Suyu doğru kullanıyor musunuz?

Arkadaşlar biliyorsunuz ki dünya suları gittikçe kirlenmekte ve buna karşı fabrikalar tesisler artık çok ciddi arıtma sistemleri ile önlem almaktadırlar.Ama tabiki suyu asıl ciddi anlamda kirleten ''ev kullanıcısı'' dediğimiz sınıftır.

Peki biz de bu sınıfa dahil olduğumuza göre

Suyu nasıl kullanıyorsunuz?

Yani su boşa akıp giderken şahsen benim içim gidiyor , çünkü rezervin azaldığını ve azalacağını biliyorum.Boşa kirletmenin boşa akıtmanın anlamsız olduğunu düşünüyorum

Peki siz suya karşı duyarlı mısınız?

0|0
6|4

En İyi Kız Görüşü

• Bilinçli kullanmaya çalışıyorum elimden geldiğince. Damlayan musluklara bile hemen müdahale ediyorum.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• Herşeyin cılkını çıkarttılar...Tek sorun su olsaymış

0|1
    0|0
  • Al, özene özene sorusunu açmıştım da cevapların yarısı "fazla dürüstlük" ile geldi.

link

0|1
    0|0
  • Hassas olduğum bir konuya daha deyinilmiş.

Kesinlikle ne boşa akan suya ne de gereksiz yere yanan ışıklara tahammülüm var. Hemen müdahale ediyorum.

0|0
    0|0
  • dis fırcalarken, elimi sabunlarken acık bırakmam. bilmeden israf ettigim olabilir belki. mükemmel degiliz. zaten icme suyu olarak da sebeke suyunu kullanamıyoruz malesef. yok arsenik var, yok aliminyumu yüksek...

0|0
    0|0
  • Bilinçli kullanmaya çalışıyorum

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• Bizim Trakya'da eskiden ergene nehri vardı.

Şimdi temizlemek için milyon dolarlık yatırım yapacaklar.

Çevreci dernekleri

Greenpeace' i

Romantik çocuklar , entel dantel takımı , olarak gören zihniyet var.

18 yaşında bir kızı

Hes protestosuna katıldı diye

o bölgeye gidişini yasaklayan bir zihniyet var.

Önce zihniyet değişmeli.

0|0
    0|0
  • Bu soylediklerine farkindalik var, duyarlilik da var ama pratikte pek birsey yapmiyorum aslinda guzel bir konuya parmak basmissin. Otellerde havluyu yere atmiyorum aklima gelen bu oldu kisisel katki olarak :)

0|0
    0|0
  • Bayanların sıvı yağları lavaboya dökmemeleri önemle rica olunur. Ciddi manada su kirliliğine yol açtığı herkesçe söyleniyor.

0|0
    0|0
  • banyoda sabunlanırken, dişlerimi fırçalarken, tıraş olurken musluğu akıtmıyorum.

0|0
    0|0
Yükleniyor...