Nietzsche diyince aklınıza ilk gelen şeyi yazın?

Küfür provokatif hareketlerde bulunulan engellenir

Nietsche nihilisttir evet ama benim için çok doğru tespitleri vardır

Nietzsche için 'Tanrı öldü' ve bu varlık artık "kendisine yakıştırılan bütün değerleri hiçe indiren bir yokluk" olmuştur. Yani Nietzsche "Tanrı öldü" derken Avrupa'da ve dünyada tanrı kavramının yozlaştırıldığını, yok edildiğini söylemiştir.

0|0
15|27

En İyi Erkek Görüşü

• bana da senin paylastıgın söz geliyo onu kenara bırakırsam üst insan görüşünü hatırlarım kısaca özetle:
    İnsan aşılması gereken bir varlıktır. Her varlık kendisinden üstün bir şey yaratmıştır: insanın da kendisini aşması gerekir. Maymun, insanın gözünde ne ise, insan da üstinsanın gözünde o olmalıdır. Dünyanın varlığının amacı üstinsandır. Çünkü insana yakışan güçlü, korkusuz ve acımasız olmaktır. Üstinsan insanlığa yeni değerler, yeni hedefler ve yeni düşünceler getirecektir. Güçlü ve bağımsız insanların egemenliği, hayvan sürüsü gibi şekillenen insanlık için bir ilerleme olanağıdır. Yığın kendini feda ederek, üstinsanı arzulayacaktır.

2|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 26

• 0|0
    1|0
  • En yüce dağlar en derin denizlerden çıkmıştır; en derin acılardan doğar, en derin sevinçler.
    En iyi sözlerinden biri.

1|0
    0|0
    • Bütün sözleri beni dehşete düşürüyor..

• Bütün hepsi derin anlamlara sahip. Sözlerini ve kitaplara bakınca afallıyor insan. baya iyi

• Kuramları ve eserlerinden çok sadece adının "niçe" diye telaffuz edilmesi gelir aklıma...
    Ve bu şekilde telaffuz edenin sadece ben olmadığımı ilerleyen yıllarda görüp rahatladım.

0|0
    0|0
  • 0|0
    1|0
  • 1. nihilist değildir.
    Nihilizme karşı avrupayı uyarmıştır.
    2. üstüninsana inancı olan birisi nihilist olamaz.
    3. aslında tanrının kendisinden ziyade, insanca (çok insanca) amaçlara ulaşmak için insanların manipule edip öne sürdüğü tanrı kavramını öldüren filozof...

anlatmak istedğimi çok güzel anlatan sözü olarak
    "biz arzulanana değil arzulamanın kendisine aşığızdır"

1|0
    0|0
    • Nihilizm i farklı yorumlamstr aslında tam anlmyla denilemz evet nihilizmi farklı şekilde yorumlar koyu nihilist denilmz

• Nietsche hiçbir değer yargısı tanımaz

• Kendi alevlerinizde yanmaya hazır olmalısınız..! Önce kül olmadan kendinizi nasıl yenileyebilirsiniz ki?

0|0
    0|0
  • pek bilmiyorum malesef ama sözlerini bilirim genelde örnek verecek olursam bunlar

Acıların bölüşülmesi değil, sevinçlerin bölüşülmesidir dostluğu yaratan.
    Kimine göre yalnızlık, hasta kişinin kaçışıdır; kimine göre de, hasta kişilerden kaçıştır.

0|0
    0|0
    • Ahlaka ilişkin sözleride güzel

• öyledirde genelde türk düşünürleri takip etmekteyim ne yalan söyleyim ama saygı duyarım teşekkür ederim

• alman

0|0
    0|0
  • İnancı kendisini ilgilendirir. Ben bazı fikirlerini seviyorum. Filozof adamdır, derinlerde yüzmüş adamdır..

0|0
    0|0
  • Nietzsche ağladığında diye filmi ve kitabı..

0|0
    0|0
  • Hiççilik

1|0
    0|0
  • Aklıma nice şeyler geliyor da en çok da dilimizin ne denli fonksiyonel bir dil olduğu geliyor. Niçe yazmak için kullanılan harflere bakın.

0|0
    0|0
  • Hiççilik.

0|0
    1|0
  • Tanrı öldü. Onu biz öldürdük.

0|0
    0|0
  • Aynen yaaa bende mesela freud'a sapik diyenleri anlamiorum bence en saglam temelleri atan insanlardan biridir

0|0
    0|0
  • Zamaninda adam cok yokluk cekmis herseye yok demis

0|0
    0|0
  • Gadın düşmanı diye biliyorum nedense

0|0
    0|0
  • Zerdüşt... İnsanca pek insanca

0|0
    0|0
  • aklıma ilk nietsche geldi

0|0
    0|0
  • Tanrı öldü sözü geliyor

0|0
    0|0
  • bıyık

0|0
    0|0
  • Ust insan.

0|0
    0|0
  • filozof geliyor benim aklıma.

0|0
    0|0
  • cinsellik ve saldırganlık *

0|0
    1|0
  • Allah'a Şirk Koşan birinden baskası gelmiyor aklıma

0|0
    3|1

Kızlar Ne Diyor 15

• Nietzsche diyince aklıma böyle buyurdu zerdust'u okurken kafamda canlandırdıklarim geliyor.

Ayrica kendisi "bazı insanlar kendi güneş sistemlerinde yaşarlar; onları orada ziyaret etmek gerekir." Sözünün sahibidir. Müthiş insan

1|1
    0|0
    • Ata sarılıp ağlaması kendini onla özdeşlestirmesi beni çok etkiledi

• God is dead

1|1
    0|0
  • Böyle buyurdu zerdüşt geliyor.

1|0
    0|0
  • Nietzsche kesinlikle nihilist değildir, çünkü o yok ettiği değerlerin yerine muhteşem bir şey koyar: üst insan.

0|0
    0|0
  • Nietsche ağladığında adlı kitap.

0|0
    0|0
  • Baskalarının insafına kalmıs bir bilge olmaktansa, kendi basına deli olmak daha iyi... ツ - benim hayat görüşüm... Nieztche

0|0
    0|0
  • kiliseye kafa tutmasını takdir ettiğim bir filozof.

0|0
    0|0
  • "baktın" diyorsa mantıken oda sana bakıyormuş ki senin ona baktığını görmüş" sözü geldi ilk

0|0
    0|0
  • nescafe :D

0|0
    0|0
  • Bıyık geliyor.

0|1
    0|0
  • Sürü insan üstün insan

0|0
    0|0
  • İnsanın, kendiliğimin yenilmesi gereken bir şey olduğu..

0|0
    0|0
  • ulan nietsche'yi seven dindarlar bile şu adamın cümleleri açıkça çarpıtmayı ne kadar çok sever olmuş.

cümleye bak: '' Yani Nietzsche Tanrı öldü derken Avrupa'da ve dünyada tanrı kavramının yozlaştırıldığını, yok edildiğini söylemiştir. ''

bunu diyen insan nietzsche'yi okuduysa bile adamı malum bölgesinden anlamıştır.

Hatta ben bir duyum aldım. Nietzsche ölmeden önce müslüman olmuş çantasından da nutuk çıkmış :)

0|1
    0|0
    • Ben deistim böyle buyurdu zerdust kitabında bunu dile getirir

• ikinci yazdığını sonradan gördüm. pekala diyorum

• Şu sözü aklıma geliyor cahil bir toplum özgür irade ile seçim yapsa bile özgürlük tanınsa bile hiçbir zaman özgür seçim yapamaz diyor.. senin peki? ?

• Almanca

0|0
    0|0
  • öldüğü geliyor :D

0|1
    0|0
    • Bravo:)

• o anlamda değil hep tanrının arkasından atıp tuttu ya öldü acaba neler yapıyordur diyorum :D

Yükleniyor...