Katolik, ortadoks ve protestan ne demek?

bunların hristiyanlıkla alakaları ne? mesela bazı ülkeler ortodoks bazıları katolik bunlar düşman mı birbirlerine?

Güncellemeler:
ortodoks*

0|0
3|10

En İyi Erkek Görüşü

• yunanıstan rusya ve bazı balkan ulkelerı ukrayna gurcıstan rumlar ermenıler bunlar ortodoks tek gercek ıncılın kendılerınde oldugunu gercek hrıstıyanların soyundan geldıklerını soylerler merkezlerı ortacagda İstanbuldu cunku bızans ortodoks alemının merkezı idi ama sımdı istanbul bızde :D.katolikler ise avrupa ulkelerı ve amerıka ulkelerıdır bunlarda merkez eskıden roma su anda da vatıkandır bunlar da gercek hrıstıyanların kendılerı oldugunu soylerler fakat bunlarda papa vardır komutları papa verır bırde en katı hrıstıyan bunlardır ortacagda cennetten arsa satıyorlardı paralı katolık hrıstıyanlara ıncıllerınde cok degıstırılme olmustur.Protestanlık ıse avrupada brıtanya adası ıskandınavya ulkelerınde bırde rusyanın bazı bolgelerınde gorulur ortacagda agır katolık kılısesının baskılarına dayanamayan halktan Martin luther diye bı adam cıkıp prostestan meshebının cıkmasına neden oluyo yanı katolık kılıselerıne karsı ayaklanma ısyan cıkarıyo ve bu avrupada bı donum noktası oluyor reform oluyor bunlarında kitabı ortodoks inciline benzer.Valla aklıma gelen bunlar

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 9

• KATOLİK :ROMAYA BAGLI HİRİSTİYANLAR

ORTODOKS:BAGIMSIZ KİLİSELERİN OLUSTURDUGU VE BUNA BAGLI HİRİSTİYANLAR

0|0
    0|0
  • Bu saydıkların hristiyanlık dinindeki mezhepler. Buradan yazmak imkansız bilgilerin uzunluğundan dolayı. Vaktin ve imkanın varsa netten çok kolay ulaşabilirsin bu bilgilere.

0|0
    0|0
  • Ülkelerin katolig olması bundan yüzyıllar önce bitti.Ya da protestan...Ayrıca bunlar da Hristiyanlık altındaki mezhepler.Katolikler zengin olan Hristiyanlardır daha çok eskiye bakacak olursak; çünkü kliseye bağış yapmayı kabul ediyorlar vs.

0|0
    0|0
  • İslamdaki şii, sünni kavramlarına eş değer kavramlar. Hristiyan mezhepleri.

0|0
    0|0
  • hıristiyanlıkta messepler ortodoks ve katoliktir protestan ne bilmiyorum

0|0
    0|0
  • Hanifi.maliki.hambeli.safi gibi iste

hiristiyanligin meshepleri

0|0
    0|0
  • alevi sünni şii bunlar gibi bi din içinde ayrı kollar

0|0
    0|0
  • Hristiyanlık dinindeki farklı mezhepler..

0|0
    0|0
  • Kendi arasında mezheplere ayrılmışlar.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Nasıl olsa gizli kullanıcısın...Rencide olmayacaksın.

Bu sorunun cevabını kolaylıkla google dan bulabilecekken buradan sormanın sebebi nedir?

Bunu seni küçük düşürmek için sormuyorum. Madem gizlisin açıkça cevap da verebilirsin. Üşengeçlik mi puan mı?

Gerçek sebebini öğrenmek isterim..

Lütfen olumsuz anlamda aklına bir şey gelmesin...Genelde görüyorum bu tip soruları üyeleri rencide etmemek için açıktan sormuyorum..

0|0
    0|0
    • yazdığın ilk cümleyi oku anlarsın bu sitede ne olacağı belli olmaz dinsiz diye hapse atarlar anladın

• soruma cevap oldugunu düşünmüyorum..:) neden gizli kullanıcı olarak sordun demiyorum neden bu sitede böyle bir soru sorma gereği duydugunu merak ettim ve tekrar ediyorum zerre kötü niyetim yok...sadece araştırmaya, aramaya hangi düşünceyle bu kadar uzağız bunu bilmek istedim.

ha puan toplamaksa niyetin o da normal elbette yükseltmek için sorabilirsin...sadece bilmek istedim.

• hristiyanların mezhepleri. ingiltere krallığında bu yüzden çok kan dökülmüştür.

0|0
    0|0
  • kan davalı aşiret hepsi

0|0
    0|0
Yükleniyor...