Bu yaşınıza kadar kaç ki̇tap okudunuz? bu ki̇taplar si̇zlere ne kattı ve ne deği̇şti̇rdi̇?

var mı çok kitap okuyan? sizlere neler kazandırdıklarını açıklarmısınız...

0|0
7|7

En İyi Kız Görüşü

• Cok kitap okumadim ama okudugumunda bayaaa etkisinde kalirim. B*ka batmadan once diye bir kitap okudum tavsiye ederim ders veren bir kitapti o. Onun disinda alacakaranlik serisini okudum. Eroinle dans. En son yurekler ölür. Ü falan okudum simdi assassin's creed ve ejder kanadi ni okuyorum dandik kitap okumam okursam. Bunlari okurum:)

0|1
    0|0
    • anladımmm eroin diye bir kitap vardı benim arkadaşım öve öve bitirmedi bunu bende istemedim salla gitsin dedim sevmem öyle kitapları daha çok siyasi teoriler ve toplumsal ideolojik kitapları seviyorum gerçeklik olacak kitapta

peki sana ne kattı bu kitaplar ne fark ettin kendinde değişen?

• B. oka batmadan once.. bana aala pes etmemeyi hep bir umut oldugunu kanima isledi. Eroinle dans.. yanlis arkadas seciminin insani nerelere goturebilecegi ve hayatni nasil degistirebilecegini acikladi.. en son yurekler ölür... o kitap muthiş bir kitap bazi bolumlerinde agladim kocasini kaybeden bir kadini anlatiyordu o.

Kızlar Ne Diyor 6

• Roman vs. okumayı sevmem. Öyle kitaplar insana birşey de katmıyor zaten. Ama bilgi içerikli kitaplar okumayı severim, saymadım bugüne kadar kaç tane okuduğumu.

0|1
    0|0
    • bende öyleyimm

peki ne kattı bunlar sana ne değiştirdi?

• aynı düşüncelerdeyiz seninle..

• Şu an 20 yaşındayım. 15 iken kaç kitap okuduğumu saymıştım 107 mi öyle bir şeydi.
    Insan kitap okurken değişik karakterlerle bir oluyor ki bence bunun sayesinde önyargı olsun tabular olsun biraz daha anlayışlı oluyorsun ve empati yeteneğin gelişiyor çünkü kendini insanların yerine koyuyorsun. Bu yeteneğimin sayesinde insanlar bana daha hızlı güveniyor , daha social oluyorsul ve değişik değişik insanlar tanıyorsun.

0|1
    0|0
  • Ben iyi bir okurum ve kitaplar bana bir olay hakkında farklı bakış açıları katıyor. Bir olayı daha iyi analiz edebiliyorum ve daha yararlı seçim yapıyorum. Tecrübe edinirmiş gibi kitap okurken öğreniyorum çoğu şeyi. Duygusal ve bilimsel olarak öğreniyorum. Herkese tavsiye ederim

0|1
    0|0
  • Şu an hangi bilgilere veya nasıl bir kişiliğe sahipsem hep okuduğum kitaplar sayesinde oldu. Aslında herkes için geçerli. Fark etseniz de etmeseniz de kitapta okuyup da hatırlamadığımız birkaç satırı günlük hayatta kullanıyoruz.

0|1
    0|0
  • 100 e yakin kitap okudum :) hayata bakis acimi degistirdi. .

0|0
    0|0
    • sana ne kattı peki? bakış açından başka
      tahsilli birimisin?

• hızlı okuma teknikleri hakkında bilgin var mı yanii kolay anlayabiliyormusun ve hızlı okuyabiliyormusun

• Arastirmadim ama kitap okuya okuya hizli okuyabiliyor ve hizli anlayabiliyorum 😊

• Açıkcası hiç kaç kitap okuduğumu hesaplamadım ve merak da etmiyorum ama bana kattığı çok şeyler oldu,. Kitap okumak , benim kendimi tanımama ve geliştirmeme neden oldu ve önyargılardan sıyrılmama sebep oldu. Bu nedenle okuduğum bütün kitaplara minnetttarım...

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• Ustad necip fazilin 100 eserini okudum notlar aldim pesinden. Kumandan salih mirzabeyoğlunun 60 eserini okudum en kral profesörün yanlısıni yakalayabilirim ;) marx hegel sokrates gibi mutefekkirlerde dahil.

0|1
    0|0
    • çok iyi peki hızlı okuma ve anlama tekniklerin nasıl?

• Yazı yazma yetenegide veriyor bu adamlar. Yazidan kasıt makale yazma

• 100 e yakın. Yeni bakış açıları, felsefeler, kelime dağarcığı falan falan.

0|1
    0|1
  • 7 8 roman olarak

0|1
    0|0
  • Sayısını bilmiyorum ama baya bir fazladır

0|1
    0|0
    • peki ne kattı bunlar sana ne değiştirdi?

• Kendim için söyleyim insanları çabuk çözüyorum karakterini kişiliği davranışlarını falan
      Hayal gücünü geliştiriyor daha iyi düşünüyosun

• Çok kitap okudumadım , ama okuduğum kitaplar kana birşey katmadı. Ben almak istediğim kadarınırım , almak istemedim demekki. Bu herkes için geçerli

0|0
    0|0
  • okudum

0|0
    0|0
  • 30 tane vardir. Bol bol ufkumu genisletti, kelime kapasitem yukseldi :-)

0|0
    0|0
Yükleniyor...