Arkadaşlar ben Adana' da yaşıyorum. Bildiğiniz gibi şu sıralar Adana ' da kitap fuarı var ve fuarda kitaplar daha ucuz oluyor normale göre. Bennp de Sherlock Holmes okumayı çok isteyen bir insanım ama bugüne kadar hiç kısmet olmadı ne yazık ki. Fuarda Sherlock Holmes'in beş kitaplık serisinin tamamını 45 tl ye satıyorlar. Neredeyse tüm paramı bu kitaplara verdim. Kitapların adları;
Akıl Oyunlarının Gölgesinde
Suç Detayda Saklıdır
Şüphe Asla Uyumaz
Gerçekler Kanıt İster
Aklın Şüphesi Suçun Gerçeğidir
Şimdi ben bu seriyi aldım ama bunlar Sherlock Holmes'in kitapları değilmiş. İlk Sherlock Holmes hikayesi Kızıl Dosya ve sonra baya kitap yazmış. Sanırım benim aldıklarım son yazdığı kitaplar. Başta söylediğim gibi daha önce hiç Sherlock Holmes okumadım. Ama elimde bu kitapları var. Okumayı da çok istiyorum. Çünkü polisiyeye aşırı ilgim var. Ama okursam önceki kitaplarını okumadığım için bir kopukluk yaşarım diye korkuyorum. Aranızda Sherlock Holmes okuyanlar varsa bana yardımcı olabilir mi lütfen? Sizce elimdekileri okumalı mıyım yoksa ilk kitabı olan Kızıl Dosya yı mı alıp okumalıyım?

Güncellemeler:
Yani aldığım kitaplar Sherlock Holmes'in ilk kitapları değilmiş.

0|0
5|10

En İyi Erkek Görüşü

Erkekler Ne Diyor 9

• Hayır ben Akıl Oyunlarının Gölgesinde kitabını okudum. Farklı farklı polisiye durumları anlatıyor. Önceki kitaplarından bazı isimler var ama kopukluk olmaz, merak etme.

0|0
    0|0
  • Madem sıfırsınız, ilk kitaptan başlayarak okumayı tercih ederdim ben olsam.

0|0
    0|0
  • bir polisin yaptığı gibi olayın sonuna gelir ve başından çözer sende kitapların sonundan başlayıp başından okuyacaksın devam et okumaya ziyan olmasın

0|0
    0|0
  • Eğer kitaplar arasında bağlantı yoksa istediğin kitaptan başlayabilirsin bence. şu an dizisini izliyorum izlemediysen tavsiye ederim :)

0|0
    0|0
    • Aralarinda bağlanti var mı bilmiyorum. Dizisini izlemeyi ben de çok istiyorum ama ònce kitaplarini okumak istiyorum.

• Dizi çok farklı günümüz ingilteresinde geçiyo modern sherlock çok iyi ya :D Bak bir dizim daha var fargo ona başla bir teşekkür edersin bölüm :D Bende seni kitaplardan soğutacam ya :D

• Kitaplardan kolay kolay soğumam. Ama önerdiğin dizilere bakacağım.

• Her kitabını okudum. Okumaya da devam edicem. Sherlock idolüm.

0|0
    0|0
  • Hepsi burada da 39 ₺ 5 kitap ve orjinal ayni kitap sister almanı tavsiye ederim

0|0
    0|0
  • Aynen fuara Kahraman tazeoğlu da geliyor Keşke olabilsem İmza alırsın Bukreye :d

0|0
    0|0
  • Oo hayranm ben o adama. Sherlock holmeesi bilmeynler cahldr bence

0|0
    0|0
  • Sherlock Holmes kitaplarından hiçbirini okumadım ama arkadaşım her kitabın birbirinden ayrı olaylardan bahsettiğini söylemişti. O yüzden bir sorun olmaz :)

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• "Kızıl Dosya" ve "Kayıp Hikayenin İzinde/Dörtlerin İmzası" tavsiye ederim. Aldıklarını okusan çok kopukluk olmaz ama bu dediklerimin her birinde kitap boyu tek bir olayı çözmeye çalışıyorlar. Haliyle daha detaylı ve daha güzel. Senin aldıkların da güzel ama hikaye şeklinde oldukları için bir süre sonra sıkıyor.

0|0
    0|0
  • http://i.hizliresim.com/BRaDdG.jpg bende de var bikaç serisi "önceki kitaplarını okumadığım için bir kopukluk yaşarım" (özetle) kopukluk falan olmaz

0|0
    0|0
    • Yaptığın yorumdan pek bir anlamadım açikcasi. Bir kopukluk olmaz demişsin, bir kopukluk yaşarım demişsin. Burada kendi için konuşmuşsun sanırım ama sen kopukluk yaşarsan ben neden yaşamayayım?

• tırnak içi sana ait

• O seriyi tamamen bitirmiştim, kopukluk kesinlikle yaşamazsın. Kitaplara hiç göz atmadın sanırım, kitabın içinde ki hikayeler de birbirinden ayrı. Kısa kısa anlatılmıs, kitabın ortasından dahi başlasan sorun olusturmaz yani, iyi okumalar :)

0|0
    0|0
    • Ama hikayeleri Dr. Watson anlatiyor ve daha ònceden de arkadaşlarmış sanırim.

• Tamam, teşekkur ederim yorumun için.

• Rica ederim :)

• Hiç bir kopukluk olmaz istediğinden başla :)

0|0
    0|0
  • Filmini cok begendimm

0|0
    0|0
Yükleniyor...