ilişkiler, Türkiye anayasası değil yinede böyle bir yasa gerçekten var olsa büyük ihtimalle haberim olurdu çünkü meraklı ve araştırmacı birisiyim ve bahsettiğin yasa da (şayet varsa) güncel bir konu, lütfen bana bu yasanın maddesini söyle evdeki kitaplarımda bir bakayım...

• Kaçıncı madde olduğunu bilmiyorum malesef

• 4 - 5 yaşında okula başlamış olmayı isterdim .. yasası falan önemli değil ..

0|0
    0|0
  • Hangi yasaya aykırı? Ayrıca aykırılıgı link atabilir misin merak ettim.

0|0
    1|0
    • link nasıl atılır bilmiyorum malesef

• Bir yerden okudun, daha yasanın ne oldugunu bilmiyorsun; hangi nedenlerden dolayı aykırı oldugunu bilmiyorsun ama soru soruyorsun ? :S Saçmalıyorsun.

• Prof Dr Suat Çağlayan işte bunu söyleyen adam

• 72 olaydı iyiydi

0|0
    0|0
Yükleniyor...