Mülkte hibe kaldırıldı mı?

Dedem arazinin bir bölümünü işletmem amacıyla bana hibe etmek istiyor.
Ancak şöyle ki, üç evladı var, araziyi dedem baba verdikten sonra varisler bozdurabilir mi?

Not:Akli dengesi yerinde bir insandır dedem. Şimdi belki yanlış anlayanlar olabilir diye kısa bir özet geçeyim. Dedem evlatlarından çok bana güvenir. Aralarında memlekete gidip gelen çoğunlkla benim.

0|0
0|1

Erkekler Ne Diyor 1

• Bağış ve hibe veraset intikal vergisine tabidir. Veraset ve intikal vergisi beyannamesi verilmesi gerekir. O da rayiç değerin yüzde 25i civarında, evrak işlerine ayrıca harcamalarınız olur. Ayrıca bağış veya hibe yapılan kişi tarafından tapu harcı ödenmek zorundadır. Konuyu bir avukatla görüşmeniz en doğrusu , zira akli dengesinin yerinde olduğu 65 yaşından sonra psikiyatri muayenesi ile saptanır ve işlemi yapacak noter de görünüşünden huzursuz olmamalı.

Yine de , vefatından sonra varisler saklı pay haklarını iddia ederek dava açabilirler ve hibeyi bozarak kendilerine düşen payın bedelini veya kendisini isteyebilirler.

0|0
    0|0
    • Hibeyi bozdurma hakkına sahipler kanunen diyorsun. Doğru mu?

• Haklısın bu işe kalkışmadan birebir av. ile görüşmekte fayda var. Bu arada teşekkürler.

• Rica ederim

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Yükleniyor...